Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Роль офіцерів Генерального штабу в Здійсненні зовнішньої політики Російської імперії на мусульманському СХОДІ В ДРУГІЙ половинІ ХІХ СТ.

Роль офіцерів Генерального штабу в Здійсненні зовнішньої політики Російської імперії на мусульманському СХОДІ В ДРУГІЙ половинІ ХІХ СТ.

Назва:
Роль офіцерів Генерального штабу в Здійсненні зовнішньої політики Російської імперії на мусульманському СХОДІ В ДРУГІЙ половинІ ХІХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,79 KB
Завантажень:
1
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
ГОКОВ Олег Олександрович
УДК 94: 355.35: 327 (470+571) “18”
Роль офіцерів Генерального штабу в Здійсненні зовнішньої політики Російської імперії на мусульманському СХОДІ В ДРУГІЙ половинІ ХІХ СТ.
Спеціальність 07.00.02 – всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник _ кандидат історичних наук, професор
ПУГАЧ Євген Петрович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри нової та новітньої історії історичного факультету
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, доцент
КОЗЛІТІН Володимир Дмитрійович,
Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди,
професор кафедри історичних дисциплін
кандидат історичних наук, доцент
ПОТРАШКОВ Сергій Васильович,
Харківська державна академія культури,
доцент кафедри історії України та музеєзнавства
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
(відділ всесвітньої історії та міжнародних відносин)
Захист відбудеться “ 25 “ червня 2004 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія IV-65).
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий “ 20 ” травня 2004 р.
Вчений секретарь
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У другій половині XIX ст. Російська імперія проводила активну зовнішню політику на Сході. Боротьба за захоплення, а потім за переділ колоній між великими державами не могла залишити осторонь одну з найсильніших імперій. У 60 – 70-і рр. була скорена Середня Азія, з кінця 90-х посилюється вплив Росії в Персії. Істотну роль у реалізації зовнішньої політики імперії відігравали військові, зокрема офіцери Генерального штабу. Одержавши широку і різнобічну освіту, вони найбільшою мірою підходили на ролі розвідників, дипломатів, а під час війни – мозкового центру армії.
Вивчення ролі офіцерів Генерального штабу в здійсненні зовнішньої політики Росії на мусульманському Сході представляється актуальним у світлі подій кінця ХХ – початку ХХІ ст. Прогнози політологів та істориків, що в епоху глобалізації відбуватиметься зближення Сходу і Заходу, стирання культурних меж, не виправдовуються. Зіштовхнувшись із західною цивілізацією, мусульманський світ намагається копіювати основні її політичні інститути, але при цьому наповнює їх східною своєрідністю. Особливості релігії та побуту країн мусульманського Сходу роблять їх несприйнятливими до основних цінностей західної культури. Наприкінці ХХ ст. намітилася тенденція до протистояння мусульманського і християнського світів. Багато в чому це зв'язано з тим, що західна цивілізація довгий час намагалася нав'язати свої принципи і правила життя країнам Сходу. Відповідною реакцією була прихована ворожість, що часто виливалася в пряме протистояння. Приблизно та ж ситуація склалася у відносинах між Заходом і Сходом у другій половині XIX в. Різниця полягає лише в тім, що в даний час переважає економічна експансія, а тоді переважала військова. На цьому тлі цікаво простежити діяльність російських генштабістів, як “авангарду” Росії в країнах мусульманського Сходу. Вони стали сполучною ланкою між імперією і сусідніми з нею країнами Азії. Виконуючи функції розвідників, дослідників, дипломатів, генштабісти глибоко вивчили Схід. Їм належить заслуга знайомства російського суспільства з особливостями мусульманських держав і народів. Офіцери Генерального штабу багато в чому формували погляди Росії на східні країни. Їхні аналітичні матеріали щодо мусульманського Сходу, його взаємин із християнською (у тому числі і російською) культурою в даний час становлять цінний матеріал для політологів і політиків, оскільки східна цивілізація дещо статична, більшість рис другої половини XIX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Роль офіцерів Генерального штабу в Здійсненні зовнішньої політики Російської імперії на мусульманському СХОДІ В ДРУГІЙ половинІ ХІХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок