Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізми зниження рівня тіньової економічної діяльності (на прикладі підприємств та організацій Черкаської області)

Механізми зниження рівня тіньової економічної діяльності (на прикладі підприємств та організацій Черкаської області)

Назва:
Механізми зниження рівня тіньової економічної діяльності (на прикладі підприємств та організацій Черкаської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,43 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут регіональних досліджень
ЧЕРЕВКО Олександр Володимирович
УДК 1 (091) 130 (430:477)
Механізми зниження рівня тіньової економічної діяльності (на прикладі підприємств та організацій Черкаської області)
Спеціальність 08.06.01 – Економіка, організація і управління підприємствами
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському банківському інституті Національного банку України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Романів Євген Миколайович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Тивончук Іван Опанасович,
Національний університет “Львівська політехніка”, професор кафедри теоретичної та прикладної економіки;
кандидат економічних наук
Ортинський Володимир Львович,
заслужений юрист України,
Львівський юридичний інститут
Міністерства внутрішніх справ України,
ректор
Провідна установа: Київський національний економічний університет,
кафедра економіки підприємств
Захист відбудеться 24 червня 2004 року о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 24 травня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук В.І.Жовтанецький
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Тіньова економічна діяльність в Україні набула значних обсягів та специфічних форм прояву. Достатньо зазначити, що, за різними оцінками вітчизняних і зарубіжних фахівців, рівень тінізації української економіки сягає 40–50 відсотків ВВП, що значно перевищує цей показник у порівнянні з розвинутими державами світу. Такий імідж України ускладнює її входження в ЄС та інші міжнародні організації на принципах партнерства, відлякує іноземних інвесторів від того, щоби вкладати свої капітали в розвиток української економіки. Високий рівень тінізації економічної діяльності негативно впливає і на розвиток національної економіки, знижуючи її потенційні можливості в наповненні державного і місцевих бюджетів та розв’язанні гострих соціальних проблем, пов’язаних із забезпеченням зайнятості та добробуту значної частини населення.
Вагомість зазначених факторів окреслили не тільки актуальність проблеми, а й напрями пошуку шляхів її розв’язання. Одним із важливих напрямів детінізації вітчизняної економіки слід вважати розроблення механізмів зниження рівня тіньової економічної діяльності на підприємствах різних форм власності.
Слід констатувати, що до теперішнього часу в боротьбі з тінізацією економіки брали участь в основному правоохоронні та контролюючі органи виконавчої влади. Однак, як показує вітчизняний і зарубіжний досвід, протистояння тіньовій економічній діяльності повинно відбуватися не тільки силовими, а й економічними методами.
Саме наукові дослідження повинні дати відповіді на причини виникнення тіньової економічної діяльності на вітчизняних підприємствах та обґрунтовувати запобіжні заходи щодо можливості виникнення її нових форм і видів, з тим, щоб запропонувати владним структурам та правоохоронним органам шляхи боротьби з цим негативним явищем.
За останні роки проблеми боротьби з тіньовою економічною діяльністю досить широко висвітлюються в публікаціях вітчизняних учених. Зокрема, теоретичні основи формування державної політики детінізації вітчизняної економіки знайшли висвітлення в наукових працях А. Базилюк, А. Гальчинського, В. Геєця, Т. Ковальчука. Організаційно-правові засади протидії тіньовій діяльності в різних сферах економіки обґрунтовано в публікаціях В. Мамутова, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Механізми зниження рівня тіньової економічної діяльності (на прикладі підприємств та організацій Черкаської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок