Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКСІОЛОГІЧНА ПРАГМАСЕМАНТИКА АНГЛОМОВНОГО РЕКЛАМНОГО ТЕКСТУ

АКСІОЛОГІЧНА ПРАГМАСЕМАНТИКА АНГЛОМОВНОГО РЕКЛАМНОГО ТЕКСТУ

Назва:
АКСІОЛОГІЧНА ПРАГМАСЕМАНТИКА АНГЛОМОВНОГО РЕКЛАМНОГО ТЕКСТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,21 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КРАМАРЕНКО Маргарита Леонівна
 
УДК 81'373:659.131.73=111
АКСІОЛОГІЧНА ПРАГМАСЕМАНТИКА
АНГЛОМОВНОГО РЕКЛАМНОГО ТЕКСТУ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі англійської філології Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Богатирьова Світлана Терентіївна,
доцент кафедри англійської філології
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Швачко Світлана Олексіївна,
професор кафедри перекладу
Сумського державного університету
кандидат філологічних наук, доцент
Дроздов Володимир Олександрович,
доцент кафедри теорії та практики перекладу
Донецького національного університету
Провіднаустанова: Запорізький національнийуніверситет,
кафедра теорії та практики перекладу,
Міністерство освіти і науки України,
м. Запоріжжя
Захист відбудеться 16 лютого 2006 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.04 в Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Донецького національного університету: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “17” грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради канд. філол. наук,
доц. Н.В. Пирлік


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У дослідженні категорії оцінки за останні десятиліття намітилася тенденція до вивчення оцінки не тільки на рівні мови, але й у реальних контекстах її функціонування – у межах текстів певної функціонально-стильової приналежності. Когнітивно-комунікативні аспекти оцінки вивчаються в тексті німецькомовного художнього репортажу (І.В.Черемісіна), лексичні, мовностилістичні, фразеологічні засоби її вираження досліджуються в текстах англомовної газети (В.П.Новиков), американської художньої прози (О.М.Островська), україномовного публіцистичного тексту (І.В.Онищенко, С.І.Равлюк), україномовного художнього тексту (У.В.Соловій) та ін.
В основі сучасних лінгвістичних досліджень оцінки як текстової категорії лежить принцип антропоцентричності, що зумовлює залучення до вивчення проблеми оцінки таких чинників, як когнітивна діяльність людини та використання мови як засобу здійснення соціальної інтеракції. У зв’язку з цим, інтерес для дослідників становить вивчення оцінки в руслі когнітивної парадигми в тексті реклами, явно виражена аксіологічна спрямованість якого набуває особливої соціальної значущості, що виділяє текст реклами серед інших текстів масової комунікації. Так, вивченню прагмасемантичних характеристик категорії оцінки в англомовній рекламі на матеріалі реклами журналу “Time” присвячена робота Л.М.Киричук, комунікативно-прагматичні параметри оцінки в англомовній рекламі вивчаються в роботах Н.Г.Гуменюк і М.В.Томської. У цих роботах оцінка розглядається як вирішальний чинник, що визначає комунікативно-прагматичний вектор рекламного тексту. На облігаторність реалізації категорії оцінки в рекламному тексті вказується також у дослідженнях, присвячених вивченню його когнітивних (О.В.Анопіна, О.С.Іванова) та комунікативно-прагматичних аспектів (Ю.В.Дьоміна, С.П.Козлова, Ю.Б. Корнєва, О.В.Кулаєва, Н.С.Лиса, Т.Н.Лівшиц, О.М.Рибакова, Ю.В.Сильвестров, О.Є.Ткачук-Мірошниченко та ін.)
Проблема оцінки розглядається також у роботах, де в центрі уваги перебуває дослідження структурно-семантичних (О.О.Дмитрієв, Г.М.Кузнецова, І.П.Мойсеєнко, С.В.Подолкова, А.І.Раду, С.О.Семецький, О.Д.Солошенко, І.Г.Шестакова, F.Ungerer та ін.), лексичних (Н.Л.Волкогон, І.В.Гриліхес, Л.В.Лебедєва, Л.Д.Маєвська, Н.В.Попок, Д.Е.Розенталь, М.М.Кохтєв, О.І. Саннікова, І.В.Ситдикова, О.В. Соловйова, G.Leech та ін.), словотворчих (З.П.Комолова, Н.О.Попова та ін.); стилістичних (Г.О.Абрамова, О.К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: АКСІОЛОГІЧНА ПРАГМАСЕМАНТИКА АНГЛОМОВНОГО РЕКЛАМНОГО ТЕКСТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок