Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка та дослідження жаростійких безвольфрамових ТВЕРДИХ сплавів (Ti, Nb)C–Ni–Cr-Al

Розробка та дослідження жаростійких безвольфрамових ТВЕРДИХ сплавів (Ti, Nb)C–Ni–Cr-Al

Назва:
Розробка та дослідження жаростійких безвольфрамових ТВЕРДИХ сплавів (Ti, Nb)C–Ni–Cr-Al
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НаціональнИЙ технічнИЙ університет України
"Київський політехнічний інститут"
ЛАЗАРЮК Валерій Володимирович
УДК 621.762.4:546.261'821
Розробка та дослідження жаростійких
безвольфрамових ТВЕРДИХ сплавів (Ti, Nb)C–Ni–Cr-Al
Спеціальність 05.16.06 – порошкова металургія
та композиційні матеріали
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі матеріалознавства Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя, Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент,
Бодрова Людмила Гордіївна,
Тернопільський державний технічний університет
ім. І. Пулюя, Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри матеріалознавства
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
старший науковий співробітник,
Маслюк Віталій Арсенійович,
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України,
завідувач відділу зносостійких і корозійностійких
порошкових конструкційних матеріалів
кандидат технічних наук, доцент
Юрченко Олег Сергійович,
Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова, Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри загальнотехнічних дисциплін
Провідна установа: Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля
НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “14” травня 2004 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.002.12 у Національному технічному університеті України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги 37, ІФФ, корп. №9, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"
за адресою: 03056, м. Київ, пр. Перемоги, 37
Автореферат розісланий “8” квітня 2004 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Сиропоршнев Л.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Збільшення продуктивності праці та зниження собівартості продукції на сучасному промисловому підприємстві в значній мірі залежать від використання сучасних інструментальних матеріалів, основною групою яких є тверді сплави. В зв'язку із значною залежністю вітчизняного твердосплавного виробництва від імпорту сировини для твердих сплавів на основі карбіду вольфраму та кобальту актуальним завданням є розробка та дослідження властивостей нових безвольфрамових твердих сплавів з підвищеними фізико-механічними та експлуатаційними властивостями.
Як тугоплавку основу безвольфрамових твердих сплавів найбільш широко використовують карбід титану, що обумовлено його меншою вартістю за одиницю об'єму та порівняно простою технологією отримання, більшою твердістю, зносостійкістю, хімічною стійкістю та достатньою вітчизняною сировинною базою. Перевага інструменту з твердих сплавів на основі карбіду титану виявляється при обробці металів з високою швидкістю різання, коли переважають вимоги до точності деталей та шорсткості обробленої поверхні.
Важливим напрямком покращення різальних властивостей та зносостійкості твердих сплавів є подрібнення їх мікроструктури. Близько 40% світового виробництва твердих сплавів складають сплави із дрібнозернистою мікроструктурою.
Відомі безвольфрамові тверді сплави на основі карбіду чи карбонітриду титану з нікель-молібденовою зв’язкою мають міцнісні властивості, що достатні для виготовлення металообробного інструменту, проте характеризуються підвищеним ростом карбідних зерен під час спікання. Жаростійкість даних сплавів є значно вищою, ніж WC-TiC-Co сплавів, проте окиснений шар, що утворюється при високотемпературному нагріванні відомих безвольфрамових твердих сплавів, не відзначається високими захисними властивостями.
Для отримання стійких до зношування та дії високих температур твердих сплавів на основі карбіду титану використовують нікель-хромову зв’язку. Така зв’язка добре змочує карбід титану, утворює ряд низькоплавких евтектик в системі Ni-Cr-C, має високу жаростійкість. Проте сплави на основі карбіду титану з нікель-хромовою зв’язкою характеризуються підвищеною пористістю та невисокою міцністю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розробка та дослідження жаростійких безвольфрамових ТВЕРДИХ сплавів (Ti, Nb)C–Ni–Cr-Al

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок