Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ НА СТРУКТУРУ І СТІЙКІСТЬ ПРОТИ МІЖКРИСТАЛІТНОЇ КОРОЗІЇ ТРУБ З НИЗЬКОВУГЛЕЦЕВИХ АУСТЕНІТНИХ СТАЛЕЙ

ВПЛИВ ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ НА СТРУКТУРУ І СТІЙКІСТЬ ПРОТИ МІЖКРИСТАЛІТНОЇ КОРОЗІЇ ТРУБ З НИЗЬКОВУГЛЕЦЕВИХ АУСТЕНІТНИХ СТАЛЕЙ

Назва:
ВПЛИВ ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ НА СТРУКТУРУ І СТІЙКІСТЬ ПРОТИ МІЖКРИСТАЛІТНОЇ КОРОЗІЇ ТРУБ З НИЗЬКОВУГЛЕЦЕВИХ АУСТЕНІТНИХ СТАЛЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,64 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ДЕРГАЧ ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК:621.785.3.06: 620.193.56:669.15-194.56
ВПЛИВ ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ НА СТРУКТУРУ І
СТІЙКІСТЬ ПРОТИ МІЖКРИСТАЛІТНОЇ КОРОЗІЇ ТРУБ
З НИЗЬКОВУГЛЕЦЕВИХ АУСТЕНІТНИХ СТАЛЕЙ
Спеціальність 05.16. 01“
Металознавство та термічна обробка металів”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2004
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Державному науково-дослідному і конструкторсько-технологічному інституті трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади Міністерства промислової політики України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Дейнеко Леонід Миколайович, Національна металургійна академія України, завідувач кафедри термічної обробки металів.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Шаповалова Оксана Михайлівна, Дніпропетровський Національний університет, завідувач лабораторії нових матеріалів і безвідходних технологій кафедри безпеки життєдіяльності;
кандидат технічних наук
Спектор Яків Ісакович, Український науково-дослідний інститут спеціальних сталей, завідувач лабораторії фізичного металознавства, м. Запоріжжя.
Провідна установа:
Інститут чорної металургії ім. З.І. Некрасова Національної академії наук України, відділ проблем структуроутворення та властивостей чорних металів, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться ”14 ” грудня 2004 р. о 12. 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.084.02 Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
Автореферат розісланий ”10” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Должанський А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Постійне підвищення жорсткості умов експлуатації корозійностійких сталей викликає необхідність поліпшення їх службових характеристик шляхом вдосконалення якості і режимів термічної обробки металопродукції. У промислово розвинутих країнах велика частина матеріалів, що експлуатуються в контакті з особливо агресивними сильноокислювальними середовищами, припадає на нестабілізовані титаном низьковуглецевi корозійностійкі сталi (0,02...0,03 % С). Необхідність використання труб з таких сталей в СНД з'явилася на момент проведення даних досліджень у зв'язку зі збільшенням виробництва азотної кислоти та мінеральних добрив.
До початку роботи була відсутня вітчизняна промислова конкурентоспроможна технологія виробництва труб з низьковуглецевих аустенітних хромонікелевих сталей типу 03Х18Н11 (304L) з високою гарантованою стійкістю проти міжкристалітної корозії (МКК) в сильноокислювальних середовищах (швидкість корозії металу при випробуванні в киплячій концентрованій азотній кислоті за методом ДУ, ГОСТ 6032, не повинна перевищувати 0,5 мм/рік). Вирішення цієї задачі стримувалося відсутністю систематизованих даних про вплив режимів термічної обробки, структурного стану границь зерен, вмісту -фази та ін. на стійкість проти МКК в сильноокислювальних середовищах гаряче- і холоднодеформованих труб з таких сталей. Не був визначений максимально допустимий вміст вуглецю, який би забезпечував гарантовану стійкість проти МКК сталі 03Х18Н11 у зазначених умовах і водночас не приводив би до її значного подорожчання. Не вирішеною також лишалась проблема поверхневого насичення металу вуглецем при термічній обробці холоднодеформованих труб, що викликало їх схильність до МКК.
Крім того, підвищена чутливість до МКК труб з низьковуглецевої аустенітної сталі 02Х17Н15Р, легованої бором, для атомної енергетики і суперечливі дані про вплив бору на структуру і схильність до МКК подібних сталей залежно від режимів термічної обробки викликали необхідність проведення подальших досліджень у цьому напрямку.
Таким чином, робота, що спрямована на розробку нових і вдосконалення існуючих режимів термічної обробки труб з особливо низьковуглецевих аустенітних хромонікелевих сталей з метою підвищення їх корозійної стійкості та експлуатаційної надійності, і тим самим – на ресурсозбереження, є актуальною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВПЛИВ ТЕРМІЧНОЇ ОБРОБКИ НА СТРУКТУРУ І СТІЙКІСТЬ ПРОТИ МІЖКРИСТАЛІТНОЇ КОРОЗІЇ ТРУБ З НИЗЬКОВУГЛЕЦЕВИХ АУСТЕНІТНИХ СТАЛЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок