Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ МОНАСТИРІВ СТЕПОВОЇ УКРАЇНИ В XVI-XVIII ст.

ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ МОНАСТИРІВ СТЕПОВОЇ УКРАЇНИ В XVI-XVIII ст.

Назва:
ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ МОНАСТИРІВ СТЕПОВОЇ УКРАЇНИ В XVI-XVIII ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,23 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шкрібітько Олена Олександрівна
УДК 94(477) : 271 “15/17”
ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ МОНАСТИРІВ
СТЕПОВОЇ УКРАЇНИ В XVI-XVIII ст.
 
07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історіографії, джерелознавства, археології та методики викладання історії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Пірко Василь Олексійович,
завідувач кафедри історіографії, джерелознавства,
археології та методики викладання історії
Донецького національного університету
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
Лиман Ігор Ігорович,
завідувач кафедри історії України
Бердянського державного педагогічного університету
кандидат історичних наук, доцент
Тригуб Олександр Петрович,
доцент кафедри міжнародних відносин та історії
Миколаївського державного гуманітарного
університету ім. Петра Могили
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
Міністерства освіти і науки України
(кафедра історії України)
Захист відбудеться “22” лютого 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корп., ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “19”січня 2007 р.
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проголошення незалежності України і реформування суспільства обумовили сплеск релігійної свідомості, відродження монастирів і церкви. Вивчаючи устої української духовності, економічну, суспільну і культурну історію Степової України XVI-XVIІI ст. необхідно враховувати феномен православ’я. Тому історичний аналіз багатогалузевої господарської діяльності південних монастирів у зазначений період, без сумніву, актуальний, адже він дозволяє простежити не лише поширення православ’я, але й процес освоєння степового регіону. З огляду на це, традиційне уявлення про чернечі обителі як про замкнуті спільноти не зовсім підходить для дійсної характеристики монастирського життя Степової України XVI-XVIІI ст., адже господарчий, культурний і доброчинний зв’язок монастирів з навколишнім світом був досить тісним та взаємовигідним.
Звернення до цієї проблеми є особливо важливим ще й тому, що нині відбуваються серйозні зміни в розвитку вітчизняної історичної науки. Це пов’язане з розширенням кола досліджуваних питань, відходом від старої ідеології в оцінці історичних подій, появою та розвитком нових концептуальних положень. Водночас історичний розвиток монастирів Степової України в XVI-XVIІI ст., як комплексний аспект наукових пошуків, залишається в колі малодосліджених проблем. Досі не створено узагальненої праці з історії монастирських селян Степової України, недостатньо вивченими залишаються проблеми, пов’язані з заснуванням та економічною діяльністю південних монастирів у XVI – першій половині XVІI ст. В зв’язку з тим постає нагальна необхідність проведення нових наукових досліджень з монастирської тематики.
Врахування як позитивного, так і негативного історичного досвіду сприятиме подоланню протистояння держави та церкви, яке залишилося ще з радянських часів, і допоможе розв’язанню наболілих проблем сьогодення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано у межах держбюджетної теми Донецького національного університету “Актуальні проблеми наукового та методичного вдосконалення курсу історії України для природничих та економічних факультетів” (№Г-01/28, номер державної реєстрації 0101U005715).
Об’єктом дослідження є господарська діяльність монастирів Степової України в XVI-XVIІI ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ МОНАСТИРІВ СТЕПОВОЇ УКРАЇНИ В XVI-XVIII ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок