Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СКЛАД ПОВЕРХНЕВИХ БІЛКІВ КЛІТИННОЇ СТІНКИ ТА АНТИГЕННІ ВЛАСТИВОСТІ НЕПАТОГЕННИХ КОРИНЕБАКТЕРІЙ

СКЛАД ПОВЕРХНЕВИХ БІЛКІВ КЛІТИННОЇ СТІНКИ ТА АНТИГЕННІ ВЛАСТИВОСТІ НЕПАТОГЕННИХ КОРИНЕБАКТЕРІЙ

Назва:
СКЛАД ПОВЕРХНЕВИХ БІЛКІВ КЛІТИННОЇ СТІНКИ ТА АНТИГЕННІ ВЛАСТИВОСТІ НЕПАТОГЕННИХ КОРИНЕБАКТЕРІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,85 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ ТА ВІРУСОЛОГІЇ
ІМ. Д.К. ЗАБОЛОТНОГО
ФУРТАТ ІРИНА МИХАЙЛІВНА
УДК 579.871.1:234+8.097
СКЛАД ПОВЕРХНЕВИХ БІЛКІВ КЛІТИННОЇ СТІНКИ ТА
АНТИГЕННІ ВЛАСТИВОСТІ НЕПАТОГЕННИХ КОРИНЕБАКТЕРІЙ
03.00.07- мікробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі мікробіології та загальної імунології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, академік НАН
України Смірнов Валерій Веніамінович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри мікробіології та загальної імунології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор Захарова Ірина Яківна,
Інститут мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України, науковий консультант відділу біохімії
доктор біологічних наук, професор Стародуб Микола Федорович
Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України,
завідувач відділу біохімії сенсорних та регуляторних систем.
Провідна установа: Інститут епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В. Громашевського МОЗ України, м. Київ
Захист відбудеться “ 18 “ квітня 2001 р. j 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.233.01 в Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України (03143, м. Київ, вул. Заболотного, 154)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України (03143, м. Київ, вул. Заболотного, 154)
Автореферат дисертації розіслано “ 16 “ березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Пуріш Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відомо, що загальноприйнята схема диференціації представників класу Actinobacteria, до якого належить рід Corynebacterium, базується на сукупності культуральних, морфологічних, фізіологічних та хемотаксономічних ознак, а також результатах ДНК-гібридизації та рестрикційного аналізу 16S рРНК [Aubel, 1997; Stackebrandt, 1997]. За сучасними уявленнями рід Corynebacterium складається із 7 непатогенних (C. ammoniagenes, C. callunae, C. flavescens, C. glutamicum, C. terpenotabidum, C. variabilis, C. vitaeruminis) та 57 видів клінічного походження, які включають як представників нормофлори, так і види, патогенні для людини і тварин. Необхідно відмітити, що існує суттєвий розрив між сучасною класифікацією коринебактерій та практичною ідентифікацією окремих штамів чи видів цього роду. Тому, актуальною залишається розробка нових підходів для швидкої ідентифікації окремих видів коринебактерій, а також підбір об'єктивних ознак для їх диференціації, які були б доступними і добре відтворюваними при практичній діагностиці. Одними із перспективних напрямків є дослідження електрофоретичних білкових профілів коринебактерій та їх антигенних властивостей. Це обумовлено тим, що склад поверхневих білків клітинної стінки (КС) є специфічною ознакою для представників одного виду, а антигенна структура бактерiй є вiдносно стабiльною ознакою, яка визначається хiмiчним складом їх КС. Для діагностики патогенних представників роду Corynebacterium широко використовують методи імунохімічного аналізу. Вони дозволяють проводити диференціацію не тільки окремих видів і штамів, але й виявляти їх антигенні взаємозв'язки. Застосування такого аналізу для детекції непатогенних видів обмежене через недостатню вивченість антигенних властивостей вказаних бактерій. Для видової діагностики непатогенних коринебактерій ці методи раніше не використовувались. Одержання нових даних про біохімічні та антигенні властивості поверхневих білків КС непатогенних коринебактерій є важливим для вирішення цілого ряду дискутивних питань таксономії цих мікрорганізмів.
Видам Corynebacterium та спорідненим з ними бактеріям, під час росту притаманні складні процеси трансформації при переході клітин від одного морфологічного типу до іншого. Однак, відомостей про зміни складу поверхневих біополімерів бактерій залежно від стадії розвитку недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СКЛАД ПОВЕРХНЕВИХ БІЛКІВ КЛІТИННОЇ СТІНКИ ТА АНТИГЕННІ ВЛАСТИВОСТІ НЕПАТОГЕННИХ КОРИНЕБАКТЕРІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок