Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЦЕС ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ ВІДХІДНИХ ГАЗІВ ВІД ФЕНОЛУ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИМ СПОСОБОМ

ПРОЦЕС ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ ВІДХІДНИХ ГАЗІВ ВІД ФЕНОЛУ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИМ СПОСОБОМ

Назва:
ПРОЦЕС ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ ВІДХІДНИХ ГАЗІВ ВІД ФЕНОЛУ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИМ СПОСОБОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,21 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Среди проблем защиты окружающей среды одной из наиболее актуальных я
вляется защита воздушного бассейна


УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Румянцев Владислав Ростиславович
УДК 628.512:66.088
ПРОЦЕС ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ ВІДХІДНИХ ГАЗІВ ВІД ФЕНОЛУ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИМ СПОСОБОМ
05.17.08 – процеси та обладнання хімічної технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі промислової екології та безпеки праці Запорізької державної інженерної академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Павленко Юрій Павлович,
Запорізька державна інженерна академія,
завідувач кафедри промислової екології та безпеки праці.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Юшко Віталій Ларіонович,
Український державний хіміко-технологічний університет,
заваідувач кафедри обладнання хімічних виробництв.
- кандидат технічних наук, доцент
Осипенко Валерій Дмитрович,
ТОВ НВП „Дніпроенергосталь”,
науково-технічний консультант.
Провідна установа - Інститут газу НАН України,
Відділ захисту повітряного басейну,
Національна академія наук України, м. Київ
Захист відбудеться “15 ” квітня 2004 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.02 при Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ - 5, пр. Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету.
Автореферат розісланий “03 ” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.078.02,
к.т.н., доцент Мельников Б.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Серед проблем захисту навколишнього середовища однією з найбільш актуальних є захист повітряного басейну.
Розглядаючи повітряний басейн, екологічну ситуацію ми донині оцінюємо за загальним обсягом викидів в атмосферу. Але цю інформацію слід вважати первинною та недостатньою, тому що вона не дає обґєктивної та достатньо повної характеристики забруднення атмосфери.
Урахування агресивності викидів забруднюючих речовин радикально змінює оцінки, що раніше виконувалися тільки на основі фактичного обсягу викидів в атмосферу.
Найбільш показовими в цьому відношенні є викиди вуглеводнів та їх функціональних похідних. При абсолютному обсязі їх викидів 0,55% від загального обсягу забруднюючих речовин, токсична маса цих речовин оцінюється різними авторами від 35% до 76% загальної токсичної маси забруднювачів атмосфери м. Запоріжжя.
Особливу актуальність знешкодження вуглеводнів набуває в умовах Запорізької області, яка входить у трійку самих неблагополучних за кількістю онкологічних захворювань областей України. Виходячи з оцінок, виконаних американськими фахівцями, підприємствами м. Запоріжжя щорічно викидається в атмосферу порядку 8 т 3,4-бенз()пірену. "Високе" місце м. Запоріжжя, крім обсягу викидів, визначається наявністю в спектрі канцерогенів, що викидаються в атмосферу, не тільки сумно відомого 3,4-бенз()пірену, але й більш біологічно активних 20-метилхолантрену, дібенз(h)антрацену.
Враховуючи різноманітність речовин, що складають викиди вуглеводнів, неможливо вирішити проблему їх знешкодження комплексно. Тому увагу було звернено на запобігання забруднення атмосфери фенолом, фактичний викид якого для м. Запоріжжя складає 16,4% від обсягу всіх вуглеводнів, що надходять до повітря.
Окрім загальнотоксичної та сильної подразнювальної дії, фенол справляє канцерогенну дію на організм людини. Показовим є той факт, що в атмосфері міст України гранично-допустима концентрація фенолу перевищена у 90% випадків вимірювань.
Таким чином, актуальною є проблема знешкодження навіть незначних за обсягом викидів цих речовин.
Мета і задачі дослідження. Метою роботи є зменшення шкідливих викидів в атмосферу шляхом розробки та використання в промисловості нових методів та технічних засобів захисту навколишнього середовища, а саме – методів та апаратів, що прийнятні для знешкодження кисневмісних вуглеводнів, та характеризуються меншим, у порівнянні з існуючими, енергопостачанням (не більш 0,2 ГДж/кг).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОЦЕС ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ ВІДХІДНИХ ГАЗІВ ВІД ФЕНОЛУ ЕЛЕКТРОФІЗИЧНИМ СПОСОБОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок