Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОКСИДНО-ГІДРОКСИДНІ НІКЕЛЕВІ КОМПОЗИЦІЙНІ ПОКРИТТЯ. ОТРИМАННЯ ТА ЕЛЕКТРОКАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

ОКСИДНО-ГІДРОКСИДНІ НІКЕЛЕВІ КОМПОЗИЦІЙНІ ПОКРИТТЯ. ОТРИМАННЯ ТА ЕЛЕКТРОКАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

Назва:
ОКСИДНО-ГІДРОКСИДНІ НІКЕЛЕВІ КОМПОЗИЦІЙНІ ПОКРИТТЯ. ОТРИМАННЯ ТА ЕЛЕКТРОКАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,85 KB
Завантажень:
42
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДВНЗ “УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ
ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
Гиренко Альона Олександрівна
УДК 541. 138
ОКСИДНО-ГІДРОКСИДНІ НІКЕЛЕВІ КОМПОЗИЦІЙНІ ПОКРИТТЯ.
ОТРИМАННЯ ТА ЕЛЕКТРОКАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
02.00.05 – електрохімія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Дніпропетровськ - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет” Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Науковий керівник: | доктор хімічних наук, професор
Данилов Фелікс Йосипович,
ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет”, завідувач кафедри фізичної хімії
Офіційні опоненти: | доктор хімічних наук, професор
Кошель Микола Дмитрович,
ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет”, завідувач кафедри технічної електрохімії
кандидат хімічних наук, доцент
Трофіменко Віталій Володимирович,
Дніпропетровський національний університет,
доцент кафедри фізичної хімії
 
Захист відбудеться “ 9 ” листопада 2007 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.01 у ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет” (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДВНЗ “Український державний хіміко-технологічний університет” (49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8).
Автореферат розісланий “8” жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пініеллє І. Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з областей електрокаталізу, що інтенсивно розвивається є розробка каталізаторів окиснення аліфатичних спиртів у паливних елементах невеликої потужності, електрохімічних сенсорах та органічному синтезі. У якості каталізаторів даного процесу найбільше поширення отримали матеріали на основі платини. Однак обмеженість ресурсів даного металу, а також проблема, пов'язана із втратою каталітичної активності анода внаслідок отруєння карбон(II) оксидом, перешкоджають широкому практичному застосуванню платинових каталізаторів. Підтвердженням тому слугують численні дослідження, спрямовані на пошук електродних матеріалів, що не містять дорогоцінних металів.
Область застосування більшості каталітично активних неплатинових анодних матеріалів обмежена лужним середовищем. При цьому максимальною активністю характеризуються нікелеві електроди з нанесеним на їх поверхню шаром нікель(II) гідроксиду . Через низьку механічну стійкість таких анодів становить інтерес використання як каталізаторів електроокиснення спиртів електродів з корозійно стійкого матеріалу з новим гальванічним оксидно-гідроксидним нікелевим композиційним електродним покриттям (Ni-КЕП).
Можливість практичного застосування таких електродних покриттів тісно пов'язана з розробкою технології їх нанесення, що вимагає знання кінетики та механізму формування Ni- КЕП на катоді при електролізі розчинів солей нікелю. Однак детально процес електроосадження даного композиційного матеріалу не вивчався. Більше того, існують явні протиріччя щодо його складу. Крім того, не досліджувалася каталітична активність даного матеріалу стосовно реакції електроокиснення аліфатичних спиртів і вплив на цей процес умов електроосадження покриттів.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до плану держбюджетних науково-дослідних робіт Міністерства освіти і науки України "Адсорбція синтетичних водорозчинних полімерів і міжфазні процеси в електрохімічних системах" (01.01.2003-31.12.2005 № 0103U001187), "Електрохімічні процеси за участю поліелектролітних комплексів" (01.01.2006 - 31.12.2008 № 0106U000250).
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є встановлення закономірностей утворення оксидно-гідроксидних нікелевих композиційних покриттів, які є ефективними каталізаторами електроокиснення аліфатичних спиртів. Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні завдання: вивчити кінетику та механізм утворення Ni-КЕП; визначити вплив умов одержання на фізико-хімічні властивості Ni-КЕП; встановити закономірності електороокиснення аліфатичних спиртів; дослідити вплив умов осадження Ni-КЕП на їх каталітичну активність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОКСИДНО-ГІДРОКСИДНІ НІКЕЛЕВІ КОМПОЗИЦІЙНІ ПОКРИТТЯ. ОТРИМАННЯ ТА ЕЛЕКТРОКАТАЛІТИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок