Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: РОЗВИТОК МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ КОНТАКТНИХ НАПРУЖЕНЬ З УРАХУВАННЯМ КІНЕМАТИКИ ОСЕРЕДКУ ДЕФОРМАЦІЇ ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖИМІВ ОБТИСКІВ ПРИ ХОЛОДНІЙ ПРОКАТЦІ

РОЗВИТОК МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ КОНТАКТНИХ НАПРУЖЕНЬ З УРАХУВАННЯМ КІНЕМАТИКИ ОСЕРЕДКУ ДЕФОРМАЦІЇ ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖИМІВ ОБТИСКІВ ПРИ ХОЛОДНІЙ ПРОКАТЦІ / сторінка 7

Назва:
РОЗВИТОК МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ КОНТАКТНИХ НАПРУЖЕНЬ З УРАХУВАННЯМ КІНЕМАТИКИ ОСЕРЕДКУ ДЕФОРМАЦІЇ ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖИМІВ ОБТИСКІВ ПРИ ХОЛОДНІЙ ПРОКАТЦІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,22 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
В основу цього рішення покладені рівняння (8), рівняння (2) і (3) для визначення напружень тертя і рівняння (14) для опису зміни межі текучості матеріалу штаби в осередку деформації. У результаті одержали наступні рівняння для опису нормальних контактних напружень відповідно для зони відставання (16) і випередження (17):
(16)
. (17)
По рівнянням (16), (17) було виконане моделювання контактних напружень для сталей 08кп і 12Х18Н9. Вибір сталей 08кп і 12Х18Н9 для моделювання напружень при холодній прокатці був продиктований особливостями характеру і інтенсивністю їхнього зміцнення. При моделюванні використовували наступні вихідні дані: R = 300 мм; R/h0 = 250-1500; = 0,1-0,4; поп = 0,5-0,9; f = 0,05-0,10. Рішення рівнянь (16), (17) здійснювалося чисельним методом Рунге – Кутта. Значення межі текучості з урахуванням зміцнення при холодній прокатці сталей 08кп і 12Х18Н9 обчислювали по рівняннях і відповідно.
Епюри контактних напружень, отримані по рівняннях (16) і (17), порівнювали з епюрами, отриманими по рівняннях (10) і (13), тобто без урахування впливу зміцнення матеріалу штаби при холодній прокатці (рис. 3).
Видно, що епюри, побудовані з урахуванням впливу зміцнення (криві 1), мають яскраво виражений асиметричний характер. Вони відрізняються більшою інтенсивністю росту нормальних контактних напружень у зоні відставання і значно меншою довжиною зони випередження в порівнянні з епюрами, побудованими при постійному значенні межі текучості (криві 2). Разом з тим площі епюр нормальних напружень при поп=0, підрахованих з урахуванням та без урахування впливу зміцнення матеріалу штаби, практично збігаються.
Це означає, що урахування зміцнення матеріалу штаби не відноситься до факторів, що впливають на точність при визначенні середньої величини нормальних контактних напружень. Достатньо, щоб цей вплив було враховано при визначенні величини опору деформації матеріалу штаби в осередку деформації.
Опір деформації матеріалу штаби (напруження текучості в осередку) ф при прокатці входить прямим співмножником у всі формули (моделі) нормальних контактних напружень і впливає на їх точність. Тому необхідно мати точні дані про рівень та характер розподілу опору деформації матеріалу штаби при холодній прокатці.
Як відомо, опір деформації ф при холодній прокатці залежить від хімічного складу матеріалу штаби, зміцнення, температури і швидкості деформації. Сукупність рівнянь, що відбивають закономірності і особливості зміни відповідних параметрів уздовж осередку деформації, складають методику розрахунку поточного значення опору деформації матеріалу штаби фх при холодній прокатці, запропоновану в роботі. За допомогою цієї методики дослідили зміну опору деформації по довжині осередку деформації при холодній прокатці низьковуглецевої сталі 08кп і корозійностійкої стали 12Х18Н9, міді М0 і латуні Л90 на безперервних станах 1400, 1700 і 1000.
На рис. 4, як приклад, представлені результати досліджень фx по довжині осередку деформації у вигляді графіків фx = (х/lc) (де lс – довжина осередку деформації з урахуванням пружних деформацій валків та штаби) (криві 1) для кожної кліті при холодній прокатці жерсті зі сталі 08кп на безперервному шестиклітьовому стані 1400.
Для порівняння на рис. 4 наведені також графічні залежності межі текучості матеріалу штаби, підраховані з урахуванням впливу тільки зміцнення тx = (х/lc) (криві 2).
Загальним для всіх залежностей тx = (х/lc) є те, що значення тx від перетину входу до перетину виходу штаби з валків збільшуються, причому зі збільшенням поп інтенсивність росту тx зменшується. Залежності фx = (х/lc) всіх досліджених металів (сплавів) якісно співпадають. Вони мають максимум, найбільш яскраво виражений при прокатці не наклепаного і слабо наклепаного металу. При поп>0,2 - 0,4 опір деформації фx розподіляється практично рівномірно по всій довжині осередку деформації.
ВИЗНАЧЕННЯ СЕРЕДНІХ НОРМАЛЬНИХ НАПРУЖЕНЬ І РОЗРОБКА УТОЧНЕНОЇ МЕТОДИКИ РОЗРАХУНКУ ЕНЕРГОСИЛОВИХ ПАРАМЕТРІВ СТАЦІОНАРНОГО ПРОЦЕСУ ХОЛОДНОЇ ПРОКАТКИ
Осередок деформації при холодній прокатці складається з ділянок пружного та пластичного контакту.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: РОЗВИТОК МЕТОДУ РОЗРАХУНКУ КОНТАКТНИХ НАПРУЖЕНЬ З УРАХУВАННЯМ КІНЕМАТИКИ ОСЕРЕДКУ ДЕФОРМАЦІЇ ДЛЯ УДОСКОНАЛЕННЯ РЕЖИМІВ ОБТИСКІВ ПРИ ХОЛОДНІЙ ПРОКАТЦІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок