Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФЕСІЙНО-ОБУМОВЛЕНА КАТАРАКТА У ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

ПРОФЕСІЙНО-ОБУМОВЛЕНА КАТАРАКТА У ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

Назва:
ПРОФЕСІЙНО-ОБУМОВЛЕНА КАТАРАКТА У ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,85 KB
Завантажень:
39
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕДИЦИНИ ПРАЦІ АМН УКРАЇНИ
РУБАН АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК: 613.6:616-074/617.741-004.1:001.5
ПРОФЕСІЙНО-ОБУМОВЛЕНА КАТАРАКТА У ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС
14.02.01 - гігієна
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті медицини праці АМН України
Науковий керівник: | доктор медичних наук, професор
чл.- кор. НАН та АМН України
СЕРГІЄНКО Микола Маркович
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Щупика, завідувач кафедрою офтальмології
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук,
КАРАЧОВ Іван Іванович,
Інститут гігієни та медичної екології АМН України,
завідувач лабораторії радіаційної гігієни
доктор медичних наук,
ДОБРОВОЛЬСЬКИЙ Леонард Олександрович,
Інститут медицини праці АМН України, завідувач відділу НМІ
Провідна організація: | Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця
Захист відбудеться “_____”_________________2001 р., на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.554.01 при Інституті медицини праці АМН України (01033, Київ-33, вул. Саксаганського, 75)
З дисертацією можно ознайомитись в бібліотеці Інституту медицини праці АМН України.
Автореферат розісланий “_____” _________________2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ковальова А.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основним завданням в галузі охорони здоров’я населення України, що постраждало в наслідок аварії на ЧАЕС, є подальше зниження захворюваності і смертності (Б.Ш.Лазаретник, 1993, А.М.Сердюк, 1998 та ін.). Шляхи вирішення цього завдання тісно пов’язані з багатьма проблемами, в основі розвитку яких лежить удосконалення заходів профілактичного напрямку. В цьому плані актуальним є вивчення проблеми професійно – обумовленої катаракти у осіб, які виконували комплекс робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС (ЛНА) в умовах підвищеного рівня іонізуючого випромінювання та інших професійних чинників (Worgul, B., Ю.І.Кундиєв 1995, В.М.Пономаренко, 1996, П.А.Федірко, 1999, та ін. ).
Вважається, що кришталик відноситься до найбільш чутливих тканин ока що до дії радіації (Merriam,G.R.,Jr 1987, А.Н.Кобаченко, 1989 та ін.). На цей час, внаслідок проведених експериментальних, клінічних і епідеміологічних досліджень встановлено, що прямими катарактогенними факторами є: мікрохвильове, інфрачервоне, довгохвильове УФ- випромінення і гама – випромінення (Kupfer, 1984, М.Г.Шандала, М.І.Марценюк, І.М.Мотузков, 1995).
Катаракта (помутніння кришталика) на сьогодняшній день є основним захворюванням ока, що веде до зниження зору та сліпоти, а екстракція катаракти - найбільш поширеним хірургічним втручанням (Leske, 1991).
Вивченням катаракти у осіб, які постраждали в наслідок аварії на ЧАЕС, займались багато дослідників (П.А.Федірко, 1992, П.А.Бездетко, 1994, В.Б Лищенко, 1996 та ін.), однак і сьогодні не має єдиної думки на стан кришталика у ЛНА. В існуючих роботах відсутня чітка дозиметрична характеристика об’єкта дослідження, не вивчені умови праці, не використовувались об’єктивні методики реєстрації змін прозорості кришталика. Не достатньо вивченим залишається вплив дози опромінення та віку “ліквідаторів” на ступень помутнінь кришталика, значення супутніх соматичних захворювань та інших факторів ризику у розвитку та прогресуванні катаракти, не визначені критерії груп ризику по професійно-обумовленій катаракті, не розроблені профілактичні заходи.
Тому надзвичайно необхідним та актуальним слід вважати наукове дослідження в центрі якого б знаходилось досконале динамічне вивчення стану прозорості кришталика, як індикатора професійно-обумовленого радіаційного опромінення, деяких механізмів та факторів ризику розвитку катаракти, удосконалення заходів профілактичного напрямку. Проведене дослідження надасть можливість значно підвищити ефективність прогнозування, діагностики та профілактики катаракти у осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Результати дослідження можуть бути використанні при науковому обгрунтуванні коррекції існуючих регламентів праці на підприємствах з іонізуючою радіацією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ПРОФЕСІЙНО-ОБУМОВЛЕНА КАТАРАКТА У ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧАЕС

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок