Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВНИЙ ОБРОБІТОК ЧОРНОЗЕМУ ОПІДЗОЛЕНОГО ПІД РІПАК ЯРИЙ ПІСЛЯ ПШЕНИЦІ ОЗИМОЇ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ

ОСНОВНИЙ ОБРОБІТОК ЧОРНОЗЕМУ ОПІДЗОЛЕНОГО ПІД РІПАК ЯРИЙ ПІСЛЯ ПШЕНИЦІ ОЗИМОЇ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ

Назва:
ОСНОВНИЙ ОБРОБІТОК ЧОРНОЗЕМУ ОПІДЗОЛЕНОГО ПІД РІПАК ЯРИЙ ПІСЛЯ ПШЕНИЦІ ОЗИМОЇ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,18 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
„ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК”
САВРАНСЬКА ЛІДІЯ МИХАЙЛІВНА
УДК: 631.51.021:633.85
ОСНОВНИЙ ОБРОБІТОК ЧОРНОЗЕМУ ОПІДЗОЛЕНОГО
ПІД РІПАК ЯРИЙ ПІСЛЯ ПШЕНИЦІ ОЗИМОЇ
В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ
06.01.01 – загальне землеробство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Уманському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України протягом 2003-2005 років
Науковий керівник – доктор сільськогосподарських наук, професор
ЄЩЕНКО Володимир Омельянович,
Уманський державний аграрний університет,
завідувач кафедри загального землеробства
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
МАЛІЄНКО Анатолій Митрофанович,
ННЦ „Інститут землеробства УААН”,
завідувач лабораторії обробітку ґрунту і боротьби з бур’янами
доктор сільськогосподарських наук, професор
ПРИМАК Іван Дмитрович,
Білоцерківський державний аграрний університет,
завідувач кафедри загального землеробства
Захист дисертації відбудеться „26” вересня 2007р. о „ 12” годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Національному науковому центрі “Інститут землеробства УААН”
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ННЦ „Інститут землеробства УААН”.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: Вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради, ННЦ „Інститут землеробства УААН”, смт. Чабани, Києво-Святошинський район, Київська область, Україна, індекс 08162
Автореферат розісланий „23” серпня 2007 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Л.О. Кравченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вітчизняні технології вирощування більшості сільськогосподарських культур, як правило, досить енергоємні і потребують удосконалення. В умовах постійного підвищення цін на енергоносії, добрива, засоби захисту рослин та інше важливим елементом для здешевлення вирощеної продукції є мінімалізація основного обробітку ґрунту без зниження його родючості і врожайності сільськогосподарських культур.
Попит світового ринку на олійну сировину високий і постійно зростає. Збільшення виробництва продукції олійних культур в Україні стає гострою проблемою, вирішити яку можна завдяки ширшому використанню ріпаку ярого. Надзвичайно актуальним це питання є для тих західних, центральних і північних областей України, де інші олійні культури через грунтово-кліматичні особливості вирощуватися не можуть.
В результаті наукових робіт В.П. Оробченка, В.Д. Гайдаша, В.М. Мороза, Є.М. Данкевича, П.С. Вишнівського, А.В. Новака, Г.І. Каричківської та інших розроблені лише окремі питання технології вирощування ріпака ярого, а вже існуючі рекомендації по вирощуванню даної культури містять мало інформації про оптимізацію основного обробітку ґрунту під ріпак ярий або стосуються інших грунтово-кліматичних умов. До того ж, питання заміни полицевого обробітку безполицевим після стерньового попередника практично не висвітлене. Мало даних і про вплив глибини оранки та плоскорізного розпушування на умови росту, розвитку і продуктивність ріпака ярого на чорноземах опідзолених.
Все це і викликало необхідність проведення досліджень в напрямку мінімалізації основного обробітку ґрунту, які дозволять виявити економічно й енергетично доцільний варіант основного обробітку ґрунту під ріпак ярий після пшениці озимої в умовах правобережного Лісостепу України і рекомендувати його для впровадження у виробництво.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи є складовою частиною наукових досліджень кафедри загального землеробства Уманського державного аграрного університету за темою „Оптимальне використання природного і ресурсного потенціалу агроекосистем правобережного Лісостепу України” і підтемою „Розміщення в сівозміні і основний обробіток ґрунту під ріпак ярий, льон олійний, сою та інші культури” (номер державної реєстрації 0101U004495).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСНОВНИЙ ОБРОБІТОК ЧОРНОЗЕМУ ОПІДЗОЛЕНОГО ПІД РІПАК ЯРИЙ ПІСЛЯ ПШЕНИЦІ ОЗИМОЇ В УМОВАХ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок