Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИВЧЕННЯ ТЕРМОДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК КОМПОНЕНТІВ БІЛКОВО-НУКЛЕЇНОВИХ КОМПЛЕКСІВ

ВИВЧЕННЯ ТЕРМОДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК КОМПОНЕНТІВ БІЛКОВО-НУКЛЕЇНОВИХ КОМПЛЕКСІВ

Назва:
ВИВЧЕННЯ ТЕРМОДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК КОМПОНЕНТІВ БІЛКОВО-НУКЛЕЇНОВИХ КОМПЛЕКСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,63 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГАЛЕТИЧ Ігор Костянтинович
УДК 577.3;621.384.8
ВИВЧЕННЯ ТЕРМОДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК КОМПОНЕНТІВ БІЛКОВО-НУКЛЕЇНОВИХ КОМПЛЕКСІВ
03.00.02 - біофізика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ХАРКІВ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі молекулярної біофізики Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б. І. Вєркіна НАН України.
Науковий керівник:
доктор фізикоматематичних наук, професор, БЛАГОЙ Юрій Павлович, Фізико-технічний інститут низьких температур ім. Б. І. Вєркіна НАН України, завідувач відділу молекулярної біофізики
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор, ВЕСЕЛКОВ Олексій Ніконович, Севастопольський державний технічний університет Міністерства освіти України, директор департаменту фізики та хімії, (м. Севастополь);
доктор фізико-математичних наук, професор, АНДРОНОВ Володимир Михайлович, Харківський державний університет Міністерства освіти України, завідувач кафедри експериментальної фізики, (м. Харків).
Провідна установа:
Донецький державний університет Міністерства освіти України, кафедра біофізики, м. Донецьк.
Захист відбудеться « 19 » травня 1999 pоку о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.13 у Харківському державному університеті, 310077, м.Харків, пл. Свободи, 4, ауд 7-4.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харьківського державного університету: 310077, м.Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий « 16 » квітня 1999 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаташ С. В.
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Роль взаємодій між білками та нуклеїновими кислотами дуже велика, оскільки усі функції нуклеїнових кислот здійснюються у комплексі з білками. Вивчення особливостей та механізмів таких взаємодій належить до актуальних задач сучасної біофізики. До нинішнього часу дослідження білково-нуклеїнового впізнавання, важливі для розуміння багатьох біологічних процесів, що відбуваються на молекулярному рівні, проводилися різноманітними методами. Рентгенівська кристалографія та ЯМР-спектроскопія дають інформацію про структури впізнаючих білково-нуклеїнових комплексів, зокрема про атомні групи, відповідальні за специфічне впізнавання. Інтегральні термодинамічні параметри таких комплексів, що визначаються, наприклад, калориметричними методами, стосуються до сумарної взаємодії на рівні макромолекул, що не дає можливості виділити вклад специфічних взаємодій у впізнаючих центрах. Для розв'язання останньої задачі використовується підхід модельного дослідження впізнаючих систем на рівні мономерів або фрагментів білків та нуклеїнових кислот, що дозволяє виділити такі взаємодії, виявити їхню природу, вибірковість та роль у загальному процесі комплексоутворення.
Згідно деяким прийнятим моделям, впізнавання засноване на специфічних «точкових» взаємодіях пуриновых та пірімідиновых основ з боковими ланцюгами амінокислот. При цьому, вибірковість таких мономірних взаємодій зберігається і у більш складних нуклеопротеідних системах. Тому можна вважати, що закономірності, виявлені у простих модельних системах, відіграють чималу роль у забезпеченні специфічности взаємодій білків з нуклеіновими кислотами та адекватно відбивають процес впізнавання цих биополімерів.
Таким чином, дослідження, присвячені визначенню енергетичних параметрів нуклеопротеідних комплексів на рівні мономерів, а також, найбільш вигідних їхніх структур, є сьогодні вельми актуальними та важливими для розуміння загальних принципів та механізмів білково-нуклеїнового впізнавання.
Зв’язок роботи с науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконувалась у відповідності з планом науково-дослідних робіт відділу молекулярної біофізики ФТІНТ НАН України по темі «Дослідження структурних та
2
фізико-хімічних властивостей комплексів нуклеїнових кислот з білками та біологічно активними речовинами» (шифр теми 1.4.10.18.2).
Мета і задачі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВИВЧЕННЯ ТЕРМОДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК КОМПОНЕНТІВ БІЛКОВО-НУКЛЕЇНОВИХ КОМПЛЕКСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок