Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ ТЕРАПІЇ НЕЙРОПАТИЧНОЇ ФОРМИ ДІАБЕТИЧНОЇ СТОПИ

ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ ТЕРАПІЇ НЕЙРОПАТИЧНОЇ ФОРМИ ДІАБЕТИЧНОЇ СТОПИ

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ ТЕРАПІЇ НЕЙРОПАТИЧНОЇ ФОРМИ ДІАБЕТИЧНОЇ СТОПИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
407
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ЕНДОКРИНОЛОГІЇ ТА ОБМІНУ РЕЧОВИН
ім. В.П. КОМІСАРЕНКА АМН УКРАЇНИ
Скибун Віталій Миколайович
УДК 616.379-008.64-08:617.586:616-009:612.017
ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ ТЕРАПІЇ
НЕЙРОПАТИЧНОЇ ФОРМИ ДІАБЕТИЧНОЇ СТОПИ
14.01.14 - ендокринологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця
та Українському науково-практичному центрі ендокринної хірургії,
трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор, заслужений діяч науки
і техніки України Боднар Петро Миколайович, Національний медичний університет
ім. О.О.Богомольця, завідувач кафедри ендокринології
Офіційні опоненти:
Зубкова Світлана Тихонівна, доктор медичних наук, професор, Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України, провідний науковий співробітник лабораторії функціональної діагностики.
Бурка Анатолій Олексійович, доктор медичних наук, професор, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця, професор кафедри госпітальної хірургії №2.
Провідна установа:
Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я.Данилевського АМН України, відділ клінічної ендокринології, м.Харків,
Захист відбудеться 17.06.2003 р. о 13 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д.26.558.01. з ендокринології в Інституті ендокринології та обміну речовин ім.В.П. Комісаренка АМН України (04114, м. Київ - 114, вул. Вишгородська, 69).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка АМН України (04114, м. Київ - 114, вул. Вишгородська, 69).
Автореферат розісланий 16.05.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор біологічних наук Калинська Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Синдром діабетичної стопи серед ускладнень цукрового діабету посідає особливе місце. У розвинених країнах виразково-некротичні процеси спостерігаються у 5% - 10% хворих на діабет. Більш того, серед нетравматичних ампутацій нижніх кінцівок 50% припадає саме на хворих цукровим діабетом. У цілому це складає близько 1% хворих (кількість ампутацій в 15 разів більша, ніж в загальній популяції) (Boulton A.J.M.,1997). Важливість проблеми пов’язана також з високою інвалідизацією та смертністю хворих, що надає їй великої соціальної значущості. Питання ускладнюється і необхідністю великих фінансових витрат на лікування хворих з синдромом діабетичної стопи. У Сполучених Штатах Америки вони складають більш ніж 500 млн. доларів на рік (Williams D.R.R., 1994). Саме тому найбільша увага на теперішній час приділяється питанням розробки ефективних методів профілактики та раннього лікування даної патології.
Терапевтичне лікування діабетичної стопи та запобігання її розвитку все ще далекі від свого кінцевого вирішення. Пошук нових способів лікування даної патології є необхідним і відповідає найгуманнішим потребам суспільства.
У розвитку діабетичної стопи приймають участь різні чинники, серед яких найважливішими вважаються діабетичні мікроангіопатії та нейропатії. Як відомо, діабетичні нейропатії передують виникненню виразок (Ефимов А.С., 1989, 2002; Балаболкин М.И., 2000, Laing P.,1998). Цілком очевидно, що успіхи у лікуванні діабетичної стопи у значній мірі будуть залежати від ефективного лікування цього ускладнення цукрового діабету. Проте, арсенал лікарських засобів, який застосовується у медицині, практично не включає в себе нейротропних препаратів. У цьому відношенні лише методи інтенсивної терапії цукрового діабету можуть вважатися патогенетичними, оскільки ефективний метаболічний контроль призводить до покращання функції нервових волокон (Дедов И.И., 1998, Wang P.H.,1993).
В останні роки на основі багатьох досліджень сформувалося уявлення про можливість розвитку нейропатій внаслідок аутоімунних механізмів (Pittenger G.L., 1996). Це уявлення підтверджується наявністю в крові хворих аутоантитіл до компонентів нервових клітин (Vinik A.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНІ АСПЕКТИ ТЕРАПІЇ НЕЙРОПАТИЧНОЇ ФОРМИ ДІАБЕТИЧНОЇ СТОПИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок