Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ В'ЄТНАМУ

ФОРМУВАННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ В'ЄТНАМУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ В'ЄТНАМУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,15 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ТЕРНОПІЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ЧІНЬ ТХІ ТХУ ХИОНГ
УДК: 338. 242 (597)
ФОРМУВАННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ В'ЄТНАМУ
Спеціальність 08.05.01 - Світове господарство і міжнародні
економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Тернопіль - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Донецькій державній академії управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник - кандидат економічних наук, доцент
Петрушевський Юрій Люциянович, доцент кафедри фінансового менеджменту Донецької державної академії управління
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Макогон Юрій Володимирович, Донецький національний університет, завідувач кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук, доцент
Гладій Ірина Йосипівна, Тернопільська академія народного господарства, доцент кафедри міжнародної економіки, фінансово-кредитних відносин і маркетингу
Провідна установа - Інститут світової економіки і міжнародних відносин Національної академії наук України, відділ Азії і Африки, м. Київ
Захист відбудеться 11 жовтня 2001 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.01 в Тернопільській академії народного господарства за адресою: 46000, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, ауд.1300.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільської академії народного господарства за адресою: 46000, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розіслано 10 вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 58.082.01
к.е.н., доцент З.В.Задорожний


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми дослідження. Реформування господарського механізму постсоціалістичних країн з метою переходу від планової до ринково орієнтованої економіки відбувається як у Європі, так і таких країнах Азії як Китай, В'єтнам та ін. При цьому приватизація розглядається як найбільш дійовий засіб надання нового імпульсу економіці, що перебуває в стагнації, особливо в країнах, які переживають глибокі структурні зміни. Досвід країн з розвиненою ринковою економікою показує, що найпоширенішим способом приватизації державної власності є акціонування. Воно дозволяє створити підприємницьке середовище, адекватне ринковим засадам в умовах перехідної економіки і прискорює процеси інтернаціоналізації економіки в країнах перехідного типу.
Великий внесок у розвиток класичних теоретичних уявлень про реформування господарського механізму управління на основі трансформації відносин власності, зокрема, зробили вчені-економісти СНД і України: Абалкін Л. І., Бойко А. Н., Власюк О. С., Губерна Г.К., Діміна О.А., Лук’яненко Д. Г., Маєвський В. І., Мочерний С. В., Панченко Є. Г., Румянцев А.П., Савельєв Є.В., Сорока І. В., Чепуріна М. Н., Чумаченко М. Г., Штефанич Д. А., Хахулін В.В.
Однак механічне перенесення багатого світового досвіду приватизації стикається з труднощами, пов’язаними із специфічними умовами розвитку В’єтнаму, яких не було в інших країнах. Тому важливо дослідити питання щодо поєднання загальних закономірностей економічної реформи, зокрема акціонування підприємств, у період переходу до ринкової економіки із суспільно-економічними особливостями В'єтнаму для оновлення механізму управління підприємствами.
Хоча акціонування держпідприємств стало державною проблемою з початку 90-х рр., воно залишається у багатьох аспектах невирішеним. За 7 років В'єтнам виконав тільки 10 % програми експериментального акціонування держпідприємств. Основною причиною цього є відсутність вітчизняного досвіду з питань акціонування держпідприємств та чітко виражене аграрне спрямування господарського комплексу країни. Це пояснює той факт, що населення і інвестори ще в достатній мірі не знайомі з організаційно-економічним механізмом діяльності акціонерних товариств. Данні обставини стали головною причиною гальмування процесу акціонування держпідприємств у В'єтнамі. Таким чином, перехід до ринку і зміна структури власності об’єктивно неминучі для країн із плановою економікою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ РИНКОВОЇ ЕКОНОМІКИ В'ЄТНАМУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок