Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА І ЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК В СИСТЕМАХ {La,Ce}-In-{Al,Si,Ge}

ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА І ЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК В СИСТЕМАХ {La,Ce}-In-{Al,Si,Ge}

Назва:
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА І ЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК В СИСТЕМАХ {La,Ce}-In-{Al,Si,Ge}
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,78 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Львівський національний університет імені Івана Франка
НИЧИПОРУК ГАЛИНА ПАВЛІВНА
УДК 546.3-19?682+669.018.1+548.3
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА
І ЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК
В СИСТЕМАХ {La,Ce}-In-{Al,Si,Ge}
02.00.01 – неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів – 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник:
кандидат хімічних наук, доцент
Заремба Василь Іванович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук, професор,
Поторій Марія Василівна,
Ужгородський національний університет,
професор кафедри неорганічної хімії
кандидат хімічних наук, доцент,
Федина Михайло Федорович,
Український державний лісотехнічний університет,
доцент кафедри хімії
Провідна установа:
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра неорганічної хімії
Захист відбудеться „11” лютого 2004 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України за адресою: 79005, м.Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. № 2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м.Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий „29” грудня 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Отримання нових матеріалів з наперед заданими властивостями залишається актуальним завданням і на даний час. Поряд із зростаючим інтересом до хімії неорганічних та органічних сполук, окреме місце відводиться вивченню металів та їх сполук. Дослідження взаємодії компонентів у системах {La,Ce}-{Al,Si,Ge}-In сприятиме розширенню інформації про тернарні інтерметаліди Індію, а встановлення структури та властивостей сполук поповнить існуючі бази даних та дозволить прогнозувати утворення нових сполук з певними властивостями.
Додавання РЗМ у різні сплави сприяє підвищенню їх міцності при кімнатній та високих температурах. Лантаноїди та їх сполуки використовують як каталізатори в органічних та неорганічних синтезах, а Лантан та Церій знаходять застосування в електронній техніці як добавки до гетерів та постійних магнітів .
Завдяки доброму поєднанню механічних і технологічних властивостей алюміній та його сплави широко застосовуються у різних галузях промисловості, зокрема в електротехніці, авіації.
Винятково важливе значення мають Силіцій і Германій у радіоелектронній та ядерній техніці. Силіциди f-елементів застосовують в атомній енергетиці в якості поглиначів нейтронів.
Значна частина Індію застосовується у напівпровідниковій електроніці, як легуючої присадки для створення діркової провідності в германієвих кристалах, а також для підвищення міцності алюмінієвих сплавів.
Вивчення взаємодії компонентів у системах {La,Ce}-{Al,Si,Ge}-In є актуальним, оскільки вони розширять знання про системи даного типу, а результати дослідження фізичних властивостей сполук, що в них утворюються, сприятимуть прогнозуванню їх подальшого використання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка у відповідності з науково-тематичними програмами Міністерства освіти і науки України за науковим напрямком 70 "Наукові основи хімічної технології створення нових неорганічних речовин та матеріалів, комплексної хіміко-технологічної переробки сировини України" по темах: “Синтез нових інтерметалічних сполук, дослідження їх структури і властивостей з метою пошуку нових неорганічних матеріалів”, номер державної реєстрації 0197U018093, „Магнітні та електрокінетичні властивості нових інтерметалічних фаз на основі рідкісноземельних та перехідних елементів”, номер державної реєстрації 0100U001431, та „Вплив заміщень компонентів на будову, термоелектричні та магнітні властивості інтерметалічних сполук”, номер державної реєстрації 0103U001887.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФАЗОВІ РІВНОВАГИ, КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА І ЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ СПОЛУК В СИСТЕМАХ {La,Ce}-In-{Al,Si,Ge}

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок