Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: РОЗВИТОК МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ КОНТАКТНИХ НАПРУЖЕНЬ З УРАХУВАННЯМ КІНЕМАТИКИ ОСЕРЕДКУ ДЕФОРМАЦІЇ ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖИМІВ ОБТИСКІВ ПРИ ХОЛОДНІЙ ПРОКАТЦІ

Загрузка...

РОЗВИТОК МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ КОНТАКТНИХ НАПРУЖЕНЬ З УРАХУВАННЯМ КІНЕМАТИКИ ОСЕРЕДКУ ДЕФОРМАЦІЇ ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖИМІВ ОБТИСКІВ ПРИ ХОЛОДНІЙ ПРОКАТЦІ / сторінка 6

Назва:
РОЗВИТОК МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ КОНТАКТНИХ НАПРУЖЕНЬ З УРАХУВАННЯМ КІНЕМАТИКИ ОСЕРЕДКУ ДЕФОРМАЦІЇ ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖИМІВ ОБТИСКІВ ПРИ ХОЛОДНІЙ ПРОКАТЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,22 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Однак через те, що коефіцієнт тертя при прокатці величина середньоінтегральна, його простіше, зручніше і надійніше обчислювати по середніх величинах напружень тертя ср, нормальних напружень рcp і середній відносній швидкості ковзання :
(5) або , (6)
де ; (7)
- середня відносна швидкість ковзання; lвип, S – довжина зони випередження і величина випередження при прокатці.
З використанням моделі (6) був підрахований коефіцієнт тертя при холодній прокатці по епюрах контактних напружень, отриманих П.І. Полухіним зі співавторами на лабораторному стані кварто 500. Абсолютні значення коефіцієнта тертя, підраховані по моделі (6), і характер зміни залежностей f=(lсе/hcp) (рис. 1), побудованих по цих моделях, погоджуються з опублікованими в літературі даними, які були отримані іншими методами, що служить непрямим підтвердженням їхньої точності та надійності. Значення f, підраховані по моделі (6), перебувають у діапазоні 0,16 – 0,19 і з ростом lсе/hcp та з ростом відносного обтиску при прокатці збільшуються.
ТЕОРЕТИЧНЕ ВИЗНАЧЕННЯ КОНТАКТНИХ НАПРУЖЕНЬ ПРИ ХОЛОДНІЙ ПРОКАТЦІ З ВИКОРИСТАННЯМ МОДЕЛІ НАПРУЖЕНЬ ТЕРТЯ, ЩО ВРАХОВУЄ КІНЕМАТИЧНІ УМОВИ НА КОНТАКТІ ШТАБИ З ВАЛКОМ
З метою підвищення працездатності і точності рішень для визначення нормальних контактних напружень при тонколистовій прокатці запропоноване нове теоретичне рішення диференціального рівняння рівноваги з моделями тертя (2) і (3). Диференціальне рівняння рівноваги сил при тонколистовій прокатці представили у вигляді:
, (8) де т*=т=2k=const; (9)
ут, k – межа текучості і опір чистому зсуву матеріалу штаби; px, - поточне значення нормального контактного напруження та коефіцієнт Лоде.
Рішення рівняння (8) здійснювали, використовуючи допущення, прийняті О.І.Целіковим. Дугу контакту описували рівнянням прямої лінії. У результаті рішення одержали залежності:
- для зони відставання , (10)
де , (11) , (12)
h, l - абсолютний обтиск та довжина осередку деформації;
- для зони випередження (13)
Рішення рівнянь (10) і (13) здійснювали чисельним методом Рунге – Кутта. При реалізації методу Рунге– Кутта осередок деформації ділили на 20 частин. Положення нейтрального перетину знаходили методом ітерацій, тобто пошуком такого значення hx, при якому значення px/2k у зоні відставання та випередження співпадають.
Для одержання даних про величину і характер зміни відносних величин нормальних контактних напружень px/2k і напружень тертя x/k, тобто для побудови епюр px/2k і x/k по рівняннях (2), (3), (10), (13), було виконане моделювання, що охоплювало практично весь діапазон умов деформації, реалізований на діючих станах холодної штабової прокатки (R = 300 мм; R/h0 = 50-3000; = 0,01-0,40; f = 0,04-0,12).
Як приклад, на рис. 2 представлені епюри контактних напружень, отримані по рівняннях (2), (3), (10), (13). З рис. 2 видно, що епюри px/2k і x/k, побудовані по запропонованому рішенню, мають куполоподібний вигляд, відрізняються плавним характером зміни і якісно відповідають експериментальним даним.
Практично всі опубліковані в літературі рішення по визначенню контактних напружень при холодній прокатці отримані при допущенні 2k=т=const, тобто без урахування впливу зміцнення матеріалу штаби в осередку деформації. Ці рішення забезпечують задовільну точність прогнозування середньої величини нормальних контактних напружень, але не дозволяють одержувати точну інформацію про розподіл нормальних контактних напружень, про рівень і характер зміни кінематичних параметрів процесу і температури штаби, а також про момент і потужність прокатки.
У даній роботі запропоноване рішення для визначення розподілу контактних напружень при холодній прокатці з урахуванням істинного характеру зміцнення металу (сплаву), що деформується. Характер і інтенсивність зміцнення матеріалу штаби описується рівнянням:
, (14)
де ; (15)
поп - попередній відносний обтиск штаби при холодній прокатці (частки одиниці); тисх, m, k – вихідна межа текучості і коефіцієнти, що характеризують інтенсивність і характер зміцнення матеріалу штаби, які залежать від його хімічного складу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОЗВИТОК МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ КОНТАКТНИХ НАПРУЖЕНЬ З УРАХУВАННЯМ КІНЕМАТИКИ ОСЕРЕДКУ ДЕФОРМАЦІЇ ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖИМІВ ОБТИСКІВ ПРИ ХОЛОДНІЙ ПРОКАТЦІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок