Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи та засоби експертної системи вибору раціональних проектних рішень просторових конструкцій

Методи та засоби експертної системи вибору раціональних проектних рішень просторових конструкцій

Назва:
Методи та засоби експертної системи вибору раціональних проектних рішень просторових конструкцій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,66 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Міністерство освіти і науки України
Барабаш Марія Сергіївна
УДК 007:681.518.2:681.3.016
Методи та засоби експертної системи вибору раціональних проектних рішень просторових конструкцій
05.13.12 – Системи автоматизації проектувальних робіт
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ, 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті будівництва і архітектури (КНУБА) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: – доктор технічних наук, професор
Городецький Олександр Сергійович, Державний науково-дослідний інститут автоматизованих систем будівництва (ДНДІАСБ), заст. директора.
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, ст. н. с.
Цихановський Валентин Костянтинович, Інститут транспортних технологій “Національний авіаційний університет”, завідувач кафедри реконструкції аеропортів та автошляхів;
– кандидат технічних наук,
Яловець Андрій Леонідович, Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є.Пухова НАН України, ст. н. с.
Провідна установа: Національний технічний університет України “КПІ”, кафедра систем автоматизованого проектування Міністерства освіти і науки України (м. Київ).
Захист відбудеться “_30_”_жовтня_2003 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.01 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, м. Київ – 37, Повітрофлотський проспект, 31, а. 466
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету будівництва і архітектури за адресою:
03037, м. Київ – 37, Повітрофлотський проспект, 31.
Автореферат розісланий “_26_” вересня_2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Цюцюра С.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний розвиток систем автоматизованого проектування характеризується тенденціями інтегрування окремих програмних комплексів і автоматизованих систем. Численні інформаційні об'єднання таких систем, як ARCHITECTURAL-DESKTOP, ARCHICAD (автоматизовані системи архітектурного проектування), ЛІРА (програмний комплекс для розрахунку і проектування конструкцій різного призначення), МОНОМАХ (програмний комплекс для проектування конструкцій висотних будинків), HIPER-STEEL (програмний комплекс для проектування сталевих конструкцій) і багато ін. свідчать про те, що інтеграція є приоритетним напрямком сучасних технологій проектування. Швидкий же розвиток технічних платформ і операційних середовищ сучасних комп'ютерів обумовлює можливість застосування нових концепцій інтеграції. Разом з тим висока автоматизація проектних робіт і складність об'єктів, що проектуються, часто приводить до ситуації, коли фахівцю важко буває оцінити вірогідність результатів, отриманих на основі розвинутого програмного забезпечення САПР.
У ситуації, що створилася, актуальним є: розробка експертних систем, що дозволяють зробити варіантне проектування, оцінити отримані варіанти, відібрати з них найбільш раціональні, надавши фахівцю вичерпну інформацію для вибору прийнятного варіанта; та також розробка нових концепцій інтеграції, заснованих на цифровій моделі об'єкта – “віртуальний об'єкт”, який є комп'ютерним відображенням об'єкта в натурі, де кожен елемент (колони, ригель, вікно, двері і т.д.) мають геометричні, топологічні та змістовні параметри.
Об’єкт дослідження - процес проектування просторових конструкцій.
Предмет дослідження - сучасні технології проектування, що ґрунтуються на функціонуванні експертних систем з використанням прийомів та методів штучного інтелекту.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в Київському національному університеті будівництва і архітектури в рамках аспірантури і держбюджетних тем на 1991 – 2002 р.р.: “Розробка підсистеми оптимального проектування і розрахунків на міцність полегшених просторових конструкцій з елементами бази знань і експертних систем у САПР об'єктів будівництва” (№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Методи та засоби експертної системи вибору раціональних проектних рішень просторових конструкцій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок