Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ХВОРИХ на СТАТИЧНу ФОРМу ПЛОСКОСТОПОСТІ та ОСТЕОХОНДРОЗ ХРЕБТА

ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ХВОРИХ на СТАТИЧНу ФОРМу ПЛОСКОСТОПОСТІ та ОСТЕОХОНДРОЗ ХРЕБТА

Назва:
ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ХВОРИХ на СТАТИЧНу ФОРМу ПЛОСКОСТОПОСТІ та ОСТЕОХОНДРОЗ ХРЕБТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,97 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОГО
ВИХОВАННЯ І СПОРТУ УКРАЇНИ
ЖАРОВА ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 617.586-077.58-85+616.711-085
ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ХВОРИХ на СТАТИЧНу ФОРМу ПЛОСКОСТОПОСТІ та ОСТЕОХОНДРОЗ ХРЕБТА
24.00.03 - Фізична реабілітація
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент
Марченко Ольга Кузьмівна,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, доцент кафедри фізичної реабілітації
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Левенець Віталій Миколайович, Національний університет фізичного виховання і спорту України, професор кафедри спортивної медицини, директор центру спортивної травматології;
доктор медичних наук, професор
Клапчук Василь Васильович, Дніпропетровська державна медична академія, професор кафедри фізичної реабілітації, спортивної медицини і валеології.
Провідна установа – Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, кафедра фізичної реабілітації, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “7” грудня 2005 р. о 16 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розіслано “5 листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Воронова В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В усьому світі спостерігається тенденція до збільшення числа захворювань опорно-рухового апарату (ОРА). Інвалідність внаслідок ортопедичних порушень досягає 50% загальної інвалідності. За даними лікарсько-трудової експертизи причинами зниження та втрати працездатності у 26,1% випадків є функціональні зміни (В.П. Веселовський, 1991; Я.Ю. Попелянський, 1997). Аналіз причин порушень основних функцій організму, що виникає у хворих на поперековий остеохондроз та плоскостопість, вказує на те, що найчастіше вони виникають не стільки через важкість патології, скільки через відсутність профілактичних заходів, недооцінки ролі відновного лікування із використанням різноманітних засобів та методів фізичної реабілітації, а також через відсутність реабілітаційних програм, що одночасно впливають на стан стопи та хребта (О.С. Скоромець, М.О. Пшеничний, С.Р. Брус, А.Л. Гуменюк, 1989; О.А. Жиляєв, М.В. Паришкова, 2000; В.В. Клапчук, 2005). Тому у відновному лікуванні таких хворих мають бути передбачені комплексні лікувальні заходи, що сприяють зміцненню м'язово-зв'язкового апарату як нижніх кінцівок, так і хребта.
Вивчення науково-методичної літератури показало, що нині сучасна система реабілітації осіб з ортопедичною патологією передбачає використання різних засобів та методів кінезитерапії, де особливе місце відводиться гімнастичним та спортивно-прикладним вправам, спрямованим на зміцнення м'язів, що формують склепіння стопи та м'язів тулуба (Л.О. Блудиліна, 1989; С. Бретмен, 1997). У запобіганні виникнення остеохондрозу та плоскостопості також важливу роль відіграють різні види комплексної терапії: масаж, фізіотерапія, бальнеотерапія, ортопедичні технології, лікувальна гімнастика, спортивно-прикладні вправи, альтернативні засоби (О.В. Магльований, 1993; О.М. Гринштат, 1998; В.М. Мухін, О.В. Магльований, Г.П. Магльована, 1999).
У зв'язку з появою нових методів консервативного та хірургічного лікування деформацій локомоторного апарату, виникла необхідність у подальшій розробці та удосконаленні методик лікувального застосування фізичних вправ. Підтвердженням цьому є значна кількість досліджень як вітчизняних, так і зарубіжних авторів з проблеми використання фізичних вправ для профілактики та лікування різних патологій опорно-рухового апарату (М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ХВОРИХ на СТАТИЧНу ФОРМу ПЛОСКОСТОПОСТІ та ОСТЕОХОНДРОЗ ХРЕБТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок