Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІ3 ІНТЕНСИВНОСТІ ҐРУНТОУТВОРЕННЯ В АГРОЛАНДШАФТАХ КРИМУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЇX ПРОТИЕРО3ІЙНОГО ОБЛАШТУВАННЯ

ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІ3 ІНТЕНСИВНОСТІ ҐРУНТОУТВОРЕННЯ В АГРОЛАНДШАФТАХ КРИМУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЇX ПРОТИЕРО3ІЙНОГО ОБЛАШТУВАННЯ

Назва:
ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІ3 ІНТЕНСИВНОСТІ ҐРУНТОУТВОРЕННЯ В АГРОЛАНДШАФТАХ КРИМУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЇX ПРОТИЕРО3ІЙНОГО ОБЛАШТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,40 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УН1ВЕРСИТЕТ IMEHI IBAHA ФРАНКА
На правах рукопису
ЄРГІНА ОЛЕНА IBAHIBHA
УДК 631.459:631.61
ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІ3 ІНТЕНСИВНОСТІ ҐРУНТОУТВОРЕННЯ В АГРОЛАНДШАФТАХ КРИМУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЇX ПРОТИЕРО3ІЙНОГО
ОБЛАШТУВАННЯ
Спеціальність 11.00.05 - Біогеографія та географія ґрунтів
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата географічних наук
ЛЬВІВ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті землеробства південного регіону УААН, м. Херсон
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, доцент
Чорний Сергій Григорович
Херсонський державний університет,
завідувач кафедри географії та екології
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Ковальчук Іван Платонович
Львівський національний університет імені
Івана Франка, завідувач кафедри конструктивної
географії i картографії
кандидат географічних наук, доцент
Тортик Микола Йосипович
Одеський національний університет імені
Іллі Мечникова,
доцент кафедри грунтознавства i географії грунтів
Провідна установа: Національний науковий центр "Інститут грунтознавства
та агрохімії ім. О.Н. Соколовського" УААН, м. Харків
Захист відбудеться 30 травня 2003 року о 10 годині на засіданні спеціалізо-ваної вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка: 79000 м. Львів, вул. Дорошенка 41,ауд. 26.
3 дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національ-ного університету імені Івана Франка: 79005 м. Львів, вул. Драгоманова, 17.
Автореферат розісланий "29" квітня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор географічних наук, професор І.М.Волошин
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Раціональне землекористування в агроландшафтах можливе тільки за умов, коли втрати ґрунту від ерозії будуть компенсуватися ґрунтоутворенням, темп якого у більшості випадків ототожнюється з поняттям “допустимої норми ерозії”. Проблемам визначення допустимих норм ерозії присвятили свої роботи вітчизняні й закордонні вчені: М. М. Заславський (1983), Г. І. Швебс (1981,1985), С. Ю. Булигін (1996), Ф. М. Лисецький (1994, 2000), С. Г. Чорний (1994, 1999), Mc. Cormak D. E., Vound K. K. (1988), Schwertmann U. (1981), Pierce, Larson, Dowdy, 1984 та інші.
Оцінка співвідношення темпів ерозії та сучасного ґрунтоутворення має велике значення для АР Крим, де внаслідок великої розораності території (в деяких адміністративних районах до 90%) швидко зростає частка еродованих ґрунтів. Найбільш інтенсивно процеси водної ерозії розвиваються в гірському і передгірському Криму, де середні щорічні втрати ґрунту сягають 20 т/га. Руйнування ґрунту під впливом вітрової ерозії в степових та передгірських районах оцінюється величинами такого ж рангу.
Показники допустимої величини (норми) ерозії, визначені з урахуванням темпів ґрунтоутворення, на наш погляд, є найобґрунтованішими, тому що дають можливість повністю оцінити вплив природних умов і господарської діяльності на ерозійну ситуацію. Ці показники можуть виступати кількісними критеріями при розробці заходів протиерозійного облаштування агроландшафтів, а також бути важливою складовою моніторингу стану ґрунтового покриву. Такий підхід уможливлює, до речі, перехід від експертних (суб’єктивних) методів протиерозійного проектування і управління до об’єктивних розрахунків, з використанням методів математичного моделювання.
Математичному моделюванню процесів водної та вітрової ерозії в Україні присвячені роботи Г. І. Швебса (1974, 1981), О. О. Світличного (1994, 1996), С. Ю.Булигіна (1992, 1994, 1999), С. Ю. Булигіна, Т. А. Можейко, Д. О. Тимченко (1992), І. П. Ковальчука (1992,1994) тощо, але кількісна оцінка темпів схилового ґрунтоутворення та визначення на їхній основі допустимих норм ерозії в науковій літературі не знайшла належного відображення, а для АР Крим такого виду роботи зовсім не проводилися.
Об’єкт і предмет досліджень. Об’єкт дослідження: різновікові ґрунти Криму, що утворилися в історичний час та процеси ґрунтоутворення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ГЕОГРАФІЧНИЙ АНАЛІ3 ІНТЕНСИВНОСТІ ҐРУНТОУТВОРЕННЯ В АГРОЛАНДШАФТАХ КРИМУ ДЛЯ ПОТРЕБ ЇX ПРОТИЕРО3ІЙНОГО ОБЛАШТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок