Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НОВІ ПРИНЦИПИ ДИНАМІЧНОЇ ТРИКРИСТАЛЬНОЇ РЕНТГЕНІВСЬКОЇ ДИФРАКТОМЕТРІЇ МІКРОДЕФЕКТІВ В РЕАЛЬНИХ МОНОКРИСТАЛАХ

НОВІ ПРИНЦИПИ ДИНАМІЧНОЇ ТРИКРИСТАЛЬНОЇ РЕНТГЕНІВСЬКОЇ ДИФРАКТОМЕТРІЇ МІКРОДЕФЕКТІВ В РЕАЛЬНИХ МОНОКРИСТАЛАХ

Назва:
НОВІ ПРИНЦИПИ ДИНАМІЧНОЇ ТРИКРИСТАЛЬНОЇ РЕНТГЕНІВСЬКОЇ ДИФРАКТОМЕТРІЇ МІКРОДЕФЕКТІВ В РЕАЛЬНИХ МОНОКРИСТАЛАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,86 KB
Завантажень:
147
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В. КУРДЮМОВА
Решетник Олег Васильович
УДК 539.26
НОВІ ПРИНЦИПИ ДИНАМІЧНОЇ
ТРИКРИСТАЛЬНОЇ РЕНТГЕНІВСЬКОЇ ДИФРАКТОМЕТРІЇ МІКРОДЕФЕКТІВ
В РЕАЛЬНИХ МОНОКРИСТАЛАХ
01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова
НАН України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Кисловський Євген Миколайович,
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова
НАН України, завідувач лабораторії
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Раранський Микола Дмитрович,
Чернівецький національний університет
імені ЮріяФедьковича, МОН України
завідувач кафедри твердого тіла
доктор фізико-математичних наук, професор
Куліш Микола Полікарпович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
завідувач кафедри фізики функціональних матеріалів
Провідна установа: Інститут фізики напівпровідників ім. В.Є. Лашкарьова
НАН України, м.Київ
Захист відбудеться “13” грудня 2005р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.168.02 при Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України (03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36, конференц-зал Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України; тел.) ).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36.
Автореферат розісланий 11 листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д26.168.02
кандидат фізико-математичних наук Сизова Т.Л.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми досліджень
Одним з найголовніших завдань фізики твердого тіла є вивчення кристалічної структури, її спотворень, а також дослідження розподілу електронної густини кристалів, оскільки структурна досконалість та електронний розподіл визначають їх головні властивості та практичне використання. Серед чисельних методів дослідження кристалів найбільш інформативними є методи, які базуються на аналізі профілів дифракційного відбиття рентгенівських променів.
Останнім часом багато уваги приділяється розвитку нових рентгенівських методів дослідження монокристалів, при цьому їх можливості та інформативність в умовах динамічної дифракції суттєво збільшуються, що, зокрема, пов’язано з формуванням в кристалі просторово-періодичної стоячої рентгенівської хвилі. Разом з тим, виділення та використання дифузної складової розсіяння в умовах динамічної дифракції ще збільшує інформативні можливості методів за рахунок того, що дифузне розсіяння (ДР) несе найбільш повну і пряму інформацію про структурну досконалість.
Зараз стало зрозумілим, що весь комплекс методів і підходів, який базується на динамічній теорії дифракції в ідеальних кристалах, вже не забезпечує отримання необхідної структурної інформації, особливо виходячи з вимог сучасної технології. Назріла необхідність переводу всього комплексу дифрактометричних досліджень на новий рівень на базі нової високороздільної трикристальної техніки та адекватної узагальненої динамічної теорії, яка враховує динамічні ефекти саме в дифузному розсіянні, а також ефекти взаємодії дифузної та бреггівської складових розсіяння.
Отже цю дисертаційну роботу присвячено розвитку традиційних та створенню нових рентгенодифракційних методів діагностики складної дефектної структури в реальних монокристалах на базі тривісьової дифрактометрії та адекватних теоретичних моделей динамічної дифракції у кристалі з дефектами. Цей підхід відкриває нові можливості практичного застосування створених нових методів дослідження складної дефектної структури монокристалів та її еволюції в результаті різноманітних технологічних впливів, пов’язаних з виготовленням конкретних приладів на їх основі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: НОВІ ПРИНЦИПИ ДИНАМІЧНОЇ ТРИКРИСТАЛЬНОЇ РЕНТГЕНІВСЬКОЇ ДИФРАКТОМЕТРІЇ МІКРОДЕФЕКТІВ В РЕАЛЬНИХ МОНОКРИСТАЛАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок