Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи та апаратура неінвазивних досліджень електричної активності шлунково-кишкового тракту

Методи та апаратура неінвазивних досліджень електричної активності шлунково-кишкового тракту

Назва:
Методи та апаратура неінвазивних досліджень електричної активності шлунково-кишкового тракту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,57 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ
УНІВЕРСІТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
КУЗІН Антон Іванович
УДК 615.471
Методи та апаратура неінвазивних досліджень
електричної активності шлунково-кишкового тракту
Спеціальність 05.11.17 – медичні прилади та системи
Автореферат дисертації
на здобуття вченого ступеня кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національного університету радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Лагутін Михайло Федорович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
професор кафедри Радіоелектронних приладів.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Піротті Євген Леонідович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інстітут”, професор кафедри вищої математики;
кандидат технічних наук, доцент
Ляшенко Геннадій Анатолійович,
Харківський військовий університет Міністерства Оборони України.
Провідна установа - АТ Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань, Національне космічне агенство України, м.Харків.
Захист відбудеться “26” червня 2002 року о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.052.05 при Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, просп. Леніна, 14, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки (61166, Харків, пр. Леніна, 14).
Автореферат розісланий “25” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мустецов М.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні у медичній практиці після оперативних втручань в органи шлунково-кишкового тракту (ОШКТ) швидкість відновлення моторики контролюється за допомогою рентгенографічних та/або сцинтиграфічних методів діагностики. Однак наочність і можливість кількісної оцінки моторики цих методів супроводжується ризиком накопичування дози рентгенівського випромінювання у пацієнта та медперсоналу, що накладає обмеження на контингент, який обстежують та, на частоту проведення діагностичних процедур, які самі по собі, у зв'язку із частим введенням контрастної речовини, травмують прооперований орган, погіршують стан хворого. Тому перспективними являються напрямки розробки методів та апаратури моніторування моторики ОШКТ, що виключають цей ризик.
Зараз в стадії експериментальних досліджень знаходяться неінвазивні методи дослідження моторики шлунку. Оцінені недоліки моніторування інтенсивності й напрямку перистальтики по біопотенціалах, що реєструються з проекцій шлунку на поверхню черевної стінки. Використання цих методів ускладнюється тим, що після операції шов на черевній стінці, порушуючи картину поля, не дає чітко встановити напрямок моторики. Крім того, згадані методи не можливо розповсюдити на кишечник тому, що останній значно відділений від поверхні шаром жирової тканини, яка є просторовим фільтром низьких частот, який зменшує та викривляє рівень корисного сигналу.
Тому було запропоновано метод оцінки моторики, в якому використовуються відведення від кінцівок [5], та прилад, що дозволяє проводити цю оцінку [4]. В основу реалізації апаратної частини приладу було покладене використання вузькосмугових резонансних активних фільтрів (РАФ), параметри яких повинні відповідати характеристикам електричної активності (ЕА) ОШКТ.
Мале відношення сигнал/шум на поверхні тіла, наявність потужних артефактів і зосередженість спектру ЕА ОШКТ в області наднизьких частот та аритмічність патологічної моторики вимагають вдосконалення методів спектрального аналізу сигналів, що реєструють в умовах обмеженого часу реалізації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація є частиною планових робіт Харківського національного університету радіоелектроніки (ХНУРЕ) в рамках наукового напрямку “Розробка нових способів і комп'ютерних систем медичної діагностики та лікування” за темою НДР № 400. Вибраний напрямок досліджень співпадає з основними науковими та навчальними інтересами кафедри Радіоелектронних пристроїв (РЕП) ХНУРЕ, де виконано роботу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Методи та апаратура неінвазивних досліджень електричної активності шлунково-кишкового тракту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок