Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Інформаційна технологія моделювання інтермерЕжі У задачах проектування АСУ підприємства

Інформаційна технологія моделювання інтермерЕжі У задачах проектування АСУ підприємства

Назва:
Інформаційна технологія моделювання інтермерЕжі У задачах проектування АСУ підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,50 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Одеський державний політехнічний університет
УДК 658.5.011.56: 681.3.01
Шварц Олег Петрович
Інформаційна технологія моделювання інтермерЕжі
У задачах проектування АСУ підприємства
Спеціальність 05.13.06 – Автоматизовані системи управління
і прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі “Комп'ютерні інтелектуальні системи і мережі” Одеського державного політехнічного університету Міністерства освіти України.
Науковий керівник: Нестеренко Сергій Анатолійович,
кандидат технічних наук, доцент
Одеський державний політехнічний
університет, доцент.
Офіційні опоненти: Становський Олександр Леонідович,
доктор технічних наук, професор
Одеський державний політехнічний
університет, завідувач кафедри;
Чмир Ігор Олексійович,
кандидат технічних наук, професор
Одеська державна академія холоду, директор
інституту інформаційних технологій.
Провідна установа: Інститут проблем реєстрації інформації НАН України (м. Київ), відділ проблемно-орієнтованих інформа-ційно-обчислювальних систем
Захист відбудеться 11 листопада 1999 р. о 13:30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському державному політехнічному університеті (65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського державного політехнічного університету (65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1).
Автореферат розісланий “_5_” жовтня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
канд. техн. наук, професор Ямпольський Ю.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Аналіз обчислювальних засобів сучасних АСУ великих виробничих і транспортних підприємств показує, що вони реалізуються у вигляді територіально розподілених багаторівневих мереж, що містять на нижньому рівні локальні обчислювальні мережі (ЛОМ) підрозділів. Такі мережі одержали назву інтермереж підприємства і відносяться до класу регіональних мереж.
Особливістю інтермереж АСУ підприємства є велика кількість різноманіт-них обчислювальних, комунікаційних і програмних засобів, які використовуються у складі такої мережі. Їх загальна кількість досягає декількох сотень, а іноді і тисяч одиниць.
Ще однією особливістю інтермережі підприємства є жорсткі часові обмеження на функціонування її окремих компонент, що визначається роботою ряду підсистем АСУ в реальному масштабі часу.
Велика кількість технічних засобів, що входять до складу інтермережі, та жорсткі часові обмеження, які накладаються на функціонування окремих її компонент, роблять процес проектування мережі надзвичайно трудомісткою та складною задачею.
Актуальність роботи визначається необхідністю розробки інформаційної технології моделювання, орієнтованої на інтермережі АСУ, яка дозволяє на доступних технічних засобах у прийнятні часові терміни розраховувати характеристики функціонування інтермережі АСУ підприємства.
Розв'язання такої задачі зводиться до розробки відповідної системи моделювання і технологій їх використання в задачах проектування інтермереж АСУ.
У свою чергу, побудова системи моделювання вимагає розробки структурно-інформаційних і математичних моделей функціонування інтермережі, а також методик їхньої побудови, параметризації і розрахунку.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Дисертаційна робота виконувалась відповідно до держбюджетної НДР № 326-62 кафедри комп'ютерних інтелектуальних систем і мереж Одеського державного політехнічного університету.
Метою дослідження є зниження фінансових та часових витрат при проектуванні обчислювальних засобів АСУ підприємства завдяки використанню нової інформаційної технології моделювання інтермереж.
Для досягнення цієї мети в роботі були розв'язані таки задачі:
-
дослідження архітектурних особливостей і принципів побудови інтермереж АСУ;
- розробка методики створення багаторівневої ієрархічної структурно-інформаційної моделі для опису інтермережі АСУ і її підрозділів;
- формалізація правил аналізу структурно-інформаційної моделі обчислювальних засобів АСУ для кількісної оцінки різних варіантів побудови компонент мережі і інтермережі у цілому;
- розробка методики створення математичних моделей функціонування ЛОМ інтермережі АСУ з випадковим і детермінованим методами доступу до моноканалу, а також методів їх параметризації та розрахунку;
- розробка системи моделювання ймовірнісно-часових характеристик функціонування інтермережі АСУ;
- розробка методик моделювання ймовірнісно-часових характеристик функціонування інтермережі в задачах проектування обчислювальних засобів АСУ підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Інформаційна технологія моделювання інтермерЕжі У задачах проектування АСУ підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок