Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛІНІКО - ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ШОВНОГО МАТЕРІАЛУ, ІМПРЕГНОВАНОГО ДЕКАМЕТОКСИНОМ

КЛІНІКО - ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ШОВНОГО МАТЕРІАЛУ, ІМПРЕГНОВАНОГО ДЕКАМЕТОКСИНОМ

Назва:
КЛІНІКО - ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ШОВНОГО МАТЕРІАЛУ, ІМПРЕГНОВАНОГО ДЕКАМЕТОКСИНОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,46 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ім. М.І. ПИРОГОВА
Моравська Оксана Аркадіївна
УДК: 615.47:582.282.23
КЛІНІКО - ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ
ЗАСТОСУВАННЯ ШОВНОГО МАТЕРІАЛУ,
ІМПРЕГНОВАНОГО ДЕКАМЕТОКСИНОМ
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК:
Доктор медичних наук, професор Костюк Григорій Якович, завідувач кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова МОЗ України.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
- доктор медичних наук, професор Желіба Микола Дмитрович, завідувач кафедри загальної хірургії Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова МОЗ України;
- Заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Геник Степан Миколайович, завідувач кафедри загальної хірургії Івано-Франківської медичної академії МОЗ України.
Провідна установа: Львівський національний медичний університет ім. Д.Галицького МОЗ України, кафедра загальної хірургії.
Захист відбудеться 27 вересня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.600.01. при Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова МОЗ України (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова МОЗ України (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56).
Автореферат розісланий 4 травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 05.600.01,
доктор медичних наук, професор М.І. Покидько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення процесу регенерації ран є важливою не лише загальнобіологічною та медичною, але й соціальною проблемою, яка є актуальною від глибокої давнини до теперішнього часу (Беляева О.А., 1998; Ешев В.Н., 1998).
Всі хірургічні операції, які виконуються в даний час, не дивлячись на їх різноманітність в своїй основі мають два головних моменти: роз’єднання тканин з наступним їх з’єднанням. При з’єднанні тканин більшість хірургів використовують накладання швів і лігатур із ниток з фіксацією їх вузлами.
Для закриття операційних ран використовуються шовні матеріали різного хімічного складу і діаметру. В основі правильного вибору шовного матеріалу для закриття хірургічної рани лежать знання про природу тканин, що беруться у шов, хімічний склад матеріалів, якими зшиваються ці тканини та місцеві патофізіологічні фактори, специфічні для хірургічної рани.
Єдине стороннє тіло, яке хірург залишає в організмі хворого після операції – це шовний матеріал і саме від його якості залежить 20-30% успіху операції (Аракелян А.Г., 2004). Поповнення арсеналу хірургічних шовних матеріалів всебічно вивченими волокнами з оптимальними корисними для хірургічної техніки і процесу ранозагоєння характеристиками залишається однією з нерозв’язаних наукових задач (Кузин М.И. и соавт., 1990; Полоус Ю.М., Домородный В.Б., 1997; Соломко А.В., 1999).
Пошук нових шовних матеріалів призвів до створення ряду перспективних напрямків, робота за якими продовжується до нинішнього часу. Основними є слідуючі два направлення:
1. Розробка шовних матеріалів із протимікробною дією.
2. Розробка шовних матеріалів, стимулюючих процеси репарації тканин.
Слід підкреслити, що саме ускладнення мікробного походження є основною проблемою, пов’язаною з використанням хірургічних шовних матеріалів.
Незважаючи на значні досягнення асептики та антисептики, проблема профілактики ранової інфекції після втручання на органах черевної порожнини складна, повністю не вирішена, актуальна. Актуальність даної проблеми диктується тим, що післяопераційні ускладнення в абдомінальній хірургії не мають тенденції до зменшення (Ашрарафов А.А., Ибишев К.Г., 1995; Гостищев В.К., 1997; Боровий Е.М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КЛІНІКО - ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ШОВНОГО МАТЕРІАЛУ, ІМПРЕГНОВАНОГО ДЕКАМЕТОКСИНОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок