Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Геометричне моделювання форми рефлектора, здатного зосередити відбиті промені в заданому об’ємі простору

Геометричне моделювання форми рефлектора, здатного зосередити відбиті промені в заданому об’ємі простору

Назва:
Геометричне моделювання форми рефлектора, здатного зосередити відбиті промені в заданому об’ємі простору
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,66 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Ушаков Леонід Васильович
УДК 514.18
Геометричне моделювання форми рефлектора, здатного зосередити відбиті промені в заданому об’ємі простору
Спеціальність 05.01.01 –
Прикладна геометрія, інженерна графіка
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному технічному університеті „Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: - доктор технічних наук, професор
Дворецький Олександр Тимофійович,
завідувач кафедри архітектури будівель
і геометричного моделювання,
Національна академія природоохоронного
і курортного будівництва (м. Сімферополь).;
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Пугачов Євген Валентинович,
професор кафедри архітектури,
Національний університет водного господарства
та природокористування (м. Рівне);
- кандидат технічних наук, доцент
Гнатушенко Володимир Володимирович,
доцент кафедри електронних засобів телекомунікацій,
Дніпропетровський національний університет
(м. Дніпропетровськ);
Захист відбудеться 19.12.2007 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .056.06 у Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою:
03680, Київ-680, Повітрофлотський проспект, 31, ауд. 466
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою:
03680, Київ-680, Повітрофлотський проспект, 31
Автореферат розісланий 17.11.2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.О. Плоский
АГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. сучасних приладах і спорудах широко використовуються різноманітні відбивачі (рефлектори), призначені для концентрування в заданих точках простору відбитих від них променів. Прикладами відбивачів є дзеркала в оптичному приладобудуванні, форми стель в архітектурній акустиці, фокусуючі пристрої в геліоустановках, рефлектори в променевих паяльниках і інших нагрівальних приладах спрямованої дії, антенні конструкції в радіотелескопах, тощо. Серед відбивальних поверхонь особливу увагу привертають еліпсоїди та параболоїди. Цьому сприяє їх загальновідома фокальна властивість – промені, що вийшли з одного точкового окуса, після відбиття мають пройти через інший точковий (можливо і невласний) фокус. Однак, на практиці важко реалізувати точкове джерело променів, оскільки в номенклатурі виробів переважають трубчасті (або торові) джерела і приймачі випромінювання. Тому бажаний розрахунок геометричної форми еліпсоїдних відбивачів варто проводити в припущенні, що їхні фокуси не обов'язково будуть точковими. Другим важливим моментом, який необхідно враховувати при проектуванні рефлекторів, є необхідність надання їм такої форми, яка здатна забезпечити фокусування відбитих променів в певному об’ємі простору за умови, що джерело променів рухається згідно заданого закону. Тобто необхідно враховувати і можливості зміни напрямків паралельних променів, які падають на відбивальну поверхню. Звідси стає зрозумілою актуальність обраної теми досліджень, яка полягає в розробці алгоритмів геометричного моделювання поверхонь з відбивальними властивостями, налогічними фокальним властивостям параболоїдів, у яких, однак, можливі і неточкові фокуси, і які здатні забезпечити фокусування відбитих променів в певному об’ємі простору, коли джерело променів є рухомим. Такі поверхні пропонується називати квазіпараболоїдами.
Геометричне моделювання складних за формою об’єктів, як результату їх профілювання за певними законами, належать до головних напрямкв розвитку прикладної геометрії та інженерної графіки. Для розрахунку відбивальних систем ефективними є “синтетичні” методи, розвинуті професорами О.Л.Підгорним, О.Т.Дворецьким та їх учнями, і покладені в основу розрахунків багатьох реальних відбивачів в архітектурній акустиці та геліотехніки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Геометричне моделювання форми рефлектора, здатного зосередити відбиті промені в заданому об’ємі простору

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок