Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Удосконалення технології солоду із сої

Удосконалення технології солоду із сої

Назва:
Удосконалення технології солоду із сої
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,83 KB
Завантажень:
315
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
Олексійчук Оксана Володимирівна
УДК 663.433
Удосконалення технології солоду із сої
05.18.07 – технологія продуктів бродіння
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті харчових технологій
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Хіврич Борис Іванович
Національний університет харчових технологій,
доцент кафедри біотехнології продуктів бродіння, екстрактів і напоїв
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Левандовський Леонід Вікторович,
Національний університет харчових технологій,
професор кафедри біохімії та екології харчових
виробництв
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Ткаченко Любов Володимирівна
Український науково-дослідний інститут спирту та біотехнології бродильних продуктів
Провідна установа: | Інститут харчової хімії і технології НАН України
(м. Київ)
Захист відбудеться “25”квітня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.058.04 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68, аудиторія А-311
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ-33, вул. Володимирська, 68
Автореферат розісланий “23“ березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н. С.І. Літвинчук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення населення екологічно чистими білковими харчовими продуктами рослинного походження, підвищення їх конкурентоспроможності є актуальною та інноваційною проблемою державного значення. Важлива роль у вирішенні проблеми належить удосконаленню технологій харчових продуктів із сої з використанням біотехнологічних процесів солодорощення.
Як сировина для харчових продуктів соя відрізняється від інших бобових культур оптимальним співвідношенням найважливіших нутрієнтів – білків, жирів і вуглеводів. В Україні вирощують понад 50 сортів сої (біля 90 тис. тон на рік) і посівні площі під нею з кожним роком збільшуються, що може забезпечити виробництво високоякісних білкових харчових продуктів.
Безпосереднє використання сої для виробництва харчових продуктів обмежується наявністю в ній антипоживних речовин. Їх вміст суттєво зменшується в результаті ферментативних процесів, які протікають під час солодорощення, за рахунок чого солод із сої набуває кращих споживчих властивостей і його можна використовувати у виробництві хлібобулочних і кондитерських виробів, напоїв, харчових концентратів, м’ясних комбінованих продуктів та продуктів дитячого харчування.
Наукові основи технології солоду бобових культур в тому числі із сої започатковані такими вченими – В.Л. Кретович, А.О. Бабич, В.А. Домарецький, Н.О. Ємельянова, Б.І. Хіврич, Н.Е. Фролова та інші.
Проте, солод із сої ще не виробляється у промисловості і не набув належного широкого використання в харчових продуктах. Основними причинами цього є недосконала технологія солодорощення бобових культур.
Виходячи з цього, актуальним є проведення комплексу теоретичних та експериментальних досліджень з метою розроблення конкурентоспроможної ресурсо- та енергозберігаючої технології солоду із сої для широкого його використання в харчових продуктах.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась згідно із планами науково-дослідної роботи кафедри біотехнології продуктів бродіння, екстрактів і напоїв НУХТ “Розробка теоретичних основ ресурсозберігаючих та безвідходних технологій харчового та технічного спирту, солоду, пива, вина, безалкогольних напоїв, концентратів та екстрактів лікувально-профілактичної дії”; національної програми “Діти України” за темою: “Розробка технології та обладнання переробки харчової сировини для дітей різних вікових груп” (№ 0105U006298).
Автором особисто розроблено програми та методики проведення лабораторних і промислових випробувань, взято участь в експериментальних дослідженнях, проведено узагальнення результатів, підготовлено матеріали до публікацій та розроблені відповідні нормативні документації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Удосконалення технології солоду із сої

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок