Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ ІДЕАЛІЗАЦІЇ В СУЧАСНІЙ ФОРМАЛЬНІЙ ЕПІСТЕМОЛОГІЇ

РОЛЬ ІДЕАЛІЗАЦІЇ В СУЧАСНІЙ ФОРМАЛЬНІЙ ЕПІСТЕМОЛОГІЇ

Назва:
РОЛЬ ІДЕАЛІЗАЦІЇ В СУЧАСНІЙ ФОРМАЛЬНІЙ ЕПІСТЕМОЛОГІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,32 KB
Завантажень:
22
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
БІЛОУС Тетяна Миколаївна
УДК 165 : 1
РОЛЬ ІДЕАЛІЗАЦІЇ В СУЧАСНІЙ ФОРМАЛЬНІЙ ЕПІСТЕМОЛОГІЇ
Спеціальність 09.00.01 — онтологія, гносеологія, феноменологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ — 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор,
Лой Анатолій Миколайович
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, завідувач кафедри
філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор,
Парахонський Борис Олександрович,
Національний інститут проблем міжнародної безпеки Ради національної безпеки і оборони,
завідувач відділу глобальної безпеки та
європейської інтеграції

кандидат філософських наук, доцент
Іщенко Юрій Анатолійович,
Центр гуманітарної освіти НАН України,
заступник директора

Провідна установа: Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, м. Київ
Захист відбудеться "21" лютого 2005 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.27 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці ім. М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розіслано "20" січня 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Караульна
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В 80-90-х роках XX століття в аналітичній філософії відбулися значні зрушення, пов’язані з інтенсивним розвитком досліджень в такій відносно новій галузі, як теорія штучного інтелекту. Загальною в теорії штучного інтелекту, як і в комп’ютерній науці в цілому, виявилась тенденція до використання епістемічних/доксастичних логік для репрезентації знання та переконання, а також для аналізу комп’ютерних систем. Формальні моделі епістемічної логіки розглядаються як системи, в яких у логічній формі представлено знання про знання, що і визначає область застосування таких моделей у теорії штучного інтелекту. Однак епістемічні логіки, а саме логіки знання та переконання, страждають відомою проблемою “логічного всезнання”, яка робить традиційні модальні логіки знання та переконання нереалістичними з точки зору моделювання поведінки обмежених в ресурсах раціональних агентів. В такій перспективі питання про адекватні логічні засоби для моделювання таких агентів залишається відкритим.
В галузі штучного інтелекту, принаймні в теоретичному штучному інтелекті, визнається необхідність теорії раціональності, яку забезпечує філософія, для продукування інформаційних систем. Отже для епістемології як філософської дисципліни відкриваються нові можливості, пов’язані з отриманням емпіричної перевірки через комп’ютерне моделювання як абстрактних моделей когнітивної діяльності, так і теорій раціональності взагалі. Комп’ютерні технології сьогодні стали новим medium для наших міркувань, радикально відмінним від інших media в своїй динаміці та ефективності. Як універсальний проект, комп’ютер може бути використаний для створення моделей будь-яких процесів, математичних, фізичних, біологічних, а також і для моделювання досконалого раціонального мислення. Однак, як теорії раціональності, так і основні концепти епістемології мають чітко виражений нормативний характер та побудовані із застосуванням „сильних” ідеалізацій. Отже, існує нагальна потреба у з'ясуванні методологічної ролі та обґрунтуванні нормативного характеру процедури ідеалізації в формально орієнтованих напрямках сучасної епістемології.
Ступінь наукового опрацювання проблеми та теоретичні засади дослідження. Ми вважаємо, що тенденції, репрезентовані в дослідженні, мають три ракурси, відповідно до яких доцільним буде розподілити літературу, яка стосується теми дослідження, на три основні групи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЛЬ ІДЕАЛІЗАЦІЇ В СУЧАСНІЙ ФОРМАЛЬНІЙ ЕПІСТЕМОЛОГІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок