Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У ТЕХНІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У ТЕХНІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

Назва:
НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У ТЕХНІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,39 KB
Завантажень:
10
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Владимирська Євгенія Юріївна
УДК 378.4:044.85
НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У ТЕХНІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті вищої освіти Академії педагогічних наук України, м.Київ.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор,
Савельєв Олександр Якович,
Науково-дослідний інститут вищої освіти
Міністерства освіти та науки Російської Федерації,
директор
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Олійник Віктор Васильович,
Центральний інститут післядипломної
педагогічної освіти АПН України, ректор
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник,
Калініна Людмила Миколаївна,
Інститут педагогіки АПН України,
завідувач лабораторії управління освітніми закладами
Провідна установа Київський національній університет
імені Тараса Шевченка, кафедра педагогіки,
м. Київ
Захист відбудеться 12 жовтня 2006 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.02 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий 8 вересня 2006 р.
Вчений секретар О.В. Уваркіна
спеціалізованої вченої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Інформатизація та забезпечення якості вищої технічної освіти – одне з важливіших завдань, яке, за своїм змістом, визначає тенденції світових соціокультурних зрушень, важливість і необхідність осучаснення кадрової підготовки фахівців, які мають вивести економіку та промисловість України на європейський рівень. Посилення зусиль технічного університету спрямованих на постійний розвиток теорії та практики з удосконалення фахової підготовки майбутніх інженерних працівників, забезпечення у педагогічний спосіб їхньої готовності до професійного самовиявлення у швидкоплинному та динамічному житті набуває нині особливої актуальності.
Щодо конкретної аргументації значення забезпечення якості дистанційного навчання у технічному університеті, то вона є такою.
По-перше. В Україні, впродовж останнього часу, прийнято низку важливих законів та програм з проблем інформатизації та розбудови вищої освіти, чим закладено ґрунтовну нормативно-правову основу для запровадження дистанційного навчання (ДН). Так, Державна програма “Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці” визначає одним з головних завдань на 2006-2010 роки “розвиток технологій дистанційного навчання і використання їх для запровадження в Україні системи навчання протягом усього життя”. Такі дії з боку держави засвідчують цілеспрямованість її політико-правового курсу на творення інформаційного суспільства, в якому місце і роль університетського дистанційного навчання вважаються пріоритетними.
По-друге. Дистанційне навчання є сучасним надбанням науки, техніки та педагогіки. За умови високої якості воно має допомогти вищій технічній освіті:
- стати доступною для широкого кола людей, школою навчання на все життя, як пропонував і передбачав це Ян Каменський;
- відповідати професійним запитам і потребам особистості, практично реалізовувати її індивідуальну навчальну траєкторію;
- осучаснити педагогічну теорію та практику підготовки фахівців у вищій школі.
По-третє. Запровадження технічними університетами дистанційного навчання зумовлює необхідність вирішення низки теоретичних завдань, і насамперед, тих, які стосуються специфіки цієї форми навчання: педагогічних і дидактичних особливостей, питань аналізу, осмислення та адаптації зарубіжного досвіду, розбудови нової галузі педагогічного знання – інженерної педагогіки, перегляду існуючих принципів і стандартів, що забезпечуватимуть якість дистанційного навчання у контексті та в порівнянні з традиційними формами навчання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НАУКОВО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЯКОСТІ ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ У ТЕХНІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок