Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ПЛІВОК Со-Р, ОТРИМАНИХ ПРИ ІМПУЛЬСНИХ ДІЯХ

СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ПЛІВОК Со-Р, ОТРИМАНИХ ПРИ ІМПУЛЬСНИХ ДІЯХ

Назва:
СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ПЛІВОК Со-Р, ОТРИМАНИХ ПРИ ІМПУЛЬСНИХ ДІЯХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,86 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГУЛІВЕЦЬ Олексій Миколайович
УДК: 539.2: 669.24
СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ПЛІВОК Со-Р, ОТРИМАНИХ ПРИ ІМПУЛЬСНИХ ДІЯХ
01.04.07 - Фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ДНІПРОПЕТРОВСЬК –2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті залізничного транспорту Міністерства транспорту України та Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор Заблудовський Володимир Олександрович, завідувач кафедри фізики Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор Гіржон Василь Васильович, завідувач кафедри фізичного матеріалознавства Запорізького державного університету.
кандидат фізико-математичних наук, доцент Лисенко Олександр Борисович, доцент кафедри фізики твердого тіла Дніпродзержинського державного технічного університету.
Провідна установа: Інститут металофізики НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “28” березня 2003 р. о _1415_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.02 при Дніпропетровському національному університеті (49050 м.Дніпропетровськ, вул. Наукова 13, корп.11, ауд.300)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету.
Автореферат розісланий “20” лютого_ 2003 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої Ради Д 08.051.02
професор Спиридонова І.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження процесів нерівноважної кристалізації металевих сплавів має велике значення для зясування механізму утворення аморфного стану речовини. Аморфні та мікрокристалічні плівки у зв'язку з особливістю своєї будови мають унікальні фізико-хімічні властивості, тому інтерес до їх подальшого дослідження продовжує зростати.
Електролітичні плівки Со-Р, які широко використовують в електротехніці для робочих середовищ магнітоносіїв, в основному одержують шляхом осадження на постійному струмі. Однак вони мають невисоку корозійну стійкість, а їх магнітні властивості перестають задовольняти сучасні потреби виробництва. Відомо, що процес одержання нерівноважної структури призводить до суттєвого поліпшення фізико-хімічних властивостей матеріалів. Тому для отримання нерівноважної структури, в цій системі все більше застосовують імпульсне електроосадження. Цей перспективний метод дозволяє за рахунок варіювання величини та швидкості зміни катодного пересичення одержувати плівки в кристалічному, мікрокристалічному та аморфному станах.
Механізм і стадії формування нерівноважної структури в плівках Со-Р, одержаних при імпульсному електролізі, на цей час вивчено ще недостатньо. Тому обрана тема досліджень є актуальною.
Дана робота присвячена вивченню впливу імпульсного струму на умови формування аморфної та мікрокристалічної структури, структури ближнього порядку та фізичні властивості плівок Со-Р.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження проводились на кафедрі фізики Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту, та в рамках теми Міністерства освіти і науки України “Фізичні основи формування та фазові перетворення в швидкозагартованих плівкових та мікродротових перспективних матеріалах” (№0100U005254) кафедри металофізики Дніпропетровського національного університету.
Мета і задачі дослідження. Мета роботи полягала у встановленні фізичних закономірностей формування аморфної та мікрокристалічної структури в плівках Со-Р, отриманих при імпульсному електроосадженні. Поставлена мета досягалась шляхом вирішення наступних задач:
Зясувати вплив величини та швидкості зміни катодної перенапруги на фізичні умови формування плівок Со-Р в аморфному, мікрокристалічному та кристалічному станах.
Встановити залежність фізико-хімічних властивостей плівок Со-Р від структури та режимів імпульсного струму.
По запропонованій моделі ближнього порядку простежити механізм утворення аморфної структури в плівках Со-Р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СТРУКТУРА ТА ВЛАСТИВОСТІ ПЛІВОК Со-Р, ОТРИМАНИХ ПРИ ІМПУЛЬСНИХ ДІЯХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок