Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Назва:
ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,69 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського
Сомов Максим Віталійович
УДК 32.019.5 (477.75)
ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
23.00.02 - політичні інститути та процеси
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
політичних наук
Сімферополь – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі політичних наук Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського МОН України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Габрієлян Олег Аршавірович, завідувач кафедри
політичних наук Таврійського національного
університету ім. В.І. Вернадського.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Бабінов Юрій Олександрович, кафедра
філософських і соціальних наук
Севастопольського національного технічного
університету, професор;
кандидат політичних наук
Козубський Валентин Олексійович, “
Всесвітня служба” УТР”, власний
кореспондент, Кримський факультет Київського
національного університету культури і мистецтв,
старший викладач.
Захист відбудеться “ 6 ” вересня 2007 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К52.051.07 у Таврійському національному університеті ім. В.І. Вернадського за адресою: 95038, м. Сімферополь, вул. Київська, 116а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського, 95007, м. Сімферополь, пр. Академіка Вернадського, 4.
Автореферат розіслано 1 серпня 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради М.В. Ніколко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Політична комунікація є своєрідним видом соціальних відносин, і без неї неможливо уявити сучасний політичний процес. Вона дозволяє не тільки створити повне і достовірне уявлення про політичну дійсність. За допомогою політичної комунікації можлива передача політичних знань і досвіду, а також формування образу влади. Специфічне місце посідають функції політичної комунікації, що забезпечують поширення, передачу інформації як між елементами політичної системи, так і між політичною системою і суспільством. Політична комунікація відіграє провідну роль у функціонуванні елементів, складових одиниць інформаційного простору. Рівень її розвитку вирішальним образом впливає як на економіку, так і на політику. Від цього рівня значною мірою залежить поведінка людей, формування суспільно-політичних орієнтирів і соціальна стабільність. Отже, нерозвиненість інформаційно-комунікаційних обмінів у конкретній політичній системі послабляє владу держави, веде до зниження можливості адаптації її інститутів до соціальних змін, а, в остаточному підсумку, сприяє дестабілізації влади і суспільства. Політична комунікація, що розуміється як інформаційна взаємодія політичних акторів один з одним і соціальним довкіллям стосовно влади, владно-управлінських відносин, є атрибутом, тобто необхідним, істотним, невід'ємним компонентом інформаційного простору. Так, в умовах становлення інформаційного суспільства аналіз проблеми боротьби за владу, мабуть, зміщується в площину боротьби за владу і власність на “засоби виробництва суспільної думки”, тобто засоби комунікації. Це дає підстави розглядати владу і її здійснення як комунікаційний процес, що припускає інформаційну взаємодію “керівників” і “керованих”, інформаційний обмін, зворотний зв'язок між ними.
Однак необхідно визнати, що дана ділянка політичної науки є недостатньо розробленою. Вище зазначена наукова проблематика у вітчизняних дослідженнях практично не вирішена не тільки операціонально, тобто в змісті вироблення понятійного апарату, необхідного кола методів вивчення політико-комунікативних процесів і технологій їхньої реалізації, аналізу політико-комунікативної складової інформаційного простору, але й в аспекті, зв'язаному з впровадженням у соціально-політичну сферу сучасних інформаційних технологій (так званою інформатизацією), що додають нові форми і зміст політичної комунікації.
Активно впроваджуючись у сферу політики, нові інформаційно-комунікаційні технології не тільки якісно видозмінюють старі уявлення, установки, стереотипи, але й ламають моделі взаємин між політичними інститутами й індивідами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНА КОМУНІКАЦІЯ В ІНФОРМАЦІЙНОМУ ПРОСТОРІ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок