Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЯ ЖИВЛЕННЯ СТАВКОВИКІВ (MOLLUSCA, PULMONATA, LYMNAEIDAE) ЦЕНТРАЛЬНОГО ПОЛІССЯ

ЕКОЛОГІЯ ЖИВЛЕННЯ СТАВКОВИКІВ (MOLLUSCA, PULMONATA, LYMNAEIDAE) ЦЕНТРАЛЬНОГО ПОЛІССЯ

Назва:
ЕКОЛОГІЯ ЖИВЛЕННЯ СТАВКОВИКІВ (MOLLUSCA, PULMONATA, LYMNAEIDAE) ЦЕНТРАЛЬНОГО ПОЛІССЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,02 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
ВАСИЛЕНКО ОЛЬГА МИКОЛАЇВНА
УДК 594.38: 595.122: 591.53: 574.63
ЕКОЛОГІЯ ЖИВЛЕННЯ СТАВКОВИКІВ
(MOLLUSCA, PULMONATA, LYMNAEIDAE)
ЦЕНТРАЛЬНОГО ПОЛІССЯ
03.00.16 – екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
ЧЕРНІВЦІ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зоології Житомирського державного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Стадниченко Агнеса Полікарпівна,
Житомирський державний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри зоології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Грубінко Василь Васильович,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри загальної біології
кандидат біологічних наук
Гураль-Сверлова Ніна В’ячеславівна,
Державний природознавчий музей НАН України,
старший науковий співробітник відділу
проблем антропізації природних екосистем
Захист відбудеться „11” червня 2008 р. о 12-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.051.05 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58002, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 25, корпус 3, біологічний факультет, ауд. 81.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за адресою: 58002, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23.
Автореферат розісланий „8” травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук У. В. Легета
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У кожній екосистемі існують постійні трофічні зв’язки, на основі яких формуються ланцюги живлення. Переплітаючись між собою, вони утворюють цикли живлення екосистем, які зумовлюють їхню трофічну структуру і особливості функціонування. Через це дослідження кількісних закономірностей живлення тварин є одним із найважливіших завдань сучасної екології. Молюски родини ставковикових (Lymnaeidae) – звичайний, невід’ємний компонент циклів живлення гідроценозів Центрального Полісся. Належачи до другого трофічного рівня, вони відіграють важливу роль у процесах кругообігу речовин та енергії в екосистемах оскільки відзначаються значною якісною різноманітністю, високою щільністю популяцій та чималою їх біомасою. А відтак від трофологічних показників, притаманних цим тваринам, залежить продуктивність біоценозів. Тому аутекологічні трофологічні дослідження на сьогодні є актуальними, особливо, зважаючи на те, що представники родини Lymnaeidae у цьому аспекті майже не досліджені. Деякі види цієї родини можуть використовуватись як тест-об’єкти у системі екологічного моніторингу, тому дослідження всіх сторін їхньої життєдіяльності є важливим. Використання молюсків як об’єктів дослідження (модельні види) при опрацюванні загальногідробіологічних, у тому числі і екотоксикологічних проблем, ширшає рік від року. Актуальність таких досліджень безперечна, оскільки забруднення водного середовища різними за своєю природою та концентраціями полютантами, у тому числі й іонами важких металів, починаючи з кінця 30-их років ХХ століття й до сьогодення, відбувається зростаючими темпами.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Виконані дослідження є складовою частиною комплексних науково-дослідних тем кафедри зоології Житомирського державного університету імені Івана Франка ”Прісноводні молюски у системі біологічного моніторингу” (державна реєстрація № 0103V000134) і „Еколого-функціональні та фауністичні аспекти дослідження молюсків та їх роль у біоіндикації стану навколишнього середовища” (№ 6-12-23.01.04).
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є з’ясування впливу на трофіку ставковиків роду Lymnaeа деяких абіотичних та біотичних чинників середовища.
Об’єкт дослідження – трофологія 10 видів легеневих молюсків роду Lymnaeа.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЯ ЖИВЛЕННЯ СТАВКОВИКІВ (MOLLUSCA, PULMONATA, LYMNAEIDAE) ЦЕНТРАЛЬНОГО ПОЛІССЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок