Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИЧНА БОРОТЬБА ЯК ФОРМА ВЗАЄМОВІДНОСИН СОЦІАЛЬНИХ СИЛ В УМОВАХ УТВЕРДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОСТІ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ

ПОЛІТИЧНА БОРОТЬБА ЯК ФОРМА ВЗАЄМОВІДНОСИН СОЦІАЛЬНИХ СИЛ В УМОВАХ УТВЕРДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОСТІ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ

Назва:
ПОЛІТИЧНА БОРОТЬБА ЯК ФОРМА ВЗАЄМОВІДНОСИН СОЦІАЛЬНИХ СИЛ В УМОВАХ УТВЕРДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОСТІ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,54 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
ПОБОЧИЙ Іван Андрійович
УДК 321.01
ПОЛІТИЧНА БОРОТЬБА ЯК ФОРМА ВЗАЄМОВІДНОСИН СОЦІАЛЬНИХ СИЛ В УМОВАХ УТВЕРДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОСТІ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора політичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий консультант –
доктор філософських наук, професор
Хилько Микола Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри політології
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
Крисаченко Валентин Семенович,
Національний інститут проблем
міжнародної безпеки РНБО України,
державний експерт інституту
доктор політичних наук, професор
Примуш Микола Васильович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри політології
доктор політичних наук, професор
Чемшит Олександр Олександрович,
Севастопольський національний технічний університет,
завідувач кафедри філософських та соціальних наук
Захист відбудеться “ 15 ” лютого 2008 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України.
Автореферат розісланий “14 ” січня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат політичних наук М.Д. Ходаківський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Процес державотворення в Україні супроводжується активізацією і ускладненням політичного життя. Водночас намагання консолідувати українське суспільство навколо цілей і цінностей розбудови демократичної держави з боку різних політичних сил супроводжу-ється різним баченням зазначеного процесу та шляхів розв’язання суспільно значу-щих проблем. Основою цього є реальна розбіжність суспільних інтересів, а також неоднозначне тлумачення загальнонародних інтересів, що в умовах демократизації суспільно-політичного життя набуває вигляду відкритої полеміки, дискусій, зіткнень різних, часом полярних, позицій.
Сьогодні ми є свідками протистоянь на ґрунті не лише політичної, а й екологічної, національної, економічної, соціальної проблематики, які інколи набувають форми гострої і драматичної конфронтації, що впливає на функ-ціонування державної влади та її рішення, набуваючи при цьому різно-манітних форм політичних конфліктів. Апогей політичного протистояння, як засвідчує досвід, настає під час президентських та парламентських виборів, коли виборчі перегони сприймаються як гостра політична боротьба.
Дослідження політичної боротьби в процесі українського державотво-рення, таким чином, має не лише академічний інтерес. Практика державо-творення спонукає ставити і вирішувати питання про місце та роль політич-ної боротьби в житті українського суспільства, про те, в якій мірі та в якому форматі вона є конструктивним або, навпаки, деструктивним чинником суспільного розвитку. Надзвичайно важливо мати сьогодні уявлення про здатність політичної боротьби стати органічною складовою тих нових структур, які складаються в українському суспільстві й покликані забезпе-чити інституціалізацію та узгодженість всього розмаїття наявних у державі соціальних інтересів. На це питання не можна відповісти, не маючи чіткого теоретичного уявлення про сутність політичної боротьби, її якісну специфіку та форми. Зусилля, спрямовані на вироблення таких уявлень, є сьогодні корисними і своєчасними.
Теоретична, історична і методологічна розробка політичної боротьби дозволяє відповісти на питання про те, як повинен працювати механізм взаємодії, взаємообмеження, взаємоконтролю, комунікації, стимулювання до соціальної творчості всіх учасників політичного протиборства, щоб дійсно слугувати суспільству.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ПОЛІТИЧНА БОРОТЬБА ЯК ФОРМА ВЗАЄМОВІДНОСИН СОЦІАЛЬНИХ СИЛ В УМОВАХ УТВЕРДЖЕННЯ ДЕРЖАВНОСТІ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок