Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМИ СТИБІЮ З d-МЕТАЛАМИ (Ti, Zr, Y) ТА СИЛІЦІЄМ І ГЕРМАНІЄМ ТА ДЕЯКІ СПОРІДНЕНІ

СИСТЕМИ СТИБІЮ З d-МЕТАЛАМИ (Ti, Zr, Y) ТА СИЛІЦІЄМ І ГЕРМАНІЄМ ТА ДЕЯКІ СПОРІДНЕНІ

Назва:
СИСТЕМИ СТИБІЮ З d-МЕТАЛАМИ (Ti, Zr, Y) ТА СИЛІЦІЄМ І ГЕРМАНІЄМ ТА ДЕЯКІ СПОРІДНЕНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,69 KB
Завантажень:
397
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Львівський національний університет імені Івана Франка
Козлов Артем Юрійович
УДК 546.3-19'75+669.018.1+548.3
СИСТЕМИ СТИБІЮ З d-МЕТАЛАМИ (Ti, Zr, Y)
ТА СИЛІЦІЄМ І ГЕРМАНІЄМ ТА ДЕЯКІ СПОРІДНЕНІ
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів  


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник доктор хімічних наук, професор
Павлюк Володимир Васильович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Поторій Марія Василівна,
Ужгородський національний університет,
професор кафедри неорганічної хімії
кандидат хімічних наук, доцент
Федина Михайло Федорович,
Український державний лісотехнічний університет,
доцент кафедри хімії
Провідна установа: Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “ 9 березня 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. №2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, ).
Автореферат розісланий “ 4 лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з важливих завданнь сучасної хімії є синтез нових сполук та дослідження їхніх кристалічних структур з наступною перспективою ство-рення важливих функціональних матеріалів. Одне з провідних місць серед таких матеріалів посідають інтерметаліди, які досить широко застосовуються в техніці. Тому дослідження фазових рівноваг у системах, визначення структур фаз, розкриття металохімічних і кристалохімічних закономірностей є актуальним завданням.
Вивчення кристалічних структур важливе як для практичного впровадження, так і теоретичного узагальнення та систематизації знань про речовини, а також дозволяє виявити кристалохімічні закономірності. З кристалічною структурою пов’язані елек-тричні, магнітні та інші властивості сполук. Накопичення експериментальних даних про умови утворення, кристалічні структури та властивості нових сполук дозволить зробити процес створення матеріалів на їхній основі цілеспрямованим.
Перспективним джерелом нових матеріалів є антимоніди перехідних і рідкісно-земельних металів. Передбачається можливість їхнього застосування в напівпровід-никовій техніці. Так, наприклад, тернарні сполуки еквіатомного складу елементів підгрупи Титану (TiNiSn, ZrNiSn, TiCoSb) характеризуються напівпровідниковими властивос-тями, що зумовлено особливостями їхної кристалічної будови. Стибій застосовують для виготовлення легкоплавких сплавів та антикорозійних покриттів у поліграфії, а також хімічних джерел струму.
Підвищена увага до перехідних металів підгрупи Титану та сполук, які утворю-ються з d-елементами та з p-елементами пояснюється тим, що матеріали на їхній основі можуть бути використані при роботі в екстремальних умовах: високому тиску та гли-бокому вакуумі, високих та низьких температурах, великих механічних наван-тажен-нях та агресивних середовищах. Сплави на основі Титану внаслідок своєї міцності, легкості та корозійної стійкості використовуються в літако- та корабле-буду-ванні. Цирконій та його сплави застосовуються в атомній енергетиці, що зумов-лено малим радіусом захоплення ним теплових нейтронів, механічною міцністю та корозо-стійкістю.
Унікальні електричні, магнітні і оптичні властивості сплавів елементів головної підгрупи четвертої групи періодичної системи з рідкісноземельними металами є над-звичайно важливими для створення електронних технологій та приладобудування.
Вивчення потрійних систем перехідний метал–р-елемент–Sb важливе не тільки з теоретичної, але і практичної точки зору, оскільки поєднання цих компонентів, які володіють цінними властивостями, у багатокомпонентних системах може проявитися широким спектром різноманітних фізико-хімічних властивостей у відповідних сплавах на їхній основі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СИСТЕМИ СТИБІЮ З d-МЕТАЛАМИ (Ti, Zr, Y) ТА СИЛІЦІЄМ І ГЕРМАНІЄМ ТА ДЕЯКІ СПОРІДНЕНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок