Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> розкол в українському православ'ї у 1921-1930 рр. (на матеріалах Півдня України)

розкол в українському православ'ї у 1921-1930 рр. (на матеріалах Півдня України)

Назва:
розкол в українському православ'ї у 1921-1930 рр. (на матеріалах Півдня України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,30 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗАПОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Балягузова Ольга Юріївна
УДК [94+281.96] (477) “1920/1930”
розкол в українському православ'ї
у 1921-1930 рр.
(на матеріалах Півдня України)
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Запоріжжя - 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Миколаївського державного університету імені В.О. Сухомлинського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Тригуб Петро Микитович,
завідувач кафедри міжнародних відносин
та історії Миколаївського державного
гуманітарного університету ім. Петра Могили
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Нікольський Володимир Миколайович,
професор кафедри історії України
Донецького національного університету,
кандидат історичних наук, доцент
Ігнатуша Олександр Миколайович,
доцент кафедри історії України
Запорізького національного університету
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка
(кафедра історії для гуманітарних факультетів)
Захист відбудеться “31”березня 2006 р. о ______ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.01 у Запорізькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 5, ауд. 326.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Запорізького національного університету за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66, корп. 2.
Автореферат розіслано “28” лютого 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради В.Г. Ткаченко


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. На сучасному етапі розбудови незалежної і суверенної Української держави виключно важливим є переосмислення багатьох проблем нашої історії, які ще недавно піддавались фальсифікації або ж взагалі замовчувались. Однією з них є розкол у православній церкві 20-х років ХХ ст. в Україні. Особливого значення набуває в даному плані вивчення міжконфесійних відносин у середовищі українського православ'я.
Глибокий і вдумливий аналіз становища церкви за радянських часів дозволить відшукати шляхи виходу із складної релігійної ситуації, що склалася в Україні у 1990-х роках і триває до сьогодні. Можна говорити про повернення історії до невирішених у минулому проблем, адже інтенсивне накопичення негативних явищ в українському православ’ї відбувалося протягом декількох століть, коли церква, як і Україна в цілому, була позбавлена самоуправління і стала жертвою російської світської влади. Глибока рефлексія цих процесів у суспільній свідомості вперше відбулася на початку ХХ ст. і вилилася у реформаторські рухи. Систематичне вивчення причин і внутрішніх рушійних сил цього процесу допоможе глибше усвідомити причини і витоки сучасного розколу, виявити можливі шляхи його подолання. Також урахування власного історичного досвіду у взаємовідносинах держави і РПЦ допоможе уникнути численних помилок при виробленні та реалізації законів, законодавчих актів і нормативних документів, що стосуються діяльності релігійних організацій.
Особливо це стосується південного регіону, який має й сьогодні свої особливості у етнічному, культурному та духовному розвитку. В українській історіографії практично відсутні роботи, які б розкривали події у православній церкві 1921-1930 років на Півдні України, передумови виникнення різних течій, їх реалізацію і розповсюдження в даному регіоні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертації є складовою частиною комплексної проблеми “Актуальні питання історії Нижнього Подніпров'я та Побужжя”, якою займається кафедра історії України Миколаївського державного університету імені В.О.Сухомлинського (зареєстровано в УкрІНТЕІ – РК U003788 від 03.08.2000 р.). Особистим внеском дисертантки у розробку теми є дослідження особливостей виникнення та розвитку розколу православної церкви на Півдні України.
Мета і завдання дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: розкол в українському православ'ї у 1921-1930 рр. (на матеріалах Півдня України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок