Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИРОДНА РЕЗИСТЕНТНІСТЬ СВИНЕЙ – ДЕТЕРМІНАЦІЯ, ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ В РІЗНИХ УМОВАХ МІКРОКЛІМАТУ

ПРИРОДНА РЕЗИСТЕНТНІСТЬ СВИНЕЙ – ДЕТЕРМІНАЦІЯ, ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ В РІЗНИХ УМОВАХ МІКРОКЛІМАТУ

Назва:
ПРИРОДНА РЕЗИСТЕНТНІСТЬ СВИНЕЙ – ДЕТЕРМІНАЦІЯ, ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ В РІЗНИХ УМОВАХ МІКРОКЛІМАТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,33 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ ІМЕНІ С.З. ҐЖИЦЬКОГО
ШЕВЧЕНКО
Оксана Борисівна
УДК 619:614.9:636.4
ПРИРОДНА РЕЗИСТЕНТНІСТЬ СВИНЕЙ –
ДЕТЕРМІНАЦІЯ, ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ
В РІЗНИХ УМОВАХ МІКРОКЛІМАТУ
16.00.06 – гігієна тварин та ветеринарна санітарія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківській державній зооветеринарній академії
Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук, професор
Чорний Микола Васильович,
Харківська державна зооветеринарна академія,
завідувач кафедри зоогігієни.
Офіційні опоненти: доктор ветеринарних наук, професор
Ященко Микола Федорович,
Інститут ветеринарної медицини УААН,
головний науковий співробітник
лабораторії імунопатології;
доктор ветеринарних наук, професор
Гончаренко Володимир Михайлович,
Одеський державний аграрний університет,
завідувач кафедри зоогігієни і технології виробництва
продуктів тваринництва.
Провідна установа: Білоцерківський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра зоогігієни і основ ветеринарної медицини.
Захист відбудеться 08.12.2005 року о 12годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.826.01 у Львівській національній академії ветеринарної медицини імені С.З. Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50, аудиторія №1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської національної академії ветеринарної медицини імені С.З. Ґжицького за адресою: 79010, м. Львів, вул. Пекарська, 50.
Автореферат розісланий 03.11.2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор ветеринарних наук Головач П.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Існуючий в Україні генофонд свиней в цілому характеризується високим потенціалом продуктивності, тому успішний розвиток свинарства залежить від ефективного вирощування здорових тварин при поєднанні високої продуктивності з підвищеною стійкістю до різних захворювань.
Властивість тварин проявляти підвищену резистентність до хвороб і стійкість до несприятливих факторів середовища стає важливою ознакою. Відомо, що організація тваринницьких комплексів і ферм супроводжується концентрацією великого поголів’я на обмеженій території. При цьому може виникнути сприятлива ситуація для швидкого розповсюдження інфекційного (інвазійного) початку. У той же час в Україні та ряду інших країн недостатньо налагоджена система гігієнічно-екологічного контролю за станом здоров’я тварин і якістю отриманої продукції (М.В. Демчук, М.В. Чорний, М.П. Високос, 1996; М.Ф. Ященко, 1996, В.М. Гончаренко, 1998; В.А. Медведський, 2001; М.С. Найденський, 2003; А.Ф. Кузнєцов, 2003; T. Blaha, 2005 та ін.).
Управляти процесом онтогенезу тварин можна тільки на основі фактичних даних вивчення впливу різних факторів на фізіологічний статус, ріст і розвиток в різні періоди життя, захворюваність різними хворобами (В.М. Гончаренко, 1998; М.Ф. Ященко, 1998, А.Ф. Кузнєцов, 2004; В.А. Медведський, 2004; M. Vucemilo et al., 2005 та ін.). У той же час тварини різних генотипів неоднаково реагують на зміну факторів навколишнього середовища, тому в умовах сучасної технології виробництва продукції тваринництва підвищення резистентності тварин набуває особливо важливого значення.
Актуальність цієї проблеми, її теоретичне і практичне значення обумовили проведення досліджень даної дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано у відповідності до тематичного плану науково-дослідних робіт Харківської державної зооветеринарної академії “Розробка і обґрунтування методів раціонального використання свиней для виробництва продукції свинарства і поліпшення її якості” (№ державної реєстрації 0198U000627).
Мета і задачі дослідження. Мета досліджень – встановлення показників природної резистентності свиней різних генотипів, вирощених при різних параметрах мікроклімату, особливості їх реалізації при захворюванні пневмонією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРИРОДНА РЕЗИСТЕНТНІСТЬ СВИНЕЙ – ДЕТЕРМІНАЦІЯ, ОСОБЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ В РІЗНИХ УМОВАХ МІКРОКЛІМАТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок