Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: РОЗВИТОК МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ КОНТАКТНИХ НАПРУЖЕНЬ З УРАХУВАННЯМ КІНЕМАТИКИ ОСЕРЕДКУ ДЕФОРМАЦІЇ ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖИМІВ ОБТИСКІВ ПРИ ХОЛОДНІЙ ПРОКАТЦІ

Загрузка...

РОЗВИТОК МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ КОНТАКТНИХ НАПРУЖЕНЬ З УРАХУВАННЯМ КІНЕМАТИКИ ОСЕРЕДКУ ДЕФОРМАЦІЇ ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖИМІВ ОБТИСКІВ ПРИ ХОЛОДНІЙ ПРОКАТЦІ / сторінка 5

Назва:
РОЗВИТОК МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ КОНТАКТНИХ НАПРУЖЕНЬ З УРАХУВАННЯМ КІНЕМАТИКИ ОСЕРЕДКУ ДЕФОРМАЦІЇ ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖИМІВ ОБТИСКІВ ПРИ ХОЛОДНІЙ ПРОКАТЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,22 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

При розрахунку режимів обтисків на станах холодної прокатки неточне визначення рср приводить до неточностей розрахунку енергосилових параметрів і, як наслідок, до нераціонального розподілу обтисків по клітям або проходам, що викликає нерівномірне завантаження устаткування, зниження продуктивності і погіршення якості продукції, що виробляється. Тому виникає завдання удосконалити методи розрахунку контактних напружень, енергосилових параметрів і режимів обтисків на станах холодної прокатки.
ДОСЛІДЖЕННЯ НАПРУЖЕНЬ ТЕРТЯ НА КОНТАКТІ ШТАБИ З ВАЛКОМ ПРИ ХОЛОДНІЙ ПРОКАТЦІ
Аналіз наукових публікацій показав, що реальний процес холодної прокатки здійснюється в основному в умовах сухого або змішаного тертя, і для визначення напружень тертя повинний бути врахований, принаймні, вплив коефіцієнта тертя, нормальних контактних напружень і швидкості ковзання. Цим вимогам відповідають моделі (2) і (3), запропоновані Я.Д. Василевим, які можуть бути використані при теоретичному визначенні контактних напружень процесу холодної прокатки:
- для зони відставання ; (2)
- для зони випередження , (3)
де Vск0х, р0х, Vск1х, р1х – поточні значення швидкості ковзання і нормальних контактних напружень у перетині осередку деформації, що розглядається, відповідно в зонах відставання та випередження; Vск0, Vск1 - значення швидкості ковзання в перетинах входу і виходу з осередку деформації; f - коефіцієнт тертя; h0, h1 товщина штаби на вході і виході з осередку деформації; hн, hx – товщина штаби в нейтральному і розглянутому перетині.
Відмінною рисою цих моделей від відомих є те, що вони враховують вплив кінематичних умов на контакті на рівень і характер розподілу напружень тертя при прокатці.
Для одержання даних про точність моделей (2) і (3) були використані результати експериментальних досліджень (епюри) напружень тертя при холодній прокатці штаб зі сталей 08кп (h0=1,2 мм), Ст. 3 (h0=2,5; 4,0 мм) і алюмінію А1М (h0=2,0; 4,0; 6,0 мм) шириною 240-400 мм на сухих валках, отримані П.І. Полухіним зі співавторами на лабораторному стані кварто 500 (205/360500) зі швидкістю 0,07 м/с.
Для кожної штаби, яка була прокатана на стані 500, по моделях (2) і (3) розраховували функцію x=(x/lcе), тобто будували теоретичну епюру напружень тертя. З цією метою осередок деформації ділили на 20 частин і для кожного перетину підраховували значення напружень тертя . Величину рх, що відповідає даному перетину, знаходили з експериментальних епюр нормальних контактних напружень. Поточне значення товщини штаби hх визначали з умови:
, (4)
де hе, lсе - експериментальні значення абсолютного обтиску і довжини осередку деформації при прокатці; x – поточна координата.
Товщину штаби у нейтральному перетині hн знаходили по формулі (4), підставляючи в неї значення х/lсе, що відповідає даному перетину, яке визначали на експериментальних епюрах напружень тертя. Значення коефіцієнта тертя для кожної конкретної штаби визначали за методикою, викладеної нижче.
Кількісну оцінку відхилення розрахункових значень напружень тертя від експериментальних робили за середнім значенням напружень тертя в зонах відставання та випередження. Встановлено, що розбіжності між середніми значеннями теоретичних срт і експериментальних сре напружень тертя не перевищують 3 - 15 %. Це означає, що моделі (2) і (3) забезпечують прогнозування епюр напружень тертя при холодній прокатці з задовільною точністю.
Як відомо, дані про коефіцієнт тертя f при прокатці, у тому числі холодній, одержують тільки експериментальним шляхом. Визначення коефіцієнта тертя по епюрах контактних напружень стало можливим у результаті розробки і реалізації методів експериментального дослідження розподілу нормальних напружень px і напружень тертя x на контактній поверхні штаби за допомогою точечних месдоз. Однак для визначення коефіцієнта тертя по експериментальних епюрах контактних напружень необхідна коректна модель, що встановлює кількісний зв'язок між параметрами f, x і px. Згідно моделей (2) і (3), при наявності експериментальних даних про Vск0, Vск1 і рх, х, Vскх хоча б в одному перетині осередку деформації по кожній з даних моделей може бути підрахований коефіцієнт тертя при прокатці.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОЗВИТОК МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ КОНТАКТНИХ НАПРУЖЕНЬ З УРАХУВАННЯМ КІНЕМАТИКИ ОСЕРЕДКУ ДЕФОРМАЦІЇ ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖИМІВ ОБТИСКІВ ПРИ ХОЛОДНІЙ ПРОКАТЦІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок