Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Взаємодія компонентів у системах Tb–{Fe,i,u}–{Zn,g} та споріднених до них (фазові рівноваги, кристалічна структура сполук та їх властивості)

Взаємодія компонентів у системах Tb–{Fe,i,u}–{Zn,g} та споріднених до них (фазові рівноваги, кристалічна структура сполук та їх властивості)

Назва:
Взаємодія компонентів у системах Tb–{Fe,i,u}–{Zn,g} та споріднених до них (фазові рівноваги, кристалічна структура сполук та їх властивості)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,69 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Солоха Павло Григорович
УДК 546.3-19'663'72'74'56'47'46+669.018.1+548.3+538.22
Взаємодія компонентів у системах Tb–{Fe,i,u}–{Zn,g}
та споріднених до них (фазові рівноваги, кристалічна
структура сполук та їх властивості)
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник доктор хімічних наук, професор
Павлюк Володимир Васильович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Барчій Ігор Євгенович,
Ужгородський національний університет,
професор кафедри неорганічної хімії
доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
Василечко Леонід Орестович,
національний університет “Львівська політехніка”,
старший науковий співробітник кафедри
напівпровідникової електроніки
Захист відбудеться “ 11 ” червня 2008 р. о 15 год. 30 хв. годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. №2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, ).
Автореферат розісланий “ 23 ” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для розвитку промисловості необхідною умовою та водночас проблемою постає пошук і впровадження нових технологій. Визначальна роль в цьому належить матеріалознавству, серед завдань якого, зокрема, є синтез та дослідження сполук та сплавів з необхідним комплексом фізичних, хімічних, механічних властивостей, а також покращення фізико-хімічних, антикорозійних та експлуатаційних характеристик відомих матеріалів.
Дослідження діаграм стану багатокомпонентних систем за участю рідкісноземельних металів (РЗМ) привертає увагу в зв’язку з практичним використанням РЗМ як модифікуючих домішок до різних металів і сплавів, а також пошуком металічних матеріалів із цінними фізико-хімічними властивостями. Знання про кристалічну структуру таких матеріалів важливе як для кращого практичного розуміння, так і для теоретичного узагальнення та систематизації знань про речовини, та дозволяє встановити зв’язок структура?властивості.
На сьогодні перед нами стоїть завдання забезпечення дешевою енергією. Потенційно, одним із вирішень проблеми можуть бути тверді матеріали, здатні оборотньо накопичувати водень. Дослідження в цій галузі показали, що інтерметаліди є хорошими воденьсорб-ційними матеріалами. Як виявилось, модифіковані РЗМ сплави зазвичай покращують свої ємнісні характеристики. У царині хімічних джерел струму (ХДС) на зміну старим Ni–MH батареям приходять нові, в яких як електродні матеріали використовують сплави, леговані
f-металами. Розрядні ємності та електрохімічні характеристики таких ХДС є часто кращими ніж ті, що вже знайшли застосування та впроваджені в серійне виробництво.
Зважаючи на широкий спектр застосувань сполук РЗМ?перехідний елемент?{Zn, Mg}, інформація про фазові рівноваги в системах Tb–{Fe,}–{Zn,} та деяких спорід-нених із ними, кристалічні структури тернарних сполук у цих системах, фізичні та електрохімічні властивості нових інтерметалідів буде цінною для хімії інтерметалічних сполук (ІМС) та неорганічної хімії в цілому.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка у відповідності з науково-технічною програмою Міністерства освіти і науки України “Наукові основи хімічної технології створення нових неорганічних речовин та матеріалів, комплексної хіміко-технологічної переробки сировини України” в рамках тем:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Взаємодія компонентів у системах Tb–{Fe,i,u}–{Zn,g} та споріднених до них (фазові рівноваги, кристалічна структура сполук та їх властивості)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок