Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Семантико-синтаксична структура речень із предикатними стійкими дієслівно-іменними сполуками в сучасній українській мові

Семантико-синтаксична структура речень із предикатними стійкими дієслівно-іменними сполуками в сучасній українській мові

Назва:
Семантико-синтаксична структура речень із предикатними стійкими дієслівно-іменними сполуками в сучасній українській мові
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,59 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Прикарпатський національний університет
імені Василя Стефаника
 
Гошилик Володимир Богданович
УДК 811. 161. 2' 367
Семантико-синтаксична структура речень із предикатними стійкими дієслівно-іменними сполуками в сучасній українській мові
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Івано-Франківськ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загального і порівняльного мовознавства Інституту філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: академік АПН України,
доктор філологічних наук, професор
Кононенко Віталій Іванович,
Інститут філології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, завідувач кафедри загального і порівняльного мовознавства.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Сологуб Надія Миколаївна,
Інститут української мови НАН України, провідний науковий співробітник;
кандидат філологічних наук, доцент
Леута Олександр Іванович,
Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, доцент кафедри української мови.
Провідна установа: Волинський державний університет імені Лесі Українки Міністерства освіти і науки України, кафедра української мови, м. Луцьк.
Захист відбудеться 9 березня 2006 року о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.02 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79, Будинок вчених.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника за адресою: 76025, м. Івано-Франківськ, вул. Шевченка, 79, Будинок вчених.
Автореферат розісланий 8 лютого 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, _____________ Н.Я. Тишківська
доцент підпис


загальна характеристика роботи
Сучасний етап розвитку лінгвістичної думки характеризується ускладненням проблематики досліджень із синтаксису, що зумовлено намаганням глибше проникнути в механізм функціонування синтаксичної системи мови та кожної з її одиниць зокрема. Це виявилося передусім у звертанні дослідників до змістового боку синтаксичних одиниць, у застосуванні семантичного підходу до їх вивчення.
Одним із здобутків синтаксичної теорії є трактування речення як багаторівневої, ієрархічно організованої одиниці, структурні елементи якої перебувають у взаємозв’язку і взаємодії. Сучасні українські мовознавці виділяють у структурі речення різні яруси, зокрема: власне-семантичний, семантико-синтаксичний, формально-граматичний, функціональний, комунікативний. Розмежування ярусів речення дає змогу диференціювати формально-синтаксичні та семантико-синтаксичні функції синтаксичних одиниць, а також синтаксичні зв’язки і семантико-синтаксичні відношення між ними.
Семантико-синтаксичний підхід до вивчення синтаксичних одиниць, запроваджений у нашій роботі, дає змогу, з одного боку, врахувати їх семантичну структуру, з іншого боку, їх власне-синтаксичні функції. Така достатньо апробована методика дослідження ґрунтується на визнанні визначальної організаційної ролі у формуванні семантико-синтаксичної структури простого семантично елементарного речення семантико-синтаксичної валентності предиката, якому приписуються функції регуляції кількісно-якісного складу субстанціальних (іменникових) синтаксем: суб’єктної, об’єктної, адресатної, інструментальної та локативної. Вони виділяються на основі субстанціальних семантико-синтаксичних відношень, які вказують на відношення іменникових синтаксем до відповідного класу предикатів.
Актуальність теми. З часу виокремлення семантичного синтаксису як лінгвістичної дисципліни зі своїм специфічним об’єктом вивчення, проблематикою, системою наукових понять і термінів, методів та прийомів дослідження науковці отримали значні результати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Семантико-синтаксична структура речень із предикатними стійкими дієслівно-іменними сполуками в сучасній українській мові

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок