Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРУШЕННЯ ФОРМУВАННЯ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В ПРОМИСЛОВИХ РАЙОНАХ ДОНБАСУ

ПОРУШЕННЯ ФОРМУВАННЯ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В ПРОМИСЛОВИХ РАЙОНАХ ДОНБАСУ

Назва:
ПОРУШЕННЯ ФОРМУВАННЯ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В ПРОМИСЛОВИХ РАЙОНАХ ДОНБАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,13 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
ТРАВМАТОЛОГІЇ ТА ОРТОПЕДІЇ
ВЕРЕЩАГІН Сергій Ігорович
УДК 616.7-007-053.4:577.4
ПОРУШЕННЯ ФОРМУВАННЯ ОПОРНО-РУХОВОГО
АПАРАТУ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В
ПРОМИСЛОВИХ РАЙОНАХ ДОНБАСУ
14.01.21 – травматологія та ортопедія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому науково-дослідному інституті травматології та ортопедії державного медичного університету ім. М. Горького Міністерства охорони здоров'я України.
Науковий керівник – | доктор медичних наук, професор
Климовицький Володимир Гарійович
Донецький науково-дослідний інститут
травматології та ортопедії, директор інституту
Офіційні опоненти | доктор медичних наук, професор
Крись-Пугач Анатолій Павлович,
Український науково-дослідний інститут травматології та ортопедії, керівник Українського центру ортопедії та травматології дитячого та підліткового віку
Доктор медичних наук,
Герцен Генріх Iванович, Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, професор кафедри травматології та ортопедії
Провідна установа: | Харківський науково-дослідний інститут ортопедії та травматології ім. проф. М.І. Ситенка, МОЗ України, м. Харків.
Захист відбудеться "26" грудня 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.606.01 при Українському науково-дослідному інституті травматології та ортопедії за адресою: 01601, м. Київ, вул. Воровського, 27
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського науково-дослідного інституту травматології та ортопедії за адресою:
01601, м. Київ, вул. Воровського, 27
Автореферат розісланий "17" листопада 2000 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук Улещенко В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних умовах демографічної кризи охорона здоров’я дитячого населення є пріоритетним напрямом державної політики України.
Викликає занепокоєння негативна динаміка основних показників здоров’я дітей, що зберігається у нашій країні впродовж останніх років: збільшується їх первинна захворюваність та розповсюдженість хронічних хвороб, особливо кістково-м’язової системи, знижуються показники фізичного розвитку (Звіт МОЗ України, 1997; Комлик П.В. із співавт.,1994).
В період 1991-1998 років в Україні рівень захворюваності дітей хворобами кістково-м’язової системи збільшився на 76,6 % (Нагорна А.М., Грузєва Т.С., 1999). Звертає увагу поява у дітей ортопедичних захворювань, присутніх дорослому, або навіть організму, що старіє - остеохондроз, різні види остеопатій, та інші порушення структурно-функціонального стану кістково-м’язової системи (Демченко О.В., Шевченко С.Д., 1998; Коренєв М.М. із співавт., 1999; Лук’янова О.М., Поворознюк В.В., 1999).
Найбільшу частоту природжених пороків розвитку та захворювань опорно-рухового апарату спостерігають у дітей, що мешкають в екологічно несприятливих регіонах України, в тому числі і в Донбасі (Гур’єв С.О., 1995; Климовицький В.Г., 1998; Крисюк А.П., Куценок Я.Б., Меженіна Е.П., 1996; Усикова Т.Я. с соавт, 1995).
Вплив техногенного забруднення зовнішнього середовища на виникнення та перебіг ортопедичних захворювань у дитячому віці вивчали численні автори (Андрианов В.Л., Садофьева В.И., 1990; Афанасьев А.П. с соавт., 1997; Барабаш П.П. с соавт., 1995; Крисюк А.П. із співавт., 1997; Кувина В.Н., 1991; Резник Б.Я. с соавт.,1994; Садовой М.А., 1995; Смирнова Н.Г., 1994; Тихоненков Е.С. с соавт.,1996).
Проте, результати цих досліджень вирішували вузькі, конкретні задачі, що стосувалися окремих нозологічних форм захворювань або вікових груп, переважно, природжених захворювань кістково-м’язової системи у новонароджених та дітей першого року життя. До цього часу є недостатньо вивченою розповсюдженість та структура ортопедичних захворювань у дітей дошкільного віку в екологічно несприятливих регіонах. Не вирішені питання раннього виявлення захворювань та деформацій опорно-рухового апарату, що виникають у дітей в дошкільному віці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: ПОРУШЕННЯ ФОРМУВАННЯ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ В ПРОМИСЛОВИХ РАЙОНАХ ДОНБАСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок