Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГУМАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ В СТАРШИХ КЛАСАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ СЕРЕДНІХ ШКІЛ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ГУМАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ В СТАРШИХ КЛАСАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ СЕРЕДНІХ ШКІЛ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Назва:
ГУМАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ В СТАРШИХ КЛАСАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ СЕРЕДНІХ ШКІЛ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,12 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Луганський державний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка
Семенов Микола Анатолійович
УДК 371.3:373.5
ГУМАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ
В СТАРШИХ КЛАСАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ СЕРЕДНІХ ШКІЛ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ
13.00.01 - загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент Меняйленко Олександр Сергійович, завідувач кафедри інформатики Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: | академік АПН України, доктор педагогічних наук, професор Ільченко Віра Романівна, завідувач лабораторії інтеграції змісту шкільної освіти Інституту педагогіки АПН України (м. Полтава);
кандидат педагогічних наук, доцент Порус Борис Натанович, доцент кафедри філософії і соціології освіти Луганського інституту післядипломної освіти.
Провідна установа: | Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, кафедра теорії та історії педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “17” жовтня 2001 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
Автореферат розісланий “15” вересня2001 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості проблеми. Освіта в будь-якому суспільстві є первинною цінністю, оскільки від її рівня залежить розвиток цього суспільства в майбутньому. Мінливість умов довколишнього світу, постійне зростання вимог до фахівця вимагають адаптації та змін методології процесу навчання. При всьому тому важливо не забути про особистість учня, врахувати педагогічні, психологічні, індивідуально-особистісні мотиви, характеристики й фактори.
Одним з аспектів змін у суспільстві є його інформатизація. Відбувається активне впровадження нових інформаційних технологій в освіту, комп’ютер стає не тільки об’єктом вивчення, але й засобом навчання. Розвиток комп’ютерних мереж і технологій дистанційного навчання дозволить у перспективі зняти залежність якості навчального процесу від близькості до інтелектуальних еліт. Іншим важливим аспектом є можливість індивідуалізувати процес навчання, доповнити діалог “учитель – учень” спілкуванням “учитель – комп’ютер – учень”, що знімає нерівність у стосунках і виявляє нові резерви для розкриття творчого потенціалу учнів.
В основі гуманізації лежить принцип домінування інтересів особистості. Тому використання інформаційних технологій в освіті повинно бути не пристосуванням навчально-виховного процесу до вимог технічних засобів, а адаптацією комп’ютерних засобів до вимог розвитку особистості. Для цього необхідно розробити відповідну теоретичну базу.
У наш час, незважаючи на досить велику кількість навчальних комп’ютерних програмних засобів, розробка наукового підходу до використання інформаційних технологій значно відстає від процесу стрімкого впровадження їх в освіту. Зміни, що відбуваються в освіті, потребують перегляду та переоцінки основних компонентів педагогічного процесу з використанням інформаційних технологій, впровадження ідей гуманізації в освіту, орієнтації форм і методів комп’ютерного навчання на індивідуальні особливості учня.
Проблема розробки теоретичних основ гуманізації освіти з використанням інформаційних технологій, незважаючи на її важливість, глибоко не досліджувалась ні в науково-теоретичному, ні в методичному плані. Проте в її вирішенні можна спиратися на принципово важливі ідеї загальної гуманізації освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ГУМАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО ПРОЦЕСУ В СТАРШИХ КЛАСАХ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ СЕРЕДНІХ ШКІЛ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок