Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЖЕРЕЛА З ІСТОРІЇ НОВОЇ ДНІПРОВСЬКОЇ ЛІНІЇ УКРІПЛЕНЬ (1770 –

ДЖЕРЕЛА З ІСТОРІЇ НОВОЇ ДНІПРОВСЬКОЇ ЛІНІЇ УКРІПЛЕНЬ (1770 –

Назва:
ДЖЕРЕЛА З ІСТОРІЇ НОВОЇ ДНІПРОВСЬКОЇ ЛІНІЇ УКРІПЛЕНЬ (1770 –
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,62 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МОЛДАВСЬКИЙ Роман Леонідович
УДК: .2:.64) . ]“1770/1791”
ДЖЕРЕЛА З ІСТОРІЇ НОВОЇ ДНІПРОВСЬКОЇ ЛІНІЇ УКРІПЛЕНЬ (1770 –  рр.)
07. 00. 06 – Історіографія, джерелознавство та спеціальні
історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Запорізького національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Мільчев Володимир Іванович
Запорізький національний університет,
доцент кафедри джерелознавства,
історіографії та спеціальних історичних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
Пірко Василь Олексійович
Донецький національний університет,
завідувач кафедри історіографії,
джерелознавства, археології
та методики викладання історії
кандидат історичних наук, доцент
Константінова Вікторія Миколаївна
Бердянський державний педагогічний
університет, доцент кафедри історії України
Захист відбудеться “_26__” _жовтня_ 2007 р. о _13_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 17.051.01 у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. , ауд. 326.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м.Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2.
Автореферат розісланий “_26_” _вересня__ 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Г. Ткаченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історія Нової Дніпровської лінії укріплень (Дніпровської лінії) є одним зі стрижнів історії Південної України останньої чверті XVIII ст., без вивчення якої неможливо уявити повну картину історії цього регіону. Її зведення мало великі наслідки для Південної України та стало переломним моментом в історії Запорозького краю. З історією Лінії пов’язана ліквідація Запорозької Січі, державна колонізація регіону, його інтенсивне господарське освоєння, поява перших міст. Разом з цим, Нова Дніпровська лінія, яка жодного разу не зазнала нападів, дуже швидко втратила своє військово-стратегічне значення, а через чотирнадцять років після початку будівництва у 1784 р. за указом імператриці КатериниЛінію було скасовано.
Майже усі дослідники соціально-економічної та військової історії Південної України останньої чверті XVIII ст. зверталися до історії Нової Дніпровської лінії укріплень. У той же час сама Лінія, ніколи не виступала об’єктом комплексного, аналітичного дослідження. Поодинокі дослідники дивилася на її історію крізь призму дослідження певних тем, і відповідно, крізь призму актуалізованих ними джерел: Архіву Коша, матеріалів Покровського собору Олександрівської фортеці, журналів бойових дій російської армії, матеріалів парафіяльних церков тощо. Але більшість дослідників, усвідомлюючи той величезний розпорошений масив джерел, який накопичився в архівосховищах України та Російської Федерації, спиралися переважно на праці попередників, що були написані в XIX ст., а не на архівні джерела. Такий підхід призводив до висвітлення історії Лінії за певною традицією та з повторенням помилок попередніх авторів.
Саме тому проведення комплексного аналітичного дослідження з історії Нової Дніпровської лінії укріплень потребує виявлення, вивчення та залучення до наукового обігу нових джерел.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження було виконано в рамках наукової теми кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Запорізького національного університету “Дослідження з історії Запорізького краю в особистостях та подіях” (№ державної реєстрації 0103У007133). Також воно є складовою частиною наукової діяльності Запорізького відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДЖЕРЕЛА З ІСТОРІЇ НОВОЇ ДНІПРОВСЬКОЇ ЛІНІЇ УКРІПЛЕНЬ (1770 –

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок