Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗВОРСЬКИЙ Сергій Леонідович ВИДАВНИЧА ТА БІБЛІОТЕЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ КИЇВСЬКОГО ТОВАРИСТВА “ПРОСВІТА” (1906-1920 рр.)

ЗВОРСЬКИЙ Сергій Леонідович ВИДАВНИЧА ТА БІБЛІОТЕЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ КИЇВСЬКОГО ТОВАРИСТВА “ПРОСВІТА” (1906-1920 рр.)

Назва:
ЗВОРСЬКИЙ Сергій Леонідович ВИДАВНИЧА ТА БІБЛІОТЕЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ КИЇВСЬКОГО ТОВАРИСТВА “ПРОСВІТА” (1906-1920 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,27 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського
УДК 655.59+02] : 061.22(477-25)(091)”1906/1920”
ЗВОРСЬКИЙ Сергій Леонідович
ВИДАВНИЧА ТА БІБЛІОТЕЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ
КИЇВСЬКОГО ТОВАРИСТВА “ПРОСВІТА”
(1906-1920 рр.)
Спеціальність 07.00.08 – книгознавство, бібліотекознавство, бібліографознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній парламентській бібліотеці України
Науковий керівник доктор історичних наук,
старший науковий співробітник
СЛОБОДЯНИК М.С.,
Центральна наукова сільськогосподарська
бібліотека УААН, директор
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ГОРДІЄНКО Л.М.,
Міжнародний інститут лінгвістики та права,
завідувач кафедри міжнародних відносин
кандидат історичних наук
ЗУБКОВА Н.М.,
Інститут рукопису Національної бібліотеки
України ім. В.І.Вернадського,
завідувач відділу джерелознавства,
археографії та документознавства
Провідна установа: Інститут історії України НАН України.
Відділ історії культури українського народу
Захист відбудеться "29" червня 2000 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.165.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) наук у Національній бібліотеці України ім. В.І.Вернадського за адресою: 02039, Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
З дисертацією можна ознайомитись в читальному залі бібліотекознавчої літератури Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, Київ, просп. 40-річчя Жовтня, 3.
Автореферат розіслано "25" травня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат економічних наук А.О.Чекмарьов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Першорядну роль у продукуванні національної культури, примноженні її здобутків і традицій, активізації культурного процесу та національної самоідентифікації відіграли кращі представники українського народу, насамперед інтелігенція, що свідомо гуртувалася з цією метою в товариствах, об'єднаннях, громадах, спілках, зокрема "Просвітах" – громадсько-куль--турницьких інституціях, що діяли в окремих регіонах України в різний час протягом 1868-1939 рр., і які, завдяки своїй багатогранній подвижницькій праці залишили по собі помітний слід.
Однією з найбільш активних і плідних "Просвіт" в Наддніпрянській Україні була київська інституція, що зуміла згуртувати під своїм прапором яскраву плеяду видатних представників національної інтелектуальної еліти. Після заборони царатом у 1910 р. київська "Просвіта" відродилася в перші тижні після перемоги Лютневої демократичної революції 1917 р. і проіснувала до початку 1920-х років, коли остаточно була ліквідована радянською владою.
Незважаючи на недовгий час своєї діяльності київська інституція, попри вкрай несприятливі умови для просвітницької праці, встигла зробити багато корисних справ в царині видавничої справи, бібліотечного руху, захисту української мови, розвитку національної освіти, залучення широких мас до знань і найкращих здобутків вітчизняної і світової культури тощо. Проте належного наукового висвітлення ця праця не дістала, оскільки впродовж багатьох десятиліть з відомих причин проблема просвітянського руху в Україні була фактично закритою для вивчення, залишалася "білою плямою" в історії української національної культури. Лише з утвердженням незалежності України в останні роки стали з'являтися наукові розвідки, присвячені висвітленню різних аспектів діяльності регіональних "Просвіт". Однак має місце певна невідповідність між значенням київської "Просвіти" у тогочасному культурному й суспільному жи-тті українського народу на теренах Наддніпрянщини та історіографією цього питання: різнобічна праця київської "Просвіти" не дістала в ній належної наукової розробки, відображується фрагментарно, відсутній всебічний, виважений і водночас критичний аналіз навіть окремих напрямів діяльності товариства.
Оскільки видавничій і бібліотечній справі, як найбільш важливим і ефективним засобам освідомлювання народних мас київська "Просвіта" приділяла найбільше уваги й досягла в цій сфері вагомих результатів, то першочергової уваги заслуговує вивчення діяльності "просвітян" саме в зазначеній царині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗВОРСЬКИЙ Сергій Леонідович ВИДАВНИЧА ТА БІБЛІОТЕЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ КИЇВСЬКОГО ТОВАРИСТВА “ПРОСВІТА” (1906-1920 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок