Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ПЛАНУВАННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРОГРАМИ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ СЕРЕДОВИЩА ГОСПОДАРЮВАННЯ

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ПЛАНУВАННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРОГРАМИ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ СЕРЕДОВИЩА ГОСПОДАРЮВАННЯ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ПЛАНУВАННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРОГРАМИ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ СЕРЕДОВИЩА ГОСПОДАРЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РОМАНЮК Наталя Миколаївна
УДК 658.012.2: 65. 017.3
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ПЛАНУВАННЯ
ВИРОБНИЧОЇ ПРОГРАМИ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ
В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ СЕРЕДОВИЩА ГОСПОДАРЮВАННЯ
Спеціальність 08.06.01 – „Економіка, організація
і управління підприємствами”
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі прикладної економіки Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Прокопенко Василь Іванович,
Національний гірничий університет Міністерства
освіти і науки України (м. Дніпропетровськ),
завідувач кафедри прикладної економіки.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Скубенко Володимир Петрович,
Донецький державний університет управління
Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк),
завідувач кафедри проектного менеджменту;
кандидат економічних наук, доцент
Головкова Людмила Степанівна,
Запорізький національний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Запоріжжя),
завідувач кафедри галузевого менеджменту.
Провідна установа: Криворізький технічний університет
Міністерства освіти і науки України (м. Кривий Ріг),
кафедра економіки, організації та управління
підприємствами.
Захист відбудеться 17 червня 2005 р. об 11 00 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 08.080.01 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті за адресою:
49027, м. Дніпропетровськ-27, просп. К. Маркса, 19, ауд. 4/53.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ-27, просп. К. Маркса, 19.
Автореферат розісланий 16 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
К 08.080.01, канд. екон. наук, доц. Грідін О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З огляду на збільшення чисельності суб’єктів підприємницької діяльності в Україні, особлива увага приділяється становленню та розвитку малого бізнесу. Саме малі підприємства за рахунок своєї гнучкості та мобільності руйнують стереотип, який склався при централізовано-плановій економіці, що тільки крупні промислові заводи є основою економіки держави. Слід зазначити, що сьогодні в Україні зареєстровано понад 1800 тис. малих підприємств, на яких працюють більш 230 тис. осіб. З кожним роком спостерігається тенденція зростання числа підприємств та зайнятих на них працівників. Однак, у загальному обсязі виробленої продукції частка малих підприємств складає лише 8 %. В той же час у країнах з розвиненою ринковою економікою вона дорівнює близько 60 %.
Невизначеність середовища господарювання призводить до виникнення підприємницького ризику. За таких обставин керівники малих підприємств повинні приймати важливі управлінські рішення з метою своєчасного реагування на мінливі вимоги ринку. Інформація, що необхідна для обґрунтування та прийняття рішення, повинна бути достовірною. Насамперед, це стосується виробничих витрат та збитків, які виникають унаслідок негативного впливу факторів внутрішнього та зовнішнього середовищ на ухвалене рішення.
В ситуації, що склалася на малих підприємствах, створених в результаті відокремлення від промислових підприємств певних виробничих фондів, питання щодо оцінки факторів, які впливають на виробничі витрати, та методів урахування цих факторів при плануванні виробничої програми є найголовнішими. Однак ці методи стосовно малих підприємств не мають достатнього наукового та практичного вирішення. Тому наукова задача дисертаційної роботи спрямована на теоретичне обґрунтування та удосконалення механізму планування витрат на реалізацію виробничої програми малих підприємств, що забезпечує їх рентабельність в умовах підприємницького ризику.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами, планами. Дисертаційна робота виконана згідно з держбюджетною темою „Управління виробничими витратами гірничо-збагачувальних підприємств в умовах змінного попиту на продукцію” № ГП - 325 (ДР № 0.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ПЛАНУВАННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРОГРАМИ МАЛИХ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ НЕВИЗНАЧЕНОСТІ СЕРЕДОВИЩА ГОСПОДАРЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок