Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ РАМНОГО КРІПЛЕННЯ КАПІТАЛЬНИХ І ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК ВУГІЛЬНИХ ШАХТ НА ОСНОВІ ІМОВІРНОСНО-СТАТИСТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ

ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ РАМНОГО КРІПЛЕННЯ КАПІТАЛЬНИХ І ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК ВУГІЛЬНИХ ШАХТ НА ОСНОВІ ІМОВІРНОСНО-СТАТИСТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ РАМНОГО КРІПЛЕННЯ КАПІТАЛЬНИХ І ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК ВУГІЛЬНИХ ШАХТ НА ОСНОВІ ІМОВІРНОСНО-СТАТИСТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,46 KB
Завантажень:
394
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство освіти і науки України
Національна гірнича академія України
СКОБЕНКО Олександр Васильович
УДК 622.131.537
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ РАМНОГО
КРІПЛЕННЯ КАПІТАЛЬНИХ І ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК ВУГІЛЬНИХ ШАХТ НА ОСНОВІ ІМОВІРНОСНО-СТАТИСТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ
Спеціальність 05.15.04 – “Шахтне та підземне будівництво”
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ-2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі будівництва шахт і підземних споруд Національної гірничої академії України
Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Шашенко Олександр Миколайович,
завідувач кафедри будівництва шахт і підземних споруд Національної гірничої академії України
Міністерства освіти і науки України
(м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Парчевський Леонід Якович,
професор кафедри маркшейдерії Національної гірничої академії України Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук, доцент
Бабіюк Геннадій Васильович,
доцент кафедри будівництва шахт і підземних споруд Донбаського гірничо-металургійного інституту Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ)
Провідна установа: Криворізький технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра будівництва шахт
Захист дисертації відбудеться “__2__”___березня___ 2001 р. о __14-00 _ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національній гірничій академії України Міністерства освіти і науки України (49027, Україна, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної гірничої академії
України Міністерства освіти і науки України
(49027, м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 19).
Автореферат розісланий “__2__”___лютого__ 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор технічних наук, с.н.с. А.М.Роєнко
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. Згідно зі статистичними прогнозами найближчими роками при збереженні існуючих темпів видобутку вугілля, очисні роботи більшості шахт Донбасу будуть сягати глибин 1100…1300 м. Зі збільшенням глибини розробки родовищ, починаючи з 600…800 м, різко знижується стійкість протяжних виробок, що пов'язано з ускладненням гірничо-геологічних умов їх проведення та експлуатації. Просліджується тенденція щорічного збільшення на 2…3 % довжини виробок, які вимагають ремонту.
Інженерні рішення при проектуванні підготовчих виробок, що виконуються за класичними методиками, в наслідок високої ідеалізації вміщуючого порідного масиву у більшості випадків не відповідають реальним гірничо-геологічним умовам їх експлуатації. При детермінованому підході практично завжди однозначному теоретичному результату розрахунку в реальних умовах відповідає спектр значень, який значно коливається навколо прогнозованої величини. В свою чергу це призводить або до істотного завищення несучої здатності і вартості кріплення в період будівництва, або до додаткових витрат на ремонт гірничих виробок при їх експлуатації.
При проектуванні виробок і плануванні ремонтно-відновних робіт виникає необхідність у використанні розрахункових методик, заснованих на більш складних імовірносних моделях, які дозволяли б більшою мірою враховувати випадковий вплив на стійкість виробок різноманітних гірничо-геологічних і гірничотехнічних факторів.
У цьому зв'язку розробка на основі ймовірносних моделей методики оптимального проектування підземних гірничих виробок і планування ремонтно-відновних робіт з метою забезпечення їх стійкості протягом усього періоду експлуатації, обґрунтування параметрів кріплення і найменш дешевих, але досить ефективних, способів підтримки виробок у стійкому стані, є актуальною задачею, що має важливе наукове і практичне значення, рішенню якої і присвячена дисертація.
Робота виконана відповідно до програми науково-дослідних робіт Національної гірничої академії України з держбютжетної теми ГП-233 “Встановлення закономірностей проявів гірського тиску в підготовчих виробках вугільних шахт, що знаходяться в зоні впливу очисних робіт”, № держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 



Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ РАМНОГО КРІПЛЕННЯ КАПІТАЛЬНИХ І ПІДГОТОВЧИХ ВИРОБОК ВУГІЛЬНИХ ШАХТ НА ОСНОВІ ІМОВІРНОСНО-СТАТИСТИЧНИХ МОДЕЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок