Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИКМЕТНИКИ СМАКУ У ТВОРАХ ПЛАВТА, ГОРАЦІЯ ТА ПЕТРОНІЯ (ЛЕКСИКОСЕМАНТИЧНИЙ АСПЕКТ)

ПРИКМЕТНИКИ СМАКУ У ТВОРАХ ПЛАВТА, ГОРАЦІЯ ТА ПЕТРОНІЯ (ЛЕКСИКОСЕМАНТИЧНИЙ АСПЕКТ)

Назва:
ПРИКМЕТНИКИ СМАКУ У ТВОРАХ ПЛАВТА, ГОРАЦІЯ ТА ПЕТРОНІЯ (ЛЕКСИКОСЕМАНТИЧНИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,11 KB
Завантажень:
133
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ТИМЕЙЧУК НАДІЯ ОРЕСТІВНА
УДК 811.124’06’36
ПРИКМЕТНИКИ СМАКУ У ТВОРАХ ПЛАВТА, ГОРАЦІЯ ТА ПЕТРОНІЯ
(ЛЕКСИКОСЕМАНТИЧНИЙ АСПЕКТ)
10.02.14. – класичні мови, окремі індоєвропейські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі класичної філології Львівського національного університету імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник кандидат філологічних наук, доцент
ОЛІЩУК Роксоляна Леонідівна,
Львівський національний
університет імені Івана Франка,
доцент кафедри класичної філології
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
СЕНІВ Михайло Григорович,
Донецький національний університет,
професор, завідувач кафедри
класичної філології і світової літератури
кандидат філологічних наук, доцент
СИНИЦЯ Валентина Григорівна,
Буковинський державний
медичний університет,
доцент кафедри іноземних мов
Захист відбудеться 3 липня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.15 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розіслано 1 червня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Шпак О.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Згадки про їжу та її смакові характеристики знаходимо у творах багатьох античних авторів (Енній, Плавт, Лукрецій, Катулл, Горацій, Вергілій, Овідій, Федр, Сенека, Лукіан, Петроній, Марціал, Ювенал та інші), адже споживання їжі було необхідною складовою щоденного життя античної людини в усіх його аспектах – від побуту до релігійних обрядів.
Питання їжі та смакового відчуття в античності не залишилися поза увагою сучасних науковців (А.Дозі, Ф.Шнелл, Е.Сальца Пріна Рікотті, А.Далбі, Д. та П.Брозвели, П.Фаас, Дж.Вілкінс, К.Данбебін та інші).
Однак не лише фізіологічний аспект смаку був предметом досліджень. В античності філософи (Платон, Арістотель) досліджували смак, щоб виявити його фізіологічну основу та визначити місце серед інших органів чуття, а також щоб зрозуміти аналізоване поняття як психологічний феномен (смак естетичний).
Визначення естетичного смаку, концептів “насолода”, “міра”, “оцінка” та низки інших термінів, пов’язаних зі смаком в його філософському значенні, намагалися сформулювати представники різноманітних філософських шкіл (Т.Гоббс, Дж.Локк, Д.Юм, Б.Спіноза, Е.Кант, Дж.Мур, Г.Сіджвік, Ч.Стівенсон, Дж.Остін), однак єдиної дефініції смаку як психологічного феномену досі не знайдено. На сучасному етапі фізіологічний базис відчуття смаку досліджують фізіологи, а філософи залишили за собою право сперечатися щодо його естетичного аспекту.
Смак як предмет досліджень становить значний інтерес, однак чимало науковців цікавило вивчення та опис смаку як складової сенсорної системи. Ще античних авторів цікавило питання взаємодії різних відчуттів (синестезії), однак предметом досліджень сучасних учених (психологів, фізіологів і лінгвістів) цей феномен став лише у двадцятому столітті. Зокрема, Дж. Вільямс та С. Ульман на матеріалі англійської мови створили теорію синестетичних переходів.
Сенсорна лексика здавна викликала інтерес у багатьох лінгвістів, однак густативні прикметники були предметом зацікавлення лише декількох філологів: україністів (М.П. Білоус, І.В.Гайдаєнко, А.В.Висоцький), русистів (Г.А.Моран Лойола), компаративістів (А.В.Куценко) та грецистів (Н.К.Малінаускене). Прикметники, що відображають концепт смаку, не були предметом окремого дослідження на матеріалі латинської мови, за винятком вивчення вторинних значень первинних густативних лексем dulcis та suavis на матеріалі творів Цицерона (Н.А.Федоров). Отже, вибір теми дослідження зумовлено прагненням вивчення ад’єктивної густативної лексики з позиції її лексико-семантичних особливостей у творах Плавта, Горація та Петронія.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРИКМЕТНИКИ СМАКУ У ТВОРАХ ПЛАВТА, ГОРАЦІЯ ТА ПЕТРОНІЯ (ЛЕКСИКОСЕМАНТИЧНИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок