Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМБІНОВАНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПОВЕРХНЕВИЙ РАК СЕЧОВОГО МІХУРА З ВИКОРИСТАННЯМ ІМУНОТРОПНИХ ПРЕПАРАТІВ

КОМБІНОВАНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПОВЕРХНЕВИЙ РАК СЕЧОВОГО МІХУРА З ВИКОРИСТАННЯМ ІМУНОТРОПНИХ ПРЕПАРАТІВ

Назва:
КОМБІНОВАНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПОВЕРХНЕВИЙ РАК СЕЧОВОГО МІХУРА З ВИКОРИСТАННЯМ ІМУНОТРОПНИХ ПРЕПАРАТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,48 KB
Завантажень:
357
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Інститут урології АМН україни
Борис Богдан Юрійович
УДК: 616.62–006.6–092.19
КОМБІНОВАНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПОВЕРХНЕВИЙ РАК СЕЧОВОГО МІХУРА З ВИКОРИСТАННЯМ
ІМУНОТРОПНИХ ПРЕПАРАТІВ
14.01.06 – урологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ — 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Львівському національному медичному університеті
імені Данила Галицького МОЗ України
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор
Возіанов Сергій Олександрович
Інститут урології АМН України,
завідувач відділу рентген-ендоурології та літотрипсії
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор
Клименко Іван Олександрович
Інститут урології АМН України,
завідувач відділу онкоурології;
доктор медичних наук, професор
Зайцев Валерій Іванович
Буковинський державний медичний університет МОЗ України,
професор кафедри урології, анестезіології та реаніматології.
Провідна установа: Донецький державний медичний університет МОЗ України, кафедра госпітальної хірургії та урології, м. Донецьк.
Захист дисертації відбудеться "13" червня 2006 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .615.01 в Інституті урології АМН України (04053, м. Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9-а).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту урології АМН України
за адресою: 04053, м. Київ, вул. Ю. Коцюбинського, 9-а.
Автореферат розісланий 6 травня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради к.м.н. Старцева Л. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пухлини сечового міхура становлять до 70% новотворів органів сечовивідного тракту та близько 4% всіх онкологічних захворювань [Sternberg1996]. Особливою проблемою є лікування поверхневого раку сечового міхура (ПРСМ), який спостерігається в 75-85% випадків [Oosterlinck2002].
Останніми роками основним методом лікування ПРСМ стала трансуретральна резекція сечового міхура (ТУРСМ), правильно виконане ендоскопічне лікування може бути радикальним (Пирцхалаишвили Г.Г., 1990). Результати ТУРСМ в лікуванні ПРСМ дискутабельні: частота рецидивів тільки після ТУР становить 60–80% [Аль Шукри С.Х. и др., 2003; Holmang1995; Witjes al., 1994]. При появі рецидиву може підвищуватися ступінь атипії пухлини та зростати глибина інвазії, що значно погіршує прогноз розвитку захворювання [Мартов А.Г. и др., 2004]. Тому виникла потреба у впровадженні додаткових методів лікування.
Рання інстиляція хіміопрепарату після ТУРСМ запобігає імплантації вільно плаваючих пухлинних клітин у пошкоджений епітелій. Проте контрольоване дослідження профілактичної хіміотерапії при ПРСМ продемонструвало зменшення частоти рецидивів лише на 7% і не підтвердило зниження частоти прогресування пухлини за 5-річний період [Pawinski A. et al., 1996]. На відміну від хіміопрепаратів, БЦЖ значно знижує ризик рецидиву та прогресування пухлини [Lamm1995]. Протипухлинна активність БЦЖ-терапії пов’язана з розвитком у стінці сечового міхура специфічних гранульом, що складаються з активованих клітин імунної системи, які посилюють ефекторні функції лімфоцитів та природних кілерів за рахунок виділення різноманітних цитокінів — інтерферону, інтерлейкінів та ін. Проте спектр побічної дії БЦЖ ширший, ніж хіміопрепаратів. Не влаштовує також велика вартість та складність методу, можливість генералізації туберкульозного процесу з імовірністю смертельного наслідку.
Інтравезикальні введення б-інтерферону підвищують цитотоксичну активність Т-клітин та природних кілерів [Alvarez-Mon et1992], продукцію г-інтерферону, мають системний та місцевий вплив на імунну систему та сечовий міхур [Motto L. et1998; Belldegrun et1998]. На відміну від БЦЖ, внутрішньоміхурове введення інтерферону добре переноситься хворими. Однак для профілактики поверхневого раку сечового міхура внутрішньоміхурові інстиляції БЦЖ та хіміопрепаратів ефективніші, ніж б-інтерферону. Рандомізованим дослідженням доведено наявність кореляції між величиною дози та ефективністю профілактики: 80 млн.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОМБІНОВАНЕ ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ПОВЕРХНЕВИЙ РАК СЕЧОВОГО МІХУРА З ВИКОРИСТАННЯМ ІМУНОТРОПНИХ ПРЕПАРАТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок