Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> керування та стабілізація обертального руху ТВЕРДОГО ТІЛА за допомогою гіродинів

керування та стабілізація обертального руху ТВЕРДОГО ТІЛА за допомогою гіродинів

Назва:
керування та стабілізація обертального руху ТВЕРДОГО ТІЛА за допомогою гіродинів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,00 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРИКЛАДНОЇ МАТЕМАТИКИ І МЕХАНІКИ
ГЛАДУН Олексій Володимирович
УДК 531.383, 517.977.1
керування та стабілізація обертального руху
ТВЕРДОГО ТІЛА за допомогою гіродинів
01.02.01 – теоретична механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті прикладної математики і механіки НАН України .
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України,
доктор фізико-математичних наук,
професор Ковальов Олександр Михайлович,
Інститут прикладної математики і механіки
НАН України, в.о. директора.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
Жечев Михайло Михайлович,
Інститут технічної механіки НАН України
та НКА України (м. Дніпропетровськ),
провідний науковий співробітник;
кандидат фізико-математичних наук
Кононов Юрій Микитович,
Донецький національний університет, кафедра
теоретичної і прикладної механіки, доцент.
Провідна установа: Інститут математики НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться 09.11.2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.193.01 при Інституті прикладної математики і механіки НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 74.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту прикладної математики і механіки НАН України за адресою: 83114, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 74.
Автореферат розісланий 28.09.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _____________ Ковалевський О.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблему керування та стабілізації обертального руху твердого тіла потрібно вирішувати при проектуванні сучасних технічних систем, зокрема, штучних супутників. Можливість використання маховиків, гіроскопів уже досліджувалася в роботах О.О. Анчева, В.І. Воротнікова, В.Н Васильєва, В.І. Зубова, О.М. Ковальова, В.В. Крементуло, Х. Кеннеді, В.С. Хорошилова та інших авторів. Багатьма авторами відзначалося, що застосування роторів (маховиків, гіроскопів) істотно розширює сім'ю можливих стаціонарних рухів системи і область їхньої стійкості, а також дозволяє до деякої міри компенсувати дестабілізуючий вплив пружних елементів і вимагає подальшого вивчення. У роботах В.М. Матросова, Є.Я. Смірнова, В.С. Хорошилова та інших покладено початок вивченню двоступеневих силових гіроскопів – гіродинів, показано перспективність використання гіродинів для розв’язання задач стабілізації обертального руху і орієнтації твердого тіла. Потреби сучасної аерокосмічної техніки в системах керування і увага найкрупніших фахівців теорії керування до гіроскопічних систем визначають актуальність дослідження можливостей, які надають гіродини при розв’язанні задачі керування та стабілізації твердого тіла за їх допомогою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематику дисертації включено в план досліджень відділу технічної механіки Інституту прикладної математики і механіки НАН України на 1996 - 1999 роки.
Мета і завдання дослідження. Головна мета дослідження – знаходження для твердого тіла (що несе гіродини) стаціонарних рухів, в околі яких можливо розв'язання проблеми керування та стабілізації твердого тіла щодо його центра мас. Можливість розв'язання проблеми припускає, що за допомогою гіроскопів можуть бути розв'язані такі завдання: керування кутовою швидкістю, орієнтація у заданому напрямку, керування орієнтацією, стабілізація кутової швидкості, стабілізація заданої орієнтації.
Іншою метою дослідження є побудова таких механічних систем, що складаються з носія (твердого тіла) і гіродинів, які б з одного боку описувалися досить простою системою диференціальних рівнянь, а з іншого, могли забезпечити розв’язання всіх зазначених завдань для носія. Особливістю механічних систем, у яких використовуються гіроскопи для керування обертальним рухом, є їхня некерованість у класичному розумінні. Проте, для розв’язання встановлених завдань вистачає керованості за частиною змінних, що характеризують кутову швидкість і положення твердого тіла в просторі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: керування та стабілізація обертального руху ТВЕРДОГО ТІЛА за допомогою гіродинів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок