Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО ЗАСТОСУВАННЯ АНТИСЕКРЕТОРНИХ ПРЕПАРАТІВ В ТЕРАПІЇ ХРОНІЧНОГО ГАСТРОДУОДЕНІТУ У ДІТЕЙ

ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО ЗАСТОСУВАННЯ АНТИСЕКРЕТОРНИХ ПРЕПАРАТІВ В ТЕРАПІЇ ХРОНІЧНОГО ГАСТРОДУОДЕНІТУ У ДІТЕЙ

Назва:
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО ЗАСТОСУВАННЯ АНТИСЕКРЕТОРНИХ ПРЕПАРАТІВ В ТЕРАПІЇ ХРОНІЧНОГО ГАСТРОДУОДЕНІТУ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,92 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології
Академії медичних наук України
МЯГКА НЕЛЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 616.36-002-053.2:615.272
ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО
ЗАСТОСУВАННЯ АНТИСЕКРЕТОРНИХ ПРЕПАРАТІВ
В ТЕРАПІЇ ХРОНІЧНОГО ГАСТРОДУОДЕНІТУ У ДІТЕЙ
14.01.10 – Педіатрія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
КИЇВ – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
ДЕНИСОВА Маргарита Федорівна,
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, завідуюча відділенням гастроентерології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор,
Заслужений діяч науки та техніки України
АНДРУЩУК Аліса Опанасівна,
Національний державний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, професор кафедри дитячих хвороб №1;
доктор медичних наук, професор
ВІКТОРОВ Олексій Павлович, Український НДІ кардіології ім. М.Д.Стражеско, завідувач відділом клінічної фармакології.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра педіатрії №2.
Захист відбудеться “17” жовтня 2000 р. о 13 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство і гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050 м. Київ, вул.Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050 м. Київ, вул.Мануїльського, 8).
Автореферат розісланий 26 квітня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ______________ Квашніна Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки в Україні зберігається стійка тенденція до поширеності серед дитячого населення всіх вікових груп хронічних гастродуоденальних хвороб, в структурі яких понад 50% займає хронічний гастродуоденіт (ХГД).
Незважаючи на те, що проблеми етіології, патогенезу, клінічного перебігу та лікування ХГД неодноразово висвітлювалися в педіатричній літературі, багато питань, і насамперед патогенезу та лікування даної патології, залишаються предметом дискусії.
Серед важливих аспектів проблеми ХГД в дитячому віці найактуальнішою є подальша розробка патогенезу даного захворювання, зокрема недостатньо вивчених порушень співвідношення факторів агресії та захисту слизової оболонки шлунку (СОШ), які, відповідно до загальноприйнятої точки зору, є одним з основних чинників розвитку ХГД (П.Я.Григорьев, В.А.Исаков, 1990; Л.И.Аруин, П.Я.Григорьев, В.А.Исаков, 1993; М.А.Медведев, 1994; Г.А.Лаптева, О.Б.Заева, 1995; Л.А.Железная, 1998). Дана концепція знайшла переконливе підтвердження в роботах ряду терапевтів (А.Н.Новикова, 1994; Є.В.Родонежська, Н.В.Харченко, 1996; І.І.Дегтярьова, 1997).
На суттєву роль стану резистентності слизового бар’єру шлунку в патогенезі хронічних гастродуоденальних захворювань вказують результати низки досліджень педіатрів (С.А.Степанова и соавт., 1994; О.А.Шапкина и соавт., 1996; Р.Р.Кильдиярова, П.Н.Шараев, 1998), згідно з якими у дітей із гастродуоденальною патологією встановлені дефекти синтезу та секреції глікопротеїдів, зниження їх вмісту в базальній та стимульованій порціях шлункового соку, рівня есенціальних мікро- та макроелементів в пристінковому слизовому гелі антрального відділу шлунку та цибулині 12-палої кишки.
Незважаючи на багаторічний досвід використання антисекреторних препаратів в терапії хронічних гастродуоденальних хвороб у дітей, науково обгрунтованих показань для індивідуалізованого їх призначення з урахуванням стану шлункової цитопротекції немає. Можливо, неадекватність призначення блокаторів М1-холінорецепторів та Н2-гістамінових рецепторів є одним з провідних чинників недостатньої ефективності патогенетичної терапії ХГД у дітей.
Наведені дані є суттєвим аргументом на користь вивчення феномену шлункової цитопротекції при ХГД у дітей та розробки на цій основі нових підходів до лікування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПАТОГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ДИФЕРЕНЦІЙОВАНОГО ЗАСТОСУВАННЯ АНТИСЕКРЕТОРНИХ ПРЕПАРАТІВ В ТЕРАПІЇ ХРОНІЧНОГО ГАСТРОДУОДЕНІТУ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок