Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВА КУЛЬТУРА УЧАСНИКІВ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ ЯК ЗАСІБ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ВИБОРЧИХ ПРАВ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

ПРАВОВА КУЛЬТУРА УЧАСНИКІВ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ ЯК ЗАСІБ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ВИБОРЧИХ ПРАВ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

Назва:
ПРАВОВА КУЛЬТУРА УЧАСНИКІВ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ ЯК ЗАСІБ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ВИБОРЧИХ ПРАВ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,86 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В. М. КОРЕЦЬКОГО
 
СПІВАК ВАСИЛЬ ІВАНОВИЧ
УДК 32.002
ПРАВОВА КУЛЬТУРА УЧАСНИКІВ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ
ЯК ЗАСІБ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ВИБОРЧИХ ПРАВ
ГРОМАДЯН УКРАЇНИ
Спеціальність 12.00.02 - конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі конституційного права та місцевого самоврядування Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України (м. Київ).
Науковий керівник | доктор юридичних наук, професор,
академік НАН України
ШЕМШУЧЕНКО Юрій Сергійович,
директор Інституту держави і права
ім. В. М. Корецького НАН України
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор
КОЛОДІЙ Анатолій Миколайович,
начальник кафедри конституційного права
Національної академії внутрішніх справ України (м. Київ) |
кандидат юридичних наук, доцент
КАМПО Володимир Михайлович,
завідуючий кафедрою муніципального права
Академії муніципального управління (м. Київ) |
Провідна установа –
Національна юридична академія України
ім. Ярослава Мудрого, кафедра конституційного права України (м. Харків)
Захист відбудеться 13 липня 2004 року о 15 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці інституту.
Автореферат розіслано 11 червня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Б.Усенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Одним з основних видів прав та свобод людини і громадянина в Україні є політичні права, серед яких чільне місце посідає право громадян брати участь в управлінні державними справами, формуванні органів державної влади та органів місцевого самоврядування шляхом участі у виборах, всеукраїнському та місцевих референдумах. Процес демократичного волевиявлення громадян потребує високого рівня їх правової культури у виборчому процесі, оскільки вибори легітимізують органи державної влади, шляхом виборів народ обирає своїх представників до владних структур і наділяє їх мандатом на здійснення його суверенних прав.
Актуальність цієї проблематики зумовлена, насамперед, рівнем дослідження її в науковій літературі та станом правової культури учасників виборчого процесу в Україні. Досвід проведення виборчих кампаній, що відбулися в Україні за роки її незалежності, висвітлив необхідність підвищення правової культури учасників виборчого процесу, передусім членів виборчих комісій, виборців, кандидатів та офіційних спостерігачів. У переломні періоди розвитку суспільства в умовах соціальної, економічної, політичної нестабільності необхідність підвищення правової культури учасників виборчого процесу пов’язана з намаганням захистити волю виборців від маніпуляції їх свідомістю та популізму як різновиду політичної діяльності окремих політичних партій, кандидатів на виборні посади та сприяти формуванню активної правової поведінки учасників виборчого процесу під час проведення виборів до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.
Відсутність у державі стабільного виборчого законодавства, посилення політичних дискусій щодо існуючого типу виборчої системи потребують відповідних теоретичних досліджень, формування нової загальнодержавної політики та здійснення практичних заходів з підвищення правової культури учасників виборчого процесу як гарантії забезпечення реалізації виборчих прав громадян України.
У зв’язку з тим, що свою демократичну та державницьку функції вибори можуть виконати лише за наявності розвинутої правової культури учасників виборчого процесу, актуалізується проблема її дослідження з урахуванням динаміки розвитку конституційного процесу в Україні, необхідності створення ефективного законодавства та його неухильного дотримання всіма громадянами, їх об’єднаннями, органами державної влади, органами місцевого самоврядування та їх посадовими і службовими особами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПРАВОВА КУЛЬТУРА УЧАСНИКІВ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ ЯК ЗАСІБ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ВИБОРЧИХ ПРАВ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок