Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЛАЗУНИ ПІВДНЯ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ (ПОШИРЕННЯ, МІНЛИВІСТЬ, СИСТЕМАТИКА ТА ОСОБЛИВОСТІ БІОЛОГІЇ)

ПЛАЗУНИ ПІВДНЯ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ (ПОШИРЕННЯ, МІНЛИВІСТЬ, СИСТЕМАТИКА ТА ОСОБЛИВОСТІ БІОЛОГІЇ)

Назва:
ПЛАЗУНИ ПІВДНЯ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ (ПОШИРЕННЯ, МІНЛИВІСТЬ, СИСТЕМАТИКА ТА ОСОБЛИВОСТІ БІОЛОГІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,20 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗООЛОГІЇ ім. І.І. ШМАЛЬГАУЗЕНА
_________________________________________________________
На правах рукопису
УДК 598.1 (477.7)
КАРМИШЕВ ЮРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
ПЛАЗУНИ ПІВДНЯ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ (ПОШИРЕННЯ, МІНЛИВІСТЬ, СИСТЕМАТИКА ТА ОСОБЛИВОСТІ БІОЛОГІЇ)
03.00.08 - зоологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у Відділі герпетології та зоомузеї Науково-дослідного інституту біорізноманіття наземних та водних екосистем України при Мелітопольському державному педагогічному університеті
Науковий керівник : доктор біологічних наук
Писанець Євген Максимович,
завідуючий Зоологічним музеєм
Національного науково-
природничого музею НАН України
Офіційні опоненти : доктор біологічних наук Межжерін Сергій Віталійович, завідуючий Відділом еволюційних основ систематики Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України кандидат біологічних наук Гассо Віктор Яковлевич, доцент кафедри зоології та екології Дніпропетровського національного університету
Провідна установа : Одеський державний університет ім. І.І.Мєчнікова
Захист дисертації відбудеться “_21_” жовтня 2002 p.
о __14___годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради
Д 26.153.01 Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена НАН України
за адресою: 01601 Київ - 30, МСП, вул. Б. Хмельницького, 15
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту зоології
ім. І.І. Шмальгаузена НАН України
Автореферат надіслано “_14_”_вересня_2002 p.
Вчений секретар
Спеціалізованої Ради,
канд. біол. наук В.В. Золотов
1
Актуальність теми. Незважаючи на те, що фауна плазунів півдня України була неодноразово об'єктом уваги багатьох науковців, треба відмітити, що в силу різних обставин, рептілії цієї території вивчені недостатньо. Крим, переважно гірський, вивчався М. М. Щербаком (1966), Лівоберіжжя, зокрема його південно-західна частина, досліджувалась Т. І. Котенко (1983), Правоберіжжя вивчав С. В. Таращук (1987). Ці автори навели сучасний (на той час) перелік видів плазунів, опис їх розповсюдження та особливостей біології. Разом з цим, після публікації їх робіт, пройшов чималий час, за який з'явилися суттєві зміни у поглядах на систематику окремих видів, методах та задачах дослідження плазунів, в екосистемах регіону виникли суттєві зміни ландшафтів. Також з'ясувалось, що лишились не вирішені питання розповсюдження ряду таксонів плазунів півдня степової зони України.
При цьому слід зазначити, що ці тварини мають велике практичне значення, яке визначається їх місцем в трофічних ланцюгах степових екосистем. Вони також можуть бути використані як біоіндікатори навколишнього середовища (Шарыгин, 1985; Гассо, 1998). На необхідність ретельного вивчення та охорони плазунів вказує і той факт, що шість південностепових видів занесені до другого видання Червоної книги України (1994). Окремо слід підкреслити, що за останній час все більша увага дослідників привертається до вивчення біологічного різноманіття. Дані з цього питання мають фрагментований характер та тільки починають накопичуватись. Таким чином, вивчення плазунів півдня степової зони України є одним із ступенів пізнання всього різноманіття регіону.
Мета та задачі дослідження. Мета роботи полягала в з'ясуванні сучасного систематичного списку плазунів півдня степової зони України, їх поширення в регіоні, вивченні головних рис популяційної структури, особливостей біології і визначенні шляхів збереження видового різноманіття.
Для досягнення цієї мети були поставлені слідуючі завдання:
1) з'ясувати особливості зовнішньоморфологічної мінливості, як одного з факторів біологічного різноманіття та уточнити таксономічний статус популяційних груп окремих видів; 2) дослідити сучасне поширення та скласти кадастр плазунів в межах досліджуваного регіону; 3) виявити головні показники структури популяцій плазунів і їх проявлення в окремих видах; 4) вивчити особливості біології плазунів в умовах антропогенних ландшафтів, а також питання охорони та прогнозування їх стану.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПЛАЗУНИ ПІВДНЯ СТЕПОВОЇ ЗОНИ УКРАЇНИ (ПОШИРЕННЯ, МІНЛИВІСТЬ, СИСТЕМАТИКА ТА ОСОБЛИВОСТІ БІОЛОГІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок